مدل تراشه گلکسی اس ۹ ، نوت ۸ و گلکسی A7 جدید لو رفت

مجید نوردوست ۷ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۴:۳۰ 22 جولای 2018

در حالی که زمان زیادی تا معرفی گلکسی اس ۹ باقی‌مانده، شایعات این گوشی کم‌کم به بیرون درز می‌کنند. سامسونگ تراشه اگزینوس ۸۸۹۵ را برای گلکسی اس ۸ طراحی کرد و از آن به عنوان سری ۹ تراشه‌های اگزینوس نام برد. حالا این شرکت روی مدل جدیدی از تراشه‌های سری ۹ کار می‌کند که نام آن‌ّها هم با عدد ۹ شروع می‌شوند.  تراشه‌ای که به احتمال زیاد اگزینوس ۹۶۱۰ نام دارد.

تراشه جدید با فناوری ۱۰ نانومتری ساخته شده و از چهار پردازنده Cortex-A73 با فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز و چهارپردازنده Cortex-A53 بهره می‌برد. گفته شده پردازنده گرافیکی Mali-G71 هم روی آن قرار گرفته است. به احتمال زیاد این تراشه جدید مدل ارتقا پیدا کرده‌ تراشه‌ای است که روی گلکسی اس ۸ قرار گرفته بود و بعید نیست برای گلکسی نوت ۸ ساخته شده باشد.

تراشه بعدی سامسونگ اگزینوس ۷۸۸۵ نام دارد که با فناوری ۱۴ نانومتری ساخته شده و به احتمال زیاد پردازنده‌های Cortex-A73 و Cortex-A53 و پردازنده گرافیکی Mali-G71 در آن قرار گرفته‌اند. گفته شده این پردازنده روی گوشی گلکسی A7 سال ۲۰۱۸ قرار میگیرد که چند روز پیش اطلاعاتی از آن به بیرون درز کرده بود.

تراشه آخر شرکت سامسونگ هم به احتمال زیاد اگزینوس ۹۶۱۰ نام دارد که قرار است روی گلکسی اس ۹ قرار بگیرد.  این تراشه با فناوری ۷ نانومتری ساخته شده و قطعا برای گلکسی اس ۹ و گلکسی نوت ۹ ساخته می‌شود. بعید نیست که این تراشه، قوی‌ترین تراشه‌ای باشد تا سامسونگ در حال ساخت آن است.

 

منبع: Phone Arena
telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما