فروش تلفن‌های همراه هوشمند افزایش پیدا کرد

مجید نوردوست ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۰:۰۰ ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

براساس آماری که سازمان IDC منتشر کرده فروش تلفن‌های همراه هوشمند در سه ماهه اول سال ۲۰۱۷ نزدیک به ۴.۳ درصد افزایش پیدا کرده است. این میزان در مدت زمان مشابه در سال ۲۰۱۶ تنها ۳.۶ درصد بود.

براساس اطلاعات منتشر شده بین ماه‌های ژانویه تا مارس سال ۲۰۱۷ نزدیک به ۳۴۷.۴ میلیون تلفن همراه هوشمند فروحته شده است. این مقدار در سال گذشته تنها ۳۳۲.۹ ملیون بوده. در این آمار مشخص شده که سامسونگ بیشترین تعداد گوشی را فروخته است. این شرکت کره‌ای نزدیک به ۷۹.۲ میلیون گوشی راهی بازار کرده  که نزدیک به ۲۲.۸ درصد کل فروش بازار موبایل در سه ماهه اول سال ۲۰۱۷ بوده است.

در مکان دوم هم شرکت اپل قرار گرفته است. این شرکت توانسته ۵۱.۶ میلیون دستگاه آیفون راهی بازار کند که ۸ درصد بیشتر از مقدار سال گذشته این شرکت به حساب می‌آید. در سه ماه گذشته اپل نزدیک به ۱۴.۹ درصد فروش بازار تلفن‌های همراه هوشمند را به خودش اختصاص داده بود.

شرکت هواوی هم در مکان سوم قرار گرفته و توانسته ۳۴.۲ میلیون گوشی راهی بازار کند. در مکان‌های بعدی دو شرکت Oppo و Vivo قرار گرفته‌اند. شرکت Oppo توانست ۲۶.۶ میلیون گوشی و Vivo هم ۱۸.۱ میلیون دستگاه گوشی به فروش رسانده‌اند.

 

منبع: IDC
telegram_ad2_1

 

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar Next is Now

    سامسونگ نقش مهمی در این افزایش فروش داشته