این قاب موبایل گوشی‌ها را از سقوط نجات می‌دهد

امیرحسین میرزایی ۱۱ تیر ۱۳۹۷ | ۱۳:۱۷ ۶ آبان ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
قاب موبایل

بدون شک گوشی هوشمند شما بارها از دست‌تان افتاده است. اگر همین روند ادامه پیدا کند، احتمالا عوض کردن گوشی به موضوعی غیرممکن تبدیل می‌شود، در نتیجه از این پس باید به افتادن گوشی از دست‌تان به عنوان یک کابوس نگاه کنید. اینکه گوشی‌های امروزی همگی بدنه‌ای شیشه‌ای دارند هم احتمال نابود شدن گوشی به خاطر افتادن را بسیار بالا برده است. اگر کمی بیشتر از حد معمول برای خرید گوشی هوشمند خود هزینه کرده باشید، احتمالا در راستای محافظت از آن سراغ خرید یک قاب هم رفته‌اید.

قدم بعدی برای سازنده‌ی این قاب، تولید انبوه و فروش آن است.

قاب‌ها نمی‌توانند تمام و کمال از گوشی شما محافظت کنند و شاید بخشی از ضربه را بگیرند، ولی اگر گوشی از فاصله‌ی نسبتا زیادی افتاده باشد، احتمال سالم ماندنش بسیار کم است.

این جاست که یک قاب جدید ساخته شده می‌تواند حسابی به کارتان بیاید. «فیلیپ فرنتزل» (Philip Frenzel) مهندسی آلمانی است که یک قاب محافظ جالب برای گوشی‌های هوشمند ساخته است. قاب ساخته شده زمانی که تشخیص بدهد گوشی در حال افتادن است، از چهار جهت خود پاهایی عنبکوت مانند در می‌آورد.

پاهایی که از قاب بیرون می‌زنند نه تنها ضربه‌ی وارد شده از سقوط را از بین می‌برند، بلکه امکان برخورد گوشی به سطوح سخت را هم پایین می‌آورند.

فیلیپ فرنتزل با طراحی این قاب توانسته است جایزه‌ی ۲۰۱۸ «جامعه‌ی مکاترونیک آلمان» را دریافت کند. این دانشجوی مهندسی آلمانی می‌گوید که ایده‌ی ساخت چنین قابی از مشکلات زمین خوردن گوشی خودش شروع شد. آیفون او روزی از جیب لباسش به بیرون می‌افتد و صفحه نمایش آن خراب می‌شود. فرتزل می‌گوید که حتی پس از تعمیر صفحه‌ی نمایش، گوشی هیچ وقت مثل روز اول کار نکرد. نهایتا این مهندس آلمانی تصمیم گرفت تا یک قاب بسازد تا برخلاف بسیاری از قاب‌های بسیار، به خوبی از گوشی در مقابل افتادن محافظت کند.

پس از چند آزمایش، فرنتزل توانسته در یک قاب سنسورهایی تشخیص دهد که افتادن یک گوشی را تشخیص می‌دهند و در چنین مواقعی، پاهایی که با فنرهای فلزی درون قاب گرفته‌اند را باز می‌کند.

قاب ساخته شده ADcase نام گرفته است. قدم بعدی برای سازنده‌ی این قاب، تولید انبوه و فروش آن است. فیلیپ فرنتزل می‌خواهد با استفاده از سرویس کیک‌استارتر قاب خود را بفروشد و در عین حال، بودجه‌ی تولید انبوه آن را تامین کند.

منبع: Mashable

برچسب‌ها :
دیدگاه شما