آن‌چه مایکروسافت در مراسم Build 2017 رونمایی کرد

۷ مهر ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه

مایکروسافت هفته‌ی گذشته در کنفرانس Build از تازه‌های این شرکت رونمایی کرد. Terry Myerson و  Joe Belfiore و سایر مدیران اجرایی مایکروسافت جزئیاتی از ویندوز ۱۰ جدید در سال آینده، طراحی جدید اپلیکیشن‌های مایکروسافت و نوآوری‎‌های دیگری را به اشتراک گذاشتند.

جدیدترین به‌روزرسان ویندوز ۱۰: Windows 10 Fall Creators Update

نام Windows 10 Fall Creators Update ممکن است برای شما آشنا باشد. آپدیت بعدی ویندوز ۱۰ بر تولیدات سه‌بعدی به صورت متفاوتی تمرکز کرده است. آپدیت پاییزه‌ی ویندوز، اواخر تابستان می‌آید و کاربران در همه جای دنیا می‌توانند از ویژگی‌های جدید ویندوز ۱۰ استفاده کنند. تمرکز اصلی این آپدیت بر cross-device خواهد بود. این یعنی می‌توانید کار روی سرفیس خود شروع کنید و روی آیفونتان به آن پایان دهید. به قول جو بیلفورد ویندوز PC تمام گوشی‌های شما را دوست خواهد داشت.

اگر سیستم شما ویندوزی باشد فایل‌ها، فعالیت‌ها و محتوای دیگر بین دستگاه‌های شما یکپارچه می‌شود. کورتانا از شما می‌پرسد «آیا می‌خواهید از همان‌جا که کاری را روی یک دستگاه دیگر رها کرده‌اید ادامه دهید؟»  ویژگی‌های جدید به Timeline اضافه می‌شود که نشان می‌دهد شما در حال انجام چه کارهایی بوده‌اید و از چه اپلیکیشن‌هایی استفاده کرده‌اید.

طراحی جدید: Fluent Design

مایکروسافت عبور از طراحی مترو است. جو بلفیوره در مراسم Build 2017 مایکروسافت، Fluent Design یا طراحی سیال ویندوز ۱۰ را معرفی کرد. انقلابی از رابط فعلی ویندوز که بر «نور، عمق، حرکت و مقیاس» متمرکز است. مشتریان می‌توانند منتظر دیدن طراحی متفاوت مثل افکت تار و روشنایی بر قسمتی که تمرکز بر آن است؛ باشند. همه‌ی این‌ها در آپدیت پاییزی ویندوز ۱۰ خواهند آمد.

برنامه‌ای جدید برای ساختن ویدئو: Story Remix

ویندوز یک برنامه‌ی عالی برای ساختن ویدئو ارائه می‌کند.  Story Remix فایل‌های مدیا مثل عکس و ویدئوهای گوشی شما را می‌گیرد و یک ویدئوی روایی به شما تحویل می‌دهد. مایکروسافت می‌گوید Story Remix می‌تواند تنها در چند دقیقه یک ویدئوی حرفه‌ای بسازد. شما می‌توانید آن طور که می‌خواهید ویدئو را تغییر دهید یا به برنامه اجازه دهید خودکار از عکس‌هایتان یک ویدئوی خاطره‌انگیز بسازد.

از قلم سرفیس همه‌جا استفاده کنید

قلم سرفیس بین کاربران سرفیس واقعا محبوب است. در واقع این چیزی است که سرفیس را سرفیس کرده! با آپدیت پاییزه‌ی ویندوز ۱۰، مایکروسافت در حال کار بر پروژه‌ای است که مشکلات باقی مانده در این قلم را برطرف کند و بتوانید از آن در کل سیستم و همیشه استفاده کنید. به‌زودی می‌توانید با این قلم اسکرول کنید و بین پنجره‌های مختلف تعامل کنید. این شرکت در قسمت راست حاشیه مرورگر حاشیه نویسی PDF را اضافه کرده است.

کنترل‌گر حرکت VR

مایکروسافت یک مجموعه جدید از کنترل‌کننده‌های حرکتی ارائه کرده که با هدست‌های VR واقعیت ترکیبی ویندوز جفت می‌شود. این کنترل‌کننده‌ها که چندین LED دارند، به‌طور کامل با سنسورهای هدست دنبال می‌شوند. Acer در ماه‌های آینده هدست واقعیت ترکیبی را همراه یک پک دیگر به قیمت ۳۹۹ دلار به بازار می‌فرستد.

clipboard مایکروسافت همه‌جا باشماست

مایکروسافت در حال ساخت یک کلیپ بورد در رقابت با کلیپ بورد فراگیر اپل است. این کلیپ بود روی پلتفرم‌های بیشتری کار می‌کند. با کلیپ بورد  cloud-powered  جدید مایکروسافت کاربران ویندوز ۱۰ می‌توانند متن یا محتوایی دیگر را از یک اپلیکیشن روی کامپیوترشان کپی کنند و روی گوشی اندروید یا آیفونشان Paste کنند.  این کلیپ بورد به‌طور مستقیم با برنامه‌های آفیس مایکروسافت یکپارچه می‌شود. این مسئله کار شما را در انتقال مطالب بین گوشی و دسکتاپ راحت‌تر می‌کند.

iTunes به ویندوز استور می‌آید

با این‌که خبرها اشاره کردند که گوگل کروم برای مدتی نمی‌تواند روی ویندوز ۱۰ اس نصب شود، اما خبر خوب این است که iTunes اپلیکیشن محبوب اپل به ویندوز استور میاید. بنابراین بر روی ویندوز ۱۰ و ۱۰ اس هم قابل نصب خواهد بود. اپل تا آخر سال ۲۰۱۷ یک نسخه از iTunes را در مایکروسافت استور منتشر می‌کند.

منبع: The verge

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه