شایعه: قرارداد سامسونگ و اپل در زمینه‌ی نمایشگرهای OLED

زهرا غلامی ۲۴ آبان ۱۳۹۴ | ۰۸:۳۰ 14 نوامبر 2015
سامسونگ و اپل

در منابع خبری کره‌ای ادعا شده که سامسونگ و اپل در مراحل نهایی مذاکرات درباره‌ی تامین پنل‌های OLED توسط سامسونگ برای اپل هستند.

احتمالا اپل تنها شرکتی نخواهد بود که با سامسونگ وارد شراکت می‌شود.

این‌طور که به نظر می‌رسد، اپل در سال‌های آینده در محصولات‌اش از نمایشگر‌های OLED استفاده خواهد کرد. براساس خبری که اخیرا در رسانه‌های کره‌ای منتشر شده، اپل و سامسونگ می‌خواهند قراردادی ببندند مبنی بر این که شرکت کره‌ای، پنل‌های OLED در اختیار اپل قرار دهد. در همین راستا، ظاهرا سامسونگ می‌خواهد یکی از کارخانه‌های تولید LCD را بفروشد تا ظرفیت تولید پنل‌های OLED را افزایش دهد.

در هر صورت، سامسونگ با فروش کارخانه‌ی تولید LCD می‌تواند درآمد حاصل از آن را در تولید پنل‌های LED متمرکز کند. در همین منبع کره‌ای ادعا شده که مذاکرات بین دو شرکت به سرعت پیش می‌رود. شاید سامسونگ بخواهد یک کارخانه مختص تولید OLED برای اپل تاسیس کند.

اگر مذاکرات به سرانجام برسد، طبیعتا میزان تقاضا برای پنل‌های OLED افزایش می‌یابد و سامسونگ به دنبال این خواهد بود که میزان عرضه‌ی این محصول را افزایش دهد. به این ترتیب، سامسونگ به بزرگ‌ترین تامین‌کننده‌ی نمایشگر برای اپل تبدیل خواهد شد و در این زمینه از ال‌جی سبقت خواهد گرفت. از این گذشته، احتمالا اپل تنها شرکتی نخواهد بود که با سامسونگ وارد شراکت می‌شود. دیگر شرکت‌های سازنده‌ی گوشی هوشمند هم احتمالا برای تامین پنل‌های OLED به سراغ سامسونگ خواهند آمد.

منبع: ET News

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳ دیدگاه
 1. Next is Now Next is Now

  تمام شرکت های دنیا به این غول تکنولوژی وابسته هستند اپل هم از این قاعده مستثنا نیست

 2. علی جوادی علی جوادی

  تمام کمپانی های دنیا به سامسونگ وابسته ان…عشقس سامی جون

 3. ایمان ایمان

  نوسط سامسونگ برای اپل
  همین هم کافیه…