مرسدس بنز به ساخت خودروهای پلاگین هیبریدی روی می‌آورد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
مرسدس بنز

قوانین سختگیرانه محیط زیستی اتحادیه اروپا صنایع خودروسازی قاره سبز را ملزم به تغییر استراتژی‌های ساخت خودرو کرده است. هنوز تا توسعه کامل خودروهای برقی و گسترش استفاده از این محصولات مسیری طولانی در پیش است و به همین دلیل خودروسازان ترجیح می‌دهند تا از قوای فنی مرکب یعنی پیشرانه‌های پلاگین هیبریدی استفاده کنند. مرسدس بنز نیز که از خودروسازان مشهور آلمانی است، به تازگی از عرضه سه مدل جدید پلاگین هیبریدی خبر داده است.

مطابق اطلاعات رسمی منتشر شده از سوی دایملر، به‌زودی سه خودرو مرسدس بنز GLA ، مرسدس بنز CLA سدان و CLA‌ شوتینگ بریک با قوای فنی پلاگین هیبریدی معرفی خواهند شد. هنوز مشخص نیست که بازار چه واکنشی نسبت به عرضه این خودروها نشان خواهد داد و باید تا زمان ارائه رسمی این خودروها صبر کرد.

مرسدس بنز

هر سه خودرو مرسدس بنز GLA، CLA و شوتینگ بریک CLA براساس پلتفرم مشابهی توسعه یافته‌اند و بنابراین استفاده از سیستم ترکیبی الکتریکی-بنزینی در آن‌ها امکان‌پذیر خواهد بود. احتمال می‌رود هر سه خودرو از پیشرانه‌های مشابهی استفاده کنند و مرسدس بنز زمان کمتری را برای آماده‌سازی و عرضه خودروها صرف کند.

مرسدس پلاگین هیبرید، از ارزان تا گران

مرسدس بنز CLA کوچکترین و اقتصادی‌ترین محصول مرسدس بنز است و ارائه این خودرو با قوای فنی پلاگین هیبریدی می‌تواند به دایملر برای تسلط بر بازار خودروهای ارزان‌قیمت کمک کند. مرسدس بنز CLA پلاگین هیبریدی گزینه خرید برای کسانی است که بودجه زیادی ندارند اما از طرفداران برند مرسدس بنز هستند.

پیش از این نیز نسخه‌های مختلفی از مرسدس AMG GLA A45 با قوای فنی سبز ساخته شده بود. بنز در حال گسترش محصولات خود بر مبنای دو پلتفرم GLA‌ و CLA است و سعی دارد تا سطوح مختلف بازار را تحت پوشش قرار دهد. برخی از این محصولات برای مشتریان متمول ساخته شده‌اند و عملکرد فوق‌العاده فنی به همراه امکانات لوکس را در خود جای داده‌اند. نسخه‌های هیبریدی دیگری نیز ساخته شده‌اند که به جای تمرکز بر قدرت و سرعت، به دنبال ارائه راندمان مقرون به صرفه هستند.

افزایش خودروهای پلاگین هیبریدی در سبد محصولات مرسدس بنز نشان دهنده جدی بودن عزم این شرکت خودروسازی برای سلطه بر بازار خودروهای برقی و هیبریدی است. مدتی پیش این شرکت مدل مفهومی شاسی بلند الکتریکی مرسدس بنز EQ‌ را رونمایی کرد که با واکنش مثبت هواداران بنز روبرو بود. مرسدس قصد دارد تا تولید محصولات پلاگین هیبریدی و الکتریکی را افزایش دهد، با این وجود واکنش بازار نامشخص است و معلوم نیست آیا مشتریان از شاسی‌بلندهای لوکس الکتریکی یا سدان‌های پلاگین هیبریدی اقتصادی این برند استقبال می‌کنند یا خیر. رقبای مرسدس بنز نیز فعالیت‌های این شرکت را به دقت زیر نظر دارند.

منبع:‌ motor1برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما