فروش آیفون در سال آینده کاهش پیدا می‌کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

به‌تازگی «کتی هوبرتی» (Katy Huberty) از سازمان تحقیقاتی «مورگان استنلی» (Morgan Stanley) گفته که فروش گوشی‌های آیفون در سال آینده کاهش پیدا می‌کند.

به احتمال زیاد فروش گوشی‌های آیفون در سال ۲۰۱۶ نزدیک به ۵٫۷ درصد کاهش پیدا می‌کند.

درحالی که شرکت اپل هر ساله به عنوان یکی از شرکت‌های موفق دنیا شناخته می‌شود برخی از کارشناسان بازار بر این باور هستند که فروش گوشی‌های آیفون در سال ۲۰۱۶ با کاهش مواجه می‌شود. در این موضوع شکی نیست که گوشی‌های iPhone یک محصول بسیار درآمدزا برای Apple به شمار می‌روند و این محصولات درصد بالایی از سود سالانه‌ی این شرکت را تشکیل می‌دهند. این شرکت هرساله آیفون‌های بیشتری به فروش می‌رساند و میلیاردها دلار درآمد به‌دست می‌آورد.

به‌تازگی «کتی هوبرتی» از سازمان تحقیقاتی مورگان استنلی به این موضوع اشاره کرده که فروش گوشی‌های آیفون در سال ۲۰۱۶ با کاهش ۵٫۷ درصدی مواجه می‌شود. اپل در سال ۲۰۱۵ نزدیک به ۲۳۱ میلیون دستگاه آیفون فروخته و احتمال می‌رود که در سال آینده فروش آیفون به ۲۱۸ میلیون دستگاه کاهش پیدا کند.

به نظر می‌رسد که این کاهش فروش به دلیل اشباع شدن بازار تلفن‌های همراه هوشمند در کشورهای درحال توسعه و قیمت بالای گوشی‌های اپل در کشورهای مختلف مانند چین باشد.

آیفون 6s

آیفون ۶s

البته هوبرتی به این موضوع اشاره کرده که کاهش فروش آیفون باعث کاهش درآمد شرکت اپل نمی‌شود. این شرکت به احتمال زیاد در سال آینده ۲ درصد افزایش درآمد خواهد داشت، چرا که محصولاتی مانند «اپل تی‌وی» (Apple TV) و «اپل واچ» (Apple Watch) با استقبال کاربران مواجه می‌شوند.

‌‌‌‌‌‌

منبع: Ubergizmo

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

یک دیدگاه
  1. حمید

    بازار های موبایل در دنیا در حال اشباه شدنه و تعجبی هم نداره که فروش شرکت ها کاهش پیدا کنه.

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما