مایکروسافت هدفون‌هایی برای کمک به نابینایان می‌سازد

۱۰ آذر ۱۳۹۴ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
هدفون

مایکروسافت تکنولوژی هدفون‌هایش را برای کمک به جهت‌یابی افراد نابینا به‌روزرسانی کرد.

اولین نمونه‌ی این هدفون‌ها در سال گذشته رونمایی شد و با استفاده از یک سری صداهای کلیک، کاربر را به مسیر درست هدایت می‌کرد.

این شرکت در سال ۲۰۱۲ با موسسه‌ی خیریه‌ی Guide Dogs برای پروژه‌ی Cities Unlocked وارد همکاری شد تا افرادی که از مشکلات بینایی رنج می‌برند، بتوانند دسترسی بیشتری به فضاهای شهری داشته باشند. اعضای تیم Cities Unlocked از همان ابتدا هدفون‌هایی طراحی کردند که محیط اطراف یک مکان را برای جهت‌یابی بهتر توصیف می‌کردند.

اولین نمونه‌ی این هدفون‌ها در سال گذشته رونمایی شد و با استفاده از یک سری صداهای کلیک، کاربر را به مسیر درست هدایت می‌کرد. حالا این هدفون‌ها به‌روزرسانی شده‌اند تا کاربران بتواند از آنها درباره‌ی محیط اطراف سوال بپرسند و مسیرشان را از پیش تعیین کنند. در حال حاضر، این دستگاه در بریتانیا تست می‌شود.

مدیر پروژه‌ی Cities Unlocked می‌گوید: “پس از فاز اول، ما عمیقا به این فکر کردیم که چطور می‌توانیم به افراد کم‌توان کمک کنیم که مستقل‌تر باشند و در جامعه‌ درست مثل یک فرد بینا تحرک و فعالیت داشته باشند.”

محققان دیگر هم روش‌های دیگری برای کمک به نابینایان را مورد بررسی قرار می‌دهند تا این قشر با راحتی بیشتری فعالیت کنند. به عنوان مثال، در آزمایشگاه روباتیک دانشگاه «ییل» (Yale) دستگاهی به نام Haptic Sandwich توسعه داده شده که به نابینایان در تعیین مسیر و میزان مسافت تا رسیدن مقصد کمک می‌کند.

headphone1 headphone2

منبع: Irish Examiner

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه