حسگر اثر انگشت نوکیا ۹ با یک بسته آدامس فریب می‌خورد

یوسف اسفندیاری ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۶:۲۹ ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
نوکیا 9

بعد از انتشار آپدیتی برای بهبود عملکرد حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر نوکیا ۹ ، برخی از کاربران پست‌هایی در مورد مشکلات مربوط به این مشخصه منتشر کرده‌اند. تعداد زیادی از این گوشی‌ها، با هر اثر انگشتی باز می‌شوند و حداقل در یکی از این موارد، حتی قرار دادن بسته‌ی آدامس هم می‌تواند حسگر اثر انگشت موردنظر را فریب بدهد.

شرکت HMD این آپدیت را برای بهبود عملکرد حسگر اثر انگشت نوکیا ۹ منتشر کرده ولی ظاهرا دقت آن را تا حد زیادی کاهش داده است. روی هم رفته، حسگر اثر انگشت مانند سیستم تشخیص چهره کاملا بی‌نقص نیست و با بهره‌گیری از مثلا پرینت سه‌بعدی اثر انگشت معمولا می‌توان تعداد زیادی از آن‌ها را فریب داد. اما نکته‌ی قابل توجه در مورد این مشکل این است که حتی با استفاده از اشیاء دیگر هم حسگر اثر انگشت نوکیا ۹ فریب می‌خورد.در ادامه می‌توانید فیلم مربوط به بهره‌گیری از بسته آدامس برای فریب حسگر اثر انگشت این گوشی را مشاهده کنید.

حسگر اثر انگشت این گوشی از همان ابتدا مشکل‌زا بود و در این زمینه گزارش‌های زیادی منتشر شده است. در برخی از نقد و بررسی‌ها آمده که حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر نوکیا ۹ یکی از بدترین نمونه‌های موجود محسوب می‌شود و بسیاری از کاربران برای ورود به این گوشی به ناچار باید چند بار تلاش کنند.

اگر این مشکل مربوط به آپدیت باشد، پس خوشبختانه با ارائه‌ی یک آپدیت نرم‌افزاری جدید می‌توان آن را اصلاح کرد. در نهایت باید بگوییم که طی سال گذشته بسیاری از گوشی‌ها به بهره‌گیری از حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر روی آورده‌اند و روزبه‌روز تعداد گوشی‌های مجهز به این تکنولوژی افزایش می‌یابد.

منبع: Android Authority

برچسب‌ها :
دیدگاه شما