چرا کارمندان در خارج از محیط کار بهتر کار می‌کنند؟

۵ آبان ۱۳۹۴ | ۱۵:۱۵ ۴ آذر ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
76-Percent-of-Employees-Are-More-Productive-When-They-Leave-the-Office

براساس تحقیقات انجام شده روی ۲۶۰۰ کارمند، تنها ۲۴ درصد آن‌ها گفته‌اند که در دفتر کار می‌توانند فعالیت بهتری داشته باشند. سایر کارمندان گفته‌اند که در هر محیط دیگری به‌جز شرکت می‌توانند بیشتر کارکنند. پنجاه درصد از کارمندان گفته‌اند که در خانه بهتر کار می‌کنند و ۱۲ درصد آن‌ها گفته‌اند که در کافی‌شاپ، کتابخانه یا مکان‌های عمومی شرایط کار کردن بهتری دارند. در این میان ۱۴ درصد از کارمندان هم گفته‌اند که خارج از ساعت‌های کاری می‌توانند در شرکت عملکرد بهتری داشته باشند.

اما چرا کار کردن در شرکت سخت است؟ بسیاری از کارمندان می‌گویند که سایر همکارانشان در روند کاری آن‌ها مشکل به وجود می‌آورند و شرایط شرکت باعث از بین رفتن تمرکز آن‌ها می‌شود. همچنین سیاست‌های موجود در یک شرکت و محیطی که کارمندان در آن احساس ناراحتی کنند هم باعث سخت شدن شرایط کاری می‌شود. سازمان FlexJobs که این تحقیقات را انجام داده، گفته که شرکت‌های مختلف برای افزایش کارایی کارمندان خودشان باید سیاست‌های جدیدی را در نظر بگیرند. این سازمان چند راه حل برای بهتر شدن شرایط کاری پیشنهاد کرده است.

سیاست‌های ارتباط از راه دور به‌وجود بیاورید

این اجازه را به کارمندان بدهید که بتوانند از راه دور و در مکانی که احساس راحتی بیشتری دارند، کار کنند. همچنین بهتر است از روش‌های سنتی برای مدیریت کارمندان استفاده نشود. البته اگر نمی‌خواهید تمام کارمندان از خانه کار کنند، می‌توانید یک روز در هفته را انتخاب کنید تا آن‌ها در خانه یا مکانی که راحت‌تر هستند، به‌کارشان مشغول شوند. با این روش مشاهده خواهید کرد که چقدر کارمندان می‌توانند بهتر کار کنند.

Create-a-telecommuting-policy

کاری کنید که کارمندان مزاحم یکدیگر نشوند

۷۶ درصد از کارمندان گفته‌اند که افراد دیگر در زمان کار کردن تمرکز آن‌ها را از بین می‌برند. این موضوع باعث می‌شود که عملکرد کارمندان تا اندازه‌ی بسیار زیادی کاهش پیدا کند. باید کارمندان درجایی حضور داشته باشند که بتوانند روی فعالیت خودشان تمرکز کنند. کتابخانه و اتاق کنفرانس از جمله مکان‌هایی هستند که می‌توان در آن‌ها به راحتی کار کرد.

Offer-do-not-disturb-workspaces-employees-can-use-when-they-need-to-concentrate-on-a-project

زمان رفت و آمد کارمندان را کمتر کنید

کارمندان برای رفتن به شرکت یا رفتن به خانه زمان زیادی در ترافیک قرار می‌گیرند. این موضوع اضطراب افراد را بالا می‌برد و باعث می‌شود که آن‌ها با شرایط نامناسبی وارد شرکت شوند. می‌توانید ساعت‌های کاری شرکت را برای چند روز در هفته کمتر کنید تا کارمندان به موقع به شرکت و خانه برسند. حتی می‌توانید کاری کنید که برخی از کارمندان در خانه کار کنند. همچنین بد نیست شرایطی را به وجود بیاورید که گروهی از کارمندان چند روز در خانه کار کنند و چند روز به شرکت بیایند.

Look-for-ways-they-can-avoid-the-commute

شرایط شرکت را سالم‌تر کنید

۸ درصد کارمندان فکر می‌کنند که کارکردن خارج از شرکت برای سلامتی آن‌ها بسیار مفید است. ۲۹ درصد کارمندان هم ورزش کردن را یک دلیل اصلی برای کار کردن در خانه می‌دانند. با در نظر گرفتن این موضوع بد نیست که شرایط شرکت را سالم‌تر کنید. شرایط ورزش کردن را در نزدیک شرکت به وجود بیاورید تا کارمندان بتوانند پس از کار ورزش کنند. البته کارمندان می‌توانند غذاهای سالم به همراه خودشان داشته باشند. اگر شرایط کاری بسیار سالم باشد، قطعا کارمندان دلیلی برای کار کردن در خانه پیدا نمی‌کنند و در محیط کار همیشه احساس بهتری خواهند داشت.

Look-for-ways-they-can-avoid-the-commute

منبع: Inc

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar سعید

    ما که سر ساعت ناهاری کلی با کارفرما جنگ و مرافعه داریم..!!
    بقیه چیزها بماند!