فروش شگفت‌انگیز پلی‌استیشن۴ ادامه دارد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

شرکت سونی از توزیع بیش از سه میلیون کنسول بازی پلی‌استیشن۴ در سه ماهه‌ی نخست مالی‌اش در سال ۲۰۱۵ خبر داده است. این رقم از ۲.۴ میلیونی که در همین مدت زمان در سال گذشته ارایه شده بود، افزایش یافته است.

در آخرین آماری که سونی از فروش کنسول بازی پلی‌استیشن۴ ارایه داده، فروش این کنسول به ۲۵.۳ میلیون عدد رسیده است

گزارش جدید سونی از فروش کنسول پلی‌استیشن۴، مجموع فروش کلی این کنسول بازی را به ۲۵.۳ میلیون عدد رسانده است. در حال حاضر کمتر از دو سال از عرضه‌ی کنسول پلی‌استیشن۴ می‌گذرد. این کنسول در پانزدهم نوامبر سال ۲۰۱۳ میلادی (۲۴ آبان ۱۳۹۲) عرضه شد.

سونی هم‌چنین به این موضوع اشاره کرده است که در مقایسه با سه‌ماهه‌ی مالی اول سال ۲۰۱۴ میلادی، فروش بازی‌های پلی‌اسیتشن۴ و هم‌چنین لوازم جانبی آن افزایش یافته است. اما از سوی دیگر، فروش کنسول پلی‌استیشن۳ و بازی‌های‌اش کم شده است.

در مقابل، کنسول بازی مایکروسافت هم وضعیت بدی ندارد. مایکروسافت آمار دقیقی از فروش ایکس‌باکس‌وان ارایه نداده است، اما تحلیل‌گران مقدار فروش این کنسول را چیزی حدود ۱۳ تا ۱۴ میلیون عدد تخمین زده‌اند.

سونی تا به امروز برنده‌ی نسل هشتم صنعت بازی‌های ویدیوی بوده است، اما نکته‌ی مهم درباره‌ی فروش بالای هر دو کنسول این است که این فروش، در نهایت موجب ساخت بازی بیشتر برای آن‌ها می‌شود. یکی از دلایلی که نینتندو و کنسول Wii U فعلا وضعیت خوبی ندارند، میزان فروش پایین این کنسول است. حدود دو سال و نیم است که از عرضه‌ی کنسول Wii U می‌گذرد، اما این کنسول نتوانسته است بیش از ۲ میلیون عدد فروش داشته باشد؛ در نتیجه، شرکت‌های بازی‌سازی هم رغبتی به ساخت بازی برای آن نشان نمی‌دهند.

فروش بالای کنسول پلی‌استیشن۴ و هم‌چنین ایکس‌باکس‌وان، وضعیتی «برد-برد» را چه برای بازی‌کننده‌ها و چه برای شرکت‌های سازنده‌ی این کنسول به‌وجود آورده است.

منبع: NeoGAFبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما