لکسوس یک مدل هیبریدی از LC 500 می‌سازد

۲۷ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۴:۴۵ ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

شرکت لکسوس خبر از رونمایی مدل هیبریدی لکسوس LC 500 در نمایشگاه خودروی ژنو داده است. لکسوس LC500 یکی از بهترین خودروهای نمایشگاه دیترویت امسال بود.

از نظر ظاهری، LC 500h هیچ تفاوتی با مدل معمولی‌اش ندارد.

مدل هیبریدی این خودرو، لکسوس LC 500h نام گرفته است. شرکت لکسوس حرفی از مشخصات فنی این خودرو نزده، اما منبعی نزدیک به لکسوس، در صحبت به وب‌سایت Motoring برخی از اطلاعات این خودرو را لو داده است. این طور که به نظر می‌رسد، LC 500h از یک موتور شش سیلندر V-شکل با ظرفیت ۳٫۵ لیتر بهره می‌برد. این موتور توانایی تولید ۳۰۸ اسب‌بخار را دارد. یک موتور برقی هم با توانایی تولید ۲۱۷ اسب‌بخار در این خودروی هیبریدی قرار داده شده است. این دو موتور روی همدیگر توانایی تولید ۴۷۰ اسب‌بخار قدرت را دارند.

برای مقایسه، مدل معمولی LC 500 یک موتور V8 با ظرفیت ۵ لیتر دارد که می‌تواند ۴۶۷ اسب‌بخار قدرت تولید کند. این خودرو هم‌چنین از سیستم انتقال قدرت با ده دنده‌ی اتوماتیک بهره می‌برد؛ چنین سیستم انتقال قدرتی برای اولین بار است که در صنعت خودروسازی تولید می‌شود.

مدل هیبردی LC 500 توانایی تولید قدرت بیشتری را دارد؛ با این حال، این خودرو احتمالا یک باتری سنگین را حمل خواهد کرد و وزن بسیار بیشتری از مدل معمولی‌اش خواهد داشت.

lexus-lc-500h-2 lexus-lc-500h-3

از نظر ظاهری، LC 500h هیچ تفاوتی با مدل معمولی‌اش ندارد. تنها تفاوت ظاهری این خودرو، وجود دو کلمه‌ی Hybrid در سمت چپ و راست این خودرو است.

شرکت لکسوس گفته است که در نمایشگاه خودروی ژنو در ماه آینده، به صورت کامل از LC 500h رونمایی خواهد کرد.

منبع: Digital Trends

برچسب‌ها :
دیدگاه شما