فیسبوک با ۲ میلیارد کاربر سود زیادی به دست آورد

مجید نوردوست ۸ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۱:۳۰ 30 جولای 2017 زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

شرکت فیسبوک هم گزارش مالی سه ماهه دوم سال مالی ۲۰۱۷ را منتشر کرد. در این گزارش گفته شده که فیسبوک ۲ میلیارد کاربر دارد و روزانه بیش از ۱.۳ میلیارد نفر از این شبکه اجتماعی استفاده می‌کنند. این شرکت در سه ماهه دوم ۹.۳ میلیارد دلار درآمد داشت که از این میزان ۳.۸۹ میلیارد دلار سود به‌دست آورده است. این درآمد ۷۱ درصد بیشتر از زمان مشابه در سال گذشته بوده است.

البته خیلی‌ها به این موضوع اشاره کرده‌اند که درآمد فیسبوک به کندی زیاد می‌شود. حتی مارک زاکربزگ مدیرعامل این شرکت هم گفته که به دنبال راه‌هایی برای افزایش تبلیغات و  کسب درآمد از برنامه‌ّهای پیام‌رسان مختلف است. به طور مثال این شرکت درحال راهی است که به وسیله آن بتواند درآمد بیشتری از برنامه واتس‌اپ به دست بیاورد.

فیسبوک در چند وقت گذشته تمرکز ویژه‌ای روی ساخت ویدیو داشته است و به نظر می‌رسد که می‌خواهد یکسری ویدیوهای مختلف به خودش درست کند. گفته شده این ویدیوها از چند وقت دیگر منتشر می‌شود. به احتمال زیاد فیسبوک قصد دارد سرویسی همانند یوتیوب راه‌اندازی کند.

شرکت فیسبوک ۲۰۶۵۸ کارمند دارد  و با این حال توانسته درآمد خودش را در مقایسه با سال گذشته ۴۳ درصد افزایش دهد. بخش تحقیق و توسعه این شرکت هم با افزایش درآمد ۲۵ درصد در مقایسه با سال ۲۰۱۶ مواجه شد.

 

منبع: The Verge
telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما