فیسبوک قابلیت Instant Articles را در دسترس تمام کاربران قرار داد

مجید نوردوست ۲۹ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۲:۰۰ ۳۰ مهر ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
facebook Instant Articles

فیسبوک از چند روز پیش قابلیت Instant Articles را در اختیار تمام کاربرانی که از این شبکه‌ی اجتماعی استفاده می‌کنند، قرار داد.

قابلیت Instant Articles باعث می‌شود که مقاله‌ها با سرعت بیشتری بارگذاری شوند.

شبکه‌ی اجتماعی فیسبوک چند ماه پیش قابلیتی به نام Instant Articles را معرفی کرد. این قابلیت باعث می‌شد تا کاربران به‌جای صبر کردن برای بارگذاری مقاله در سایت اصلی خودش، مقاله را به شکل از قبل بارگذاری شده در خود فیسبوک مشاهده کنند. این ویژگی در زمان کاربران صرفه‌جویی می‌کرد و باعث شد که آن‌ها سریع‌تر مطالب مورد نظر خودشان را بخوانند.

قابلیت Instant Articles در ابتدا برای سایت‌های خبری بسیار بزرگ در دسترس بود و پس از مدتی دامنه‌ی استفاده از آن به سایت‌های بیشتری گسترش پیدا کرد. خبر خوشحال کننده اینجاست که فیسبوک از چند روز پیش این ویژگی دوست داشتنی را در اختیار تمام کاربران قرار داده است.

براساس گفته‌های فیسبوک این ویژگی برای افرادی که مقاله‌های متعددی منتشر می‌کنند، بسیار کارآمد خواهد بود. این شرکت درباره‌ی اقدام جدید خودش گفت:” با اضافه کردن این قابلیت کار را برای ناشران مختلف آسان کردیم. از این پس افرادی که می‌خواهند مقاله‌های مختلف منتشر کنند، ابزار بهتری در اختیار خواهند داشت و می‌توانند مطالب خودشان را بهتر مدیریت کنند.”

facebook Instant Articles

قابلیت Instant Articles در فیسبوک

اضافه شدن Instant Articles قسمت خبری فیسبوک را به حالت بهتری تبدیل می‌کند و باعث می‌شود که تبلیغات مرتبط با موضوعاتی که کاربران مطالعه می‌کنند، به نمایش در بیایند. البته برای درست کردن مقاله‌هایی که از ویژگی Instant Articles پشتیبانی می‌کنند، باید اطلاعاتی از فیدهای RSS و HTML داشته باشید. همین موضوع روندکار را برای بسیاری از کاربران سخت کرده است. البته فیسبوک گفته که روی آسان‌تر کردن روش استفاده از این سیستم کار می‌کند.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

منبع: Ubergizmo

برچسب‌ها :
دیدگاه شما