لامپ‌های هوشمند مقرون به صرفه وارد بازار می‌شوند

زهرا غلامی ۵ شهریور ۱۳۹۴ | ۱۳:۳۷ 26 آگوست 2015

طی سال‌های اخیر تکنولوژی نورپردازی هوشمند از محبوبیت ویژه‌ای برخوردار  شده است. چراغ‌های هوشمندی که نورشان تنظیم می‌شوند می‌توانند فضای هیجان‌انگیز و رمانتیکی در اتاق ایجاد کنند؛ و بسیاری از افراد از آنها استقبال می‌کنند. به همین دلیل شرکت فیلیپس این امکان را ایجاد کرده که علاقه‌مندان بتوانند چنین چراغی را به راحتی و بدون نیاز به ابزار و تخصص فنی در خانه‌ی خود نصب کنند. 

شرکت فیلیپس از یک لامپ LED همراه با یک دستگاه کنترل از راه دور رونمایی کرده که نور آن قابل تنظیم است.

این چراغ بی‌سیم هوشمند قیمتی معادل ۴۰ دلار داشته و با یک لامپ سفید و دستگاه کنترل از راه دور همراه است که می توان میزان نور لامپ را با آن تنظیم کرد. این کنترل را می‌توان هم به دیوار و در کنار کلیدهای عادی خانه نصب کرده و هم به عنوان کنترل از راه دور از آن استفاده کنید. روی دستگاه کنترل از راه دور سه کلید خاموش، روشن، روشن‌تر و تاریک‌تر وجود دارد. کلیدهای آن می‌توانند نور حداکثر ۱۰ لامپ را روشن‌تر کنند، البته هر یک از لامپ‌های دیگر باید جداگانه خریداری شوند. باتری دستگاه کنترل از راه دور تا سه سال دوام خواهد داشت و لامپ LED آن هم تا ۲۵۰۰۰ ساعت جواب می‌دهد.

hue-philips-wireless-dimming-kit-switch-hand-970x0

برخلاف لامپ‌های گران‌تر فیلیپس که در یک بسته‌ی سه تایی ۲۰۰ دلاری با قابلیت تغییر رنگ ارایه می‌شوند، این لامپ‌های ۴۰ دلاری به WiFi متصل نمی‌شوند؛ بنابراین نمی‌توانید آنها را با گوشی خود کنترل کنید. اما حداقل با مبلغ کمتری می توانید از نورپردازی هوشمند بهره ببرید. از آن گذشته اگر بخواهید، می توانید بعدا آنها را ارتقا دهید.

philips-hue-wireless-dimming-kit-remote-3615x2408

منبع: Digital Trends

برچسب‌ها :
دیدگاه شما