مایکروسافت در TGS امسال حضور نخواهد داشت

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

نمایشگاه Tokyo Game Show یا TGS هرساله در شهریور ماه در ژاپن برگزار می‌شود و بازی‌های رایانه‌ای مختلف که بیشتر آن‌ها ژاپنی هستند به‌نمایش در می‌آیند. این نمایشگاه رقیبی برای E3 در آمریکا و Gamescom در اروپا به‌حساب می‌آید. نمایشگاه TGS از سال ۱۹۹۶ تا کنون برگزار می‌شود و ۲۷۰۱۹۷ نفر درسال ۲۰۱۳ از این نمایشگاه بازدید کردند تا رکورد بیشتر بازدید از این نمایشگاه برای این سال باشد.

مایکروسافت اعلام کرد که در نمایشگاه Tokyo Game Show امسال حضور نخواهد داشت.

این نمایشگاه برای بیشتر شرکت‌هایی که پلتفرم‌های بازی تولید می‌کنند بسیار مهم است چرا که می‌توانند بازی‌ها و محصولات خود را به‌نمایش در بیاورند. اما شرکت مایکروسافت و سازنده کنسول ایکس‌باکس وان اعلام کرد که در TGS امسال حضور نخواهد داشت. ماسایوکی اینوئه (Masayuki Inoue) رییس بخش ایکس‌باکس شرکت مایکروسافت در ژاپن این خبر را به مجله ژاپنی فامیتسو اعلام کرد. او به این موضوع اشاره کرد که مایکروسافت قصد دارد به شیوه دیگری آخرین اخبار مربوط به بازی‌هایش را در اختیار رسانه‌ها و علاقه‌مندان ژاپنی قرار دهد.

tgs1

اینوئه گفت که این شرکت بازی‌های خوبی دارد که در بین آن‌ها چند بازی انحصاری هم دیده می‌شود. به زودی خبرهای بیشتری درباره این موضوع منتشر خواهد کرد. این احتمال وجود دارد که مایکروسافت برای اینکه بتواند نظر بازی‌کننده‌های ژاپنی را به‌سمت خودش جلب کند، مراسمی را به شکل جداگانه برگزار کند. همچنین دو هفته پیش مایکروسافت یک وبلاگ ژاپنی برای ایکس‌باکس و بازی‌های آن راه‌اندازی کرده است.

tgs2

البته باید به این موضوع اشاره کنیم که ایکس‌باکس در کشور ژاپن محبوبیت بالایی ندارد. تمام کنسول‌های ایکس‌باکس در این کشور با فروش بسیار کمی مواجه می‌شوند. به تازگی خبری منتشر شده بود که ایکس‌باکس وان از کنسول نسل هفتمی پلی‌استیشن ۳ هم کمتر فروش می‌کند. بر اساس آمار منتشر شده با فروش هر ۲۰ عدد کنسول پلی‌استیشن ۴ در ژاپن یک کنسول ایکس‌باکس وان به فروش میرسد. نمایشگاه TGS سال ۲۰۱۵ در تاریخ ۲۶ تا ۲۹ شهریور در کشور ژاپن برگزار می‌شود.

منبع: VG24۷برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما