فیات ۵۰۰، قدرتمندتر از همیشه ظاهر می‌شود

۳۱ تیر ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
فیات 500

اوایل مهر امسال مطلبی برایتان منتشر کردیم و از پیوستن فیات ۵۰۰ به جمع ماشین‌های سبز خبر دادیم. تصور بر این بود که طبق گزارش‌های به دست آمده، به‌طور کلی مدل هیبریدی فیات ۵۰۰ جایگزین مدل دیزلی شود.

حالا وضعیت کمی تغییر کرده و بر اساس جدیدترین اطلاعات به دست آمده، فیات رویه تندتری در پیش گرفته و می‌خواهد با همان موتور کوچک از اتاق با نمک فیات ۵۰۰، نظر مشتریان بازار کنونی را به سمت خود جلب کند. بدین شکل که این خودروساز ایتالیایی قصد دارد مدل ۲۰۱۸ فیات ۵۰۰ را به سامانه پرخوران توربو مجهز کند. بنابراین، از این پس شاهد موتور ۱.۴ لیتری توربوشارژ با توان ۱۳۵ اسب‌بخار و گشتاور ۲۰۳ نیوتون‌متر هستیم.

این درحالیست که حداکثر توان مدل تنفس طبیعی این ماشین ۱۰۱ اسب‌بخار است که از مدل‌های توربو، ۳۴ اسب‌بخار قدرت کم‌تری دارد. این میزان افزایش قدرت در مدل توربو می‌تواند برای بسیاری از مشتریان نسل جوان وسوسه‌برانگیز باشد و نظر آن‌ها را به عنوان یک وروجک اسپرت جذاب به سوی خود جلب کند.

احتمالا مدل قدرتمند دیگری هم در سبد محصولات فیات تحت عنوان فیات ۵۰۰ Abarth قرار می‌گیرد. این خودرو با همان موتور می‌تواند ماگزیمم قدرت ۱۶۰ اسب‌بخار و گشتاور ۲۸۴ نیوتون‌متر را تولید کند.

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه