مایکروسافت چوب جادو می‌سازد

۶ شهریور ۱۳۹۶ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

مایکروسافت چند سالی می‌شود که در حوزه واقعیت مجازی و واقعیت افزوده فعالیت می‌کند و هدست واقعیت افزوده HoloLens را هم راهی بازار کرده است. این شرکت اوایل سال ۲۰۱۷ بود که از کنترلرهای مخصوصی که برای هدست‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده ساخته رونمایی کرد. الان چند وقتی می‌شود که از فعالیت‌های این شرکت در حوزه واقعیت مجازی کمتر می‌شنویم و به همین دلیل به نظر می‌رسد که مایکروسافت روی محصول جدیدی کار می‌کند. امروز شایعات گفته‌اند که مایکروسافت در حال ساخت وسیله‌ای به اسم چوب جادو است. این شرکت پتنتی با همین موضوع ثبت کرده که در آن به وسیله‌ای شبیه به چوب جادو اشاره شده که از چند دکمه تشکیل شده است.

پتنت جدید مایکروسافت در خرداد ماه ثبت شده و در دقیقا در همان روز هم این شرکت ویدیویی از ویژگی Windows Mixed Reality Vision منتشر کرد که در آن حرکاتی شبیه به حرکت چوب جادو دیده می‌شود. در واقع هدست‌ّهای واقعیت مجازی مثل HTC Vive می‌توانستند حرکات این چوب جادو را شناسایی کنند.

مایکروسافت قصد دارد هدست‌ّهای واقعیت افزوده مختلفی را با همکاری ایسر، ایسوس، دل، اچ‌پی و لنوو راهی بازار کند. پس بعید نیست که بخواهد وسیله‌ّهای مختلفی برای این محصولات عرضه کند. هدست‌های واقعیت فزوده مایکروسافت با قیمت ۲۹۹ دلار راهی بازار می‌شوند و نیازی به هیچ گونه سنسور خارجی هم نخواهند داشت.

منبع: theverge
telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه