محرومیت از رانندگی به جرم ترک صندلی راننده در اتومبیل خودران

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
اتومبیل خودران

تسلا از جمله شرکت‌هایی است که همواره به مشتریانش می‌گوید چندان روی قابلیت خودران اتومبیل‌های ساخت این شرکت حساب نکنند. در حال حاضر اتومبیل‌های خودران هنوز به مرحله‌ی خیلی پیشرفته‌ای نرسیده‌اند و عمدتا در زمینه‌ی کمک به راننده انجام وظیفه می‌کنند. با این وجود، به نظر می‌رسد که یک راننده در بریتانیا  اعتقاد چندانی به این توصیه نداشته است. در مه ۲۰۱۷، «باوش پتل» (Bhavesh Patel) که در حال رانندگی اتومبیل تسلا مدل اس بوده، تصمیم می‌گیرد حالت خودران را فعال و در صندلی کناری استراحت کند. این مرد در دفاع از خود گفته که او اطمینان داشته این اتومبیل خودران از پس حرکت با سرعت حدود ۶۵ کیلومتر بر ساعت برمی‌آید.

پلیس که از طریق دوربین‌ها متوجه این موضوع شده در زمینه‌ی این موضوع گفته که اقدام این مرد «به‌شدت سهل‌انگارانه» بوده و او نه‌تنها جان خود، بلکه جان دیگران را هم به‌خطر انداخته است. به همین خاطر، نه‌تنها آقای «پتل» به مدت ۱۸ ماه از رانندگی محروم شده، بلکه باید ۱۰۰ ساعت بدون حقوق برای شهرداری کار کند و ۱۸۰۰ پوند جریمه هم بپردازد.

در مورد خطرناک بودن این اقدام باید بگوییم که یک اتومبیل خودران هرچند می‌تواند در یک سرعت مناسب در مسیر خود حرکت کند، اما در مواقع اضطراری قادر به حرکات سریع نیست. البته سوالی که در مورد آقای «پتل» مطرح می‌شود که اتومبیل تا چه مسافتی در حالت خودران حرکت کرده است؛ زیرا در هنگام فعال بودن سیستم خودران اتومبیل‌های تسلا، از راننده خواسته می‌شود که دستان خود را بر فرمان بگذارد. اگر بیش از یک دقیقه این موضوع نادیده گرفته شود، نه‌تنها سیستم‌خودران غیرفعال می‌شود بلکه در صورت نادیده گرفتن‌های مکرر، این سیستم اتومبیل را متوقف می‌کند. به احتمال زیاد، آقای «پاتل» فقط برای مدت کوتاهی در صندلی کنار راننده قرار داشته اما همین که او توانسته بدون اطلاع سیستم جای خود را تغییر دهد، کمی نگران‌کننده است.

منبع: Engadgetبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما