مایکروسافت سرفیس پرو ۷ همراه با پورت USB-C معرفی شد

۱۰ مهر ۱۳۹۸ | ۱۸:۵۴ ۱۳ مهر ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

شرکت مایکروسافت دقایقی پیش جدیدترین نسل از کامپیوترهای سرفیس پرو را با نام مایکروسافت سرفیس پرو ۷ معرفی کرد. این محصول بالاخره چیزی که یکی دو سالی است از این خانواده انتظار می‌رود را برآورده کرده و پورت USB-C در کنار این تبلت دیده می‌شود. جدا از این مورد، طراحی این محصول تفاوت آن‌چنانی با نسل‌های قبلی خودش نداشته است.

اگرچه سرفیس پرو ۷ هم مثل نسل‌های قبلی ۱۲.۳ اینچی است و برای بهترین تجربه کاربری باید Surface Type Keyboard و Surface Pen را هم خریداری کنید، اما مشخصات سخت‌افزاری این تبلت، بهبود داشته‌اند. این محصول قرار است از ۲۰ روز دیگر یعنی ۳۰ مهر ماه، با قیمت پایه ۷۴۹ دلار عرضه شود.

در حال حاضر محصولات دیگری در خانواده سرفیس هستند که از پورت USB-C استفاده می‌کنند. از جمله این محصولات حتی می‌توانیم به تبلت ارزان‌تر Surface Go اشاره کنیم. این پورت USB-C حالا جای پورت Mini DisplayPort در نسل قبلی سرفیس پرو را گرفته است. همچنین پورت اختصاصی Surface Connector نیز همچنان در کناره این تبلت مشاهده می‌شود. این پورت اختصاصی هم برای شارژ و هم برای استفاده از داک‌های اختصاصی مایکروسافت کاربرد دارند که این داک‌ها باید به صورت جداگانه خریداری شوند.

همچنین باید اشاره کنیم که متاسفانه پورت USB-C استفاده شده در این تبلت، از نوع تاندربولت ۳ نیست که نکته ناامید کننده‌ای خواهد بود. اگر شاهد استفاده از تاندربولت ۳ در این محصول بودیم، می‌شد قدرت گرافیکی سرفیس پرو ۷ را به کمک کارت گرافیک‌های اکسترنال افزایش داد اما با این شرایط، چنین چیزی ممکن نیست.

جدا از این موارد، سرفیس پرو ۷ از پردازنده‌های نسل دهم اینتل استفاده می‌کند. این پردازنده‌ها از مدل‌های دو هسته‌ای Core-i3 شروع می‌شوند و تا مدل‌های چهار هسته‌ای Core-i5 و Core-i7، قابل انتخاب هستند. مدل پایه این محصول با ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی و ۴ گیگابایت حافظه رم عرضه می‌شود اما این بخش‌ها را هم می‌توان تا یک ترابایت SSD و ۱۶ گیگابایت حافظه رم، افزایش داد. شما درباره سرفیس پرو ۷ چه فکر می‌کنید؟

منبع: TheVerge

برچسب‌ها :
دیدگاه شما