قدرت چهار برابری با اتصال یک GTX 1080 Ti به مک‌بوک پرو

امیرحسین میرزایی ۲۹ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۷:۰۰ ۲۹ فروردین ۱۳۹۶ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

در حال حاضر، استفاده از کارت‌های گرافیکی به صورت اکسترنال کار راحت و بدون دردسری نیست؛ باید دستکاری‌های زیادی انجام دهید، مشکلات همخوانی کم نیستند و شرکت‌هایی مثل اپل هم برای استفاده از آن‌ها، محدودیت‌هایی اعمال می‌کنند. بر و بچه‌های وب‌سایت eGPU.io توانسته به کمک جدیدترین درایورهای انویدیا برای مک، نتیجه‌ای بسیار خوب از اتصال یک GTX 1080 Ti به مک‌بوک پرو ۲۰۱۶ بگیرند.

درایورهای جدید انویدیا که به تازگی عرضه شده‌اند، پشتیبانی از کارت‌های سریع ۱۰۰۰ پاسکال انویدیا را به سیستم عامل macOS برای اولین بار اضافه کرده‌اند.

درایورهای جدید انویدیا که به تازگی عرضه شده‌اند، پشتیبانی از کارت‌های سریع ۱۰۰۰ پاسکال انویدیا را به سیستم عامل macOS برای اولین بار اضافه کرده‌اند. البته در نظر داشته باشید که اگر نمی‌خواهید یک مک را از ریشه هک کنید و دل و روده‌ی آن را به بیرون بریزید، تنها راه استفاده از کارت‌های گرافیک انویدیا روی مک، اتصال آن‌ها به صورت اکسترنال است.

با استفاده از دو قاب AkiTiO Node یا Mantiz Venus، یک کارت گرافیک GTX 1080 Ti به مک‌بوک پرو متصل شده است و نتیجه‌ی نهایی، بسیار خوب بوده است. این کارت گرافیک در مقایسه با کارت Radeon Pro 460 که مک‌بوک پرو نصب است، عملکردی دو تا چهار برابر بهتر ارایه داده است. عملکرد کارت گرافیک حتی پس از استفاده از یک مانیتور خارجی، بهتر شده است.

مک‌بوک پرو ۱۵ اینچی جدید اپل، به لطف اتصال Thunderbolt 3 که دارد، بسیار بهتر از لپ‌تاپ‌های دیگر عمل می‌کند؛ چون این Thunderbolt 3 مستقیما به CPU وصل است.

البته بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که عملکرد ۱۰۸۰ Ti روی مک‌بوک پرو، از یک ۹۸۰ Ti بهتر نبوده و به نظر می‌رسد که انویدیا باید درایورهای بسیار بهتری را عرضه کند؛‌ چون تفاوت یک ۱۰۸۰ Ti با ۹۸۰ Ti واقعا زیاد است.

منبع: The Verge

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳ دیدگاه
 1. Avatar محمد

  چقدر از خود مک کار میکشه میشه؟ مشکلات داغ کردن برای خود دستگاه مک بوک وجود داره؟؟

 2. Avatar امیر اسدی

  چه فایده مک او اس باز ی نداره! ????

  1. Avatar امید

   برو استیم بازی ها رو ببین بعد با هم حرف می زنیم