مدیر تلگرام: به قیمت از بین رفتن هم زیر قول خود نمی‌زنیم

۲۹ فروردین ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
تلگرام

پاول دوروف، مسدود شدن پیام‌رسان تلگرام را در روسیه تایید کرد. در همین راستا او در حساب کاربری خود در توییتر نسبت به اقدام روسیه واکنش نشان داد و از کاربران پیام‌رسان خود در روسیه دفاع کرد. او در راستای حمایت از کاربران تلگرام گفت: ما به کاربران قول داده‌ایم حریم خصوصی آن‌ها را ۱۰۰ درصد حفظ کنیم و حتی به قیمت از بین رفتن هم قول خود را زیر پا نمی‌گذاریم.

موضوع فیلترینگ تلگرام در روسیه از جایی داغ شد که پاول دوورف دربرابر درخواست روسیه جهت در اختیار قرار دادن اطلاعات کاربران این پیام‌رسان مقاومت کرد. این موضوع وقتی سر و صدای بیشتری به پا کرد که روسیه از گوگل و تعدادی از شرکت‌های دیگر خواست تا این اپلیکیشن را از فروشگاه خود حذف کنند.

همین داستان باعث شد تا پاول دوروف ضمن تایید فیلترینگ تلگرام در روسیه، از کاربران این منطقه تشکر و حمایت کند. او گفت: در ۲۴ ساعت اخیر تلگرام در روسیه فیلتر شد. دلیل فیلترینگ، امتناع دوروف از در اختیار قرار دادن اطلاعات کاربران به ماموران امنیتی روسیه است. با وجود مسدود شدن تگلرام، میزان فعالیت کاربران روسی به این سرویس با افت چندانی مواجه نشد. از کاربران خود بخاطر حمایت و وفاداری ممنونم. درنهایت از اپل، گوگل، آمازون و مایکروسافت تشکر می‌کنم که این پیام‌رسان را از فروشگاه‌های اپلیکیشن خود حذف نکردند.

بر اساس گفته‌های دوروف، کاربران روسی حدود ۷ درصد از کابران کل این پیام‌رسان را تشکیل می‌دهند. دوروف هم‌چنین گفت: حتی اگر کل کاربران این منطقه را از دست بدهیم، بازهم می‌توانیم با رشد طبیعی تلگرام این خسارت را جبران کنیم.

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۱۱ دیدگاه
 1. رضا

  تلگرام را به مبلغ ۵ میلیارد دلار نخریدند. تلگرام بر خلاف فیس بوک و اینستاگرام تبلیغات نداره. پس این همه پول مخارج را از کجا میاورد؟

  فقط گفته اند که چاره ای جز فروش اطلاعات کاربران ندارد.

 2. albert zargaryan

  سلام. بسیاری از کشورها تلگرام را بخاطر فعالیتهای مجرمانه از جمله حملات تروریستی فرانسه فیلتر کرده اند. تلگرام اطلاعات کاربران را به برخی کشورها نداده است.

  تعجب من از کاربرانی است که مانند خودم از تلگرام استفاده میکنند اما فکر میکنند تلگرام را الهه و یک مظهر پاکی درست کرده است!

 3. ترگلام

  سلام دوستان عنایت داشته باشند حتی در صورت تعهد تلگرام مبنی بر حفظ اطلاعات ۱۰۰ کاربران( که بعید بنظر میرسه) با ترفندهای بسیار ساده تری نظیر کپی سیمکارت شما میشه دسترسی به کل سوابق کاربران داشت،بقول یک دوست در دنیای دیجیتال هیچ چیزی قابل پنهان سازی نیست

  1. جوادی محب

   سلام؛ شما حالت خوبه؟! بخش two step verification در پیام رسان تلگرام برای همین موضوع تعبیه شده که سیم کارت هم اگر از دست مالک خارج بشه بازم امکان دسترسی به اکانت مُیسر نباشه ! شما وقتی رمز دوم رو تلگرام بزاری امکان دسترسی توسط افرادی که حتی به سیم کارت قبلی شما هم دسترسی دارن ممکن نیست !

  2. Test

   خیر نمیشه دوست عزیز
   در صورتی که two step verification رو فعال کرده باشید، دیگه این اتفاق نمی‌افته

 4. علیرضا

  حالا تکلیف ما مردم چیه که میخوان با اجبار ما رو کوچ بدن به پیام رسان داخلی…
  والا من که به امنیت پیام رسان داخلی شک دارم…شما همین بزرگ ترین محصول ملی و ساخت داخل یعنی #پراید رو نگاه کن؛ هنوز که هنوزه پر از عیب و ایراد و باگه…
  هر سال هم میگن که درست می کنیم و … ولی دریغ از یک امنیت کوچولو در پراید.

 5. نیچه

  سیاستی که باعث میشود تلگرام در سطح جهانی معروف شود

 6. علی

  این گزارش بسیار جانبدارانه تهیه شد.
  جمله ” دلیل فیلترینگ، امتناع دوروف از در اختیار قرار دادن اطلاعات کاربران به ماموران امنیتی روسیه است” و “او در راستای حمایت از کاربران تلگرام” پائول دوروف رو قهرمان نشون میده..
  در حالی که همکاری تلگرام با سرویسهای امنیتی کشورهای دیگر محرز است.
  ۷ درصد آنچنان قربانی بزرگی نیست که حالا دوروف ژست نابودی به خاطر امنی اطلاعات میگیره.
  پ.ن:تو جاهای دیگه نشون داده که سیاسی عمل میکنه و در ازای دادن منافع از قوانین خودش مثل عدم تهدید امنیت ملی کشورها کوتاه میاد.

 7. کاوه

  متاسفانه تلگرام بیش از حد از زیر قوانین برخورد با محتوای غیرقانونی کشورای مختلف شونه خالی میکنه.
  آزادی کاربرا نباید تا حدی زیاد شه که تبدیل شه به تهدید برای کاربران دیگه.
  چند ماه پیش ترزا می نخست وزیر انگلیسم به این قضیه اشاره کرد.

 8. امیدی

  دمش گرم
  خیلی مرده

 9. امیدی

  دمش گرم

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه