ایران‌خودرو بخاطر مشکلات فروش اینترنتی محصولاتش عذرخواهی کرد

۳۱ تیر ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
فروش اینترنتی ایران خودرو

به مناسبت عید سعید فطر، قرار بود از ساعت ۱۰ صبح یکشنبه ۲۷ خردادماه، مرحله دوم فروش ویژه ایران‌خودرو آغاز شود و مشتریان بتوانند از سایت فروشگاه اینترنتی این شرکت خرید کنند. به نظر می‌رسد به دلیل استقبال بی‌حد و مرز مردم از فروش اینترنتی ایران خودرو سایت این شرکت تحمل ترافیک بالا را نداشته و با کندی شدید روبرو شده است.

به دنبال آغاز مرحله جدید فروش و پیش‌فروش محصولات ایران‌خودرو، سایت فروشگاهی این شرکت با مشکلات متعددی روبرو شده؛ از کندی شدید گرفته تا انواع خطاهای سایت نظیر ۵۰۲ و ۵۰۴. با توجه به کندی و مشکلات سایت، امکان خرید محصولات ایران‌خودرو برای مشتریان وجود نداشته و دفاتر نمایندگی ایران‌خودرو در تهران، دلیل باز نشدن را شلوغی بیش از حد سایت فروش اینترنتی ایران خودرو اعلام کرده‌اند.

محصولات ایرانخودرو

سایت فروشگاهی محصولات ایران‌خودرو به خاطر ترافیک بالا با کندی و مشکلات متعددی روربرو شده است.

در همین راستا ایران‌خودرو بابت کندی در سیستم ثبت‌نام از مشتریان عذرخواهی کرده است. به گزارش ایسنا، ایران‌خودرو در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «در مرحله دوم فروش ویژه عید سعید فطر که مقرر بود از ساعت ۱۰ صبح امروز یکشنبه آغاز شود، به دلیل مراجعه گسترده متقاضیان عملکرد سایت اینترنتی فروش با کندی مواجه شده و امکان نام نویسی برای تعدادی از مشتریان مقدور نشده است.» بنا بر اعلام گروه صنعتی ایران خودرو برنامه‌های فروش این خودروساز به صورت مستمر ادامه خواهد داشت. لذا این خودروساز ضمن عذرخواهی بابت کندی سیستم ثبت نامها به دلیل تقاضای فراوان، از مشتریان تقاضا کرد با اتخاذ صبر و شکیبایی نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. ایران خودرو در اطلاعیه خود همچنین اعلام کرده: «بدیهی است بابت فروش محصولات هیچ نگرانی وجود ندارد و به منظور پاسخگویی به حجم تقاضای بازار، برنامه ریزی و تمهیدات لازم برای تأمین به موقع و افزایش ظرفیت تولید صورت گرفته است.»

فروش ایرانخودرو

به نظر می‌رسد استقبال مردم برای خرید محصولات ایران خودرو آن‌قدر زیاد بوده که سایت فروشگاهی این خودروساز به علت ترافیک و شلوغی بالا از دسترس خارج شده است و مدام با کندی و خطا روبرو می‌شود. هنگامی هم که سایت با کندی فراوان باز می‌شود، عنوان «ظرفیت تکمیل شد» بیشتر از هرچیزی درنگاه مخاطب جلب توجه می‌کند. در برخی از موارد هم که هنوز تکمیل ظرفیت نشده‌اند، موعد تحویل از اردیبهشت تا تیر سال ۱۳۹۸ عنوان شد‌ه است. درحقیقت این گزینه برای مشتریان یک ریسک تلقی می‌شود؛ چراکه در شرایط پرتلاطم بازار خودرو، مشخص نیست تا یک سال آینده قیمت خودروها چه میزان افزایش خواهد داشت. درحالی که بازار خودرو از کنترل خارج شده و مدام با افزایش قیمت‌های سریالی روبرو هستیم، انتظار می‌رود رکود شدیدی بر بازار ماشین غالب شود.

در همین وضعیت دیدن تقاضای شدید مردم برای خرید محصولات ایران خودرو و از کار افتادن سایت این خودروساز در اثر مراجعه کننده زیاد نکته‌ی جالبی است که نشان می‌دهد برخلاف گفته‌ها و انتظارات، هنوز تقاضای خرید برای قشری از خانواده‌های ایرانی وجود دارد. شاید اگر پای حرف این افراد بنشینیم، دلیل این خرید را نیاز یا تهیه اتومبیل پیش از گرانی مجدد عنوان کنند. نظر شما درمورد شرایط فعلی بازار و خرید محصولات خودروسازهای داخلی چیست؟

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲۰ دیدگاه
 1. Avatar مهربان

  سلام. مرحله اخر ثبت نام می زنه کد پستی با کد شهرداری همخوانی نداره. اگه سایت ایراد داره درستش کنید . یک روز کامل وقت من و گرفت اخرشم درست نشد. چرا کسی هم پاسخگو نیست.

 2. Avatar مهدیه

  سلام برای من همش میزنه کد پستی با منطقه شهرداری همخوانی ندارد ینی چی اخه واقعا.شهرری هستم

 3. Avatar محمدپور

  سلام خواهشا اگه طرح پیش فروش میزارین ملت رو اسکول فرض نکنید این سایت آشغالتون را درست کنید یا اصن طرح پیش فروش نزارید و خودروها رو بدین به فامیلاتون… تو همین عراق همسایه کناری ما که یک کشور داغون و درگیر جنگه مردم با همین پولی که ما برای ماشین های ایرانی پرداخت میکنیم بهترین ماشین های خارجی رو سوار میشن حالا ما الان از سر اجبار می خوایم ماشین ایرانی ثبت نام کنیم اینم نمیشه.. امیرالمؤمنین اَلظُّلْمُ جُرْمٌ لاَ یُنْسَى .. ظلم جرمی است که فراموش نمی شود. غرر الحکم و درر الکلم , ج ۱ , ص ۸۱۵

 • 1
 • 2
loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه