[به‌روزرسانی] مسابقه کدام عکس، کدام گوشی؟ (مهلت شرکت تمام شد)

محسن چینه‌کش ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۰:۱۵ 22 جولای 2018

می‌دانیم که بسیاری از شما همراهان دیجی‌کالا مگ به عکاسی با موبایل علاقه دارید. این را هم می‌دانیم که خیلی از شما به‌خوبی با گوشی‌های مختلف و نقاط ضعف و قوت هر کدام آشنا هستید. ولی آیا فکر می‌کنید بتوانید با دیدن یک عکس حدس بزنید با دوربین کدام گوشی گرفته شده است؟ خب بیایید امتحان کنیم. ۷ تا از برترین گوشی‌های بازار مهمان ما هستند و ما فرصت را غنیمت شمردیم تا به مناسبت تولد یک‌سالگی دیجی‌کالا مگ هم مقایسه‌ای بین دوربین آن‌ها ترتیب دهیم و هم هوش و قدرت تشخیص شما را محک بزنیم. برای برندگان هم جایزه‌هایی بسیار هیجان‌انگیز در نظر گرفته‌ایم.

جوایز:

نفر اول از بین هفت گوشی شرکت کننده در مسابقه یکی را به‌دلخواه به‌عنوان جایزه برمی‌دارد.

نفر دوم جایزه‌اش را از بین شش گوشی باقی‌مانده به‌دلخواه انتخاب می‌کند.

نفر سوم جایزه‌ی خود را از بین پنج گوشی دیگر به‌دلخواه می‌برد.

 

گوشی‌های شرکت‌کننده در مسابقه:

Samsung Galaxy Note 7

Samsung Galaxy S7

HTC 10

Huawei P9

Apple iPhone 6s

LG G5

Sony Xperia Z5 Premium

نحوه‌ی اجرای مسابقه:

برای مقایسه کردن کیفیت و توانایی دوربین این هفت گوشی، ما آن‌ها را در ۵ موقعیت عکاسی مختلف یعنی «عکاسی منظره شهری»، «عکاسی از نمای نزدیک»، «عکاسی سلفی»، «عکاسی در نور کم» و «عکاسی با فلش» برابر هم قرار دادیم. تمام عکس‌ها با استفاده از حالت خودکار و در شرایط کاملا یکسان گرفته شده است. برای شرکت در مسابقه کافی است عکس‌های هر موقعیت را با هم مقایسه کنید و حدس بزنید هر کدام از عکس‌ها با دوربین کدام‌یک از گوشی‌ها گرفته شده است. لینک فرم مخصوص شرکت در مسابقه هم در انتهای همین بخش قرار دارد که تنها با استفاده از آن می‌توانید پاسخ‌های خود را برای ما ارسال کنید. در نهایت هر کس تعداد بیشتری از موارد را درست حدس زده باشد برنده‌ی مسابقه خواهد بود.

مسابقه کدام عکس، کدام گوشی؟

همچنین می‌خواهیم در پایان مسابقه، گوشی‌هایی را که بهترین دوربین را دارند بر اساس رأی مخاطبان انتخاب کنیم. به همین دلیل در فرم پاسخ‌گویی علاوه بر حدس زدن این‌که هر عکس با کدام گوشی گرفته شده، از شما درخواست کرده‌ایم که در هر موقعیت عکاسی بهترین عکس را هم از دید خودتان انتخاب کنید. این انتخاب شما در امتیازی که می‌گیرید تاثیری ندارد.

ورود به فرم شرکت در مسابقه

نحوه‌ی انتخاب برندگان:

همان‌طور که گفتیم هر کس گوشی تعداد بیشتری از عکس‌ها را درست حدس زده باشد برنده‌ی مسابقه خواهد بود. هر حدس صحیح یک امتیاز مثبت دارد ولی برای حدس‌های اشتباه امتیاز منفی در نظر گرفته نخواهد شد. ولی توجه کنید که در هر بخش با هر گوشی تنها یک عکس گرفته شده است. بنابراین اگر در جواب‌های یک بخش برای دو عکس یک گوشی یکسان را انتخاب کنید حتی در صورت درست بودن یکی از آن‌ها امتیازی کسب نخواهید کرد. به سه نفر که در مجموع ۵ بخش بیشترین امتیاز را کسب کرده باشند جایزه‌ای به شرحی که در ابتدا گفتیم تعلق می‌گیرد. اگر امتیاز برترین نفرات دقیقا با هم برابر باشد نفرات اول تا سوم با قرعه‌کشی تعیین خواهند شد.

زمان‌بندی:

برای شرکت در مسابقه مدت یک هفته، یعنی از امروز ۱۰ شهریور تا پایان ساعت ۲۴:۰۰ روز چهارشنبه ۱۷ شهریور فرصت خواهید داشت. نتایج مسابقه، نفرات اول تا سوم و برترین گوشی‌ها از دیدگاه مخاطبان، ابتدای مهر ماه سال جاری اعلام خواهند شد. البته توجه داشته باشید که زمان اهدای جوایز ممکن است تا زمان عرضه‌ی عمومی گوشی نوت ۷ به تعویق بیفتد.

[به‌روزرسانی ۱۷ شهریور] به دلیل استقبال گسترده‌ی مخاطبان، مهلت شرکت در مسابقه به مدت یک هفته تمدید شد. بدین ترتیب افرادی که تا این لحظه موفق به شرکت در مسابقه نشده‌اند فرصت خواهند داشت تا پایان ساعت ۲۴:۰۰ روز چهارشنبه ۲۴ شهریور پاسخ‌های خود را از طریق فرم مخصوص ارسال کنند.

[به‌روزرسانی ۲۵ شهریور] ضمن تشکر از تمام عزیزانی که در این مسابقه شرکت کردند، به اطلاع می‌رساند طبق اعلام قبلی مهلت شرکت در مسابقه راس ساعت ۲۴:۰۰ روز چهارشنبه ۲۴ شهریور به اتمام رسید و فرم شرکت در مسابقه مسدود شده است. نتایج مسابقه در دست بررسی است و مراحل اعلام برندگان و اهدای جوایز طبق برنامه‌ریزی قبلی صورت خواهد پذیرفت.

گالری عکس‌ها:

حال که با تمام جزئیات شرکت در مسابقه «کدام عکس، کدام گوشی؟» که ویژه‌ی سالگرد تولد یک‌سالگی مگ ترتیب داده‌ایم آشنا شدید، بهتر است فرصت را از دست ندهید و کار مقایسه‌ی عکس‌ها و حدس زدن گوشی‌ها را آغاز کنید. در هر بخش نمونه‌ی عکس‌ها در اندازه‌ی کوچک‌تر به‌صورت یک گالری در کنار هم قرار داده شده و علاوه بر آن می‌توانید با استفاده از لینک‌هایی که در زیر هر گالری قرار دارد نسخه‌ی اصلی عکس‌ها را در اندازه‌ی کامل و بدون هیچ ویرایشی دریافت کنید.

مقایسه اول

«عکاسی منظره شهری»

دانلود عکس‌ها با اندازه‌ی کامل
دانلود عکس ۱ دانلود عکس ۲ دانلود عکس ۳ دانلود عکس ۴ دانلود عکس ۵ دانلود عکس ۶ دانلود عکس ۷

مقایسه دوم

«عکاسی نمای نزدیک»

دانلود عکس‌ها با اندازه‌ی کامل
دانلود عکس ۱ دانلود عکس ۲ دانلود عکس ۳ دانلود عکس ۴ دانلود عکس ۵ دانلود عکس ۶ دانلود عکس ۷

مقایسه سوم

«عکاسی سلفی»

دانلود عکس‌ها با اندازه‌ی کامل
دانلود عکس ۱ دانلود عکس ۲ دانلود عکس ۳ دانلود عکس ۴ دانلود عکس ۵ دانلود عکس ۶ دانلود عکس ۷

مقایسه چهارم

«عکاسی در نور کم»

دانلود عکس‌ها با اندازه‌ی کامل
دانلود عکس ۱ دانلود عکس ۲ دانلود عکس ۳ دانلود عکس ۴ دانلود عکس ۵ دانلود عکس ۶ دانلود عکس ۷

مقایسه پنجم

«عکاسی با فلش»

دانلود عکس‌ها با اندازه‌ی کامل
دانلود عکس ۱ دانلود عکس ۲ دانلود عکس ۳ دانلود عکس ۴ دانلود عکس ۵ دانلود عکس ۶ دانلود عکس ۷

ورود به فرم شرکت در مسابقه

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳۷۲ دیدگاه
 1. امیر امیر

  سلام خسته نباشید جواب قرئه کشی کی اعلام میشه؟و از چه طریق مطلع اسامی برندگان بشیم؟

 2. محمد علی محمد علی

  سلام خیلی از مسابقه لذت بردم مسابقه جالبی بود.
  بنده هر چند برنده مسابقه نمی شم ولی وظیفه خودم رو می دونم برای بهتر شدن مسابقه اینده نظرم رو بگم

  ۱-حتما برای عکاسی از پایه استفاده کنید حتی عکس سلفی
  ۲-عکس منظره در شب رو هم قرار بدید چون بیشتر سایتها بررسی می کنند
  ۳-عکس روز رو طوری بگیرد که ابر تو اسمون نباشه ،حتی لکه ابر باعث تغییرات زیادی میشه
  ۴-مسابقه زمان بندی باشه(زمان شروع ،زمان پایان،زمان پاسخها،زمان برنده ها از همون اول مسابقه مشخص باشند)
  ۵-مثل مسابقه معتبر زمان مشخص شروع داشته باشد ،مشخص باشد هر سال ده شهریور مسابقه عکاسی برگزار می شود( البته زمان کمتر از یک سال باعث کاهش جذابیت می شود)
  ۶-یک هفته قبل از مسابقه اعلام کنید با چه گوشی هایی عکس گرفته خواهد شد
  ۷-تعداد جایزه ۳ عدد کافی است (چون مثل المپیک اول ،دوم و سوم شدن می چسبه)البته باید یا سوالات رو سخت کنید یا اینکه اون تعدادی که همه رو درست زدند دوباره بین اونا مسابقه برگزار بشه تا اول تا سوم مشخص شود.در غیر این صورت بهتر تعداد جایز ها رو زیاد کنید(چون در مسابقه که شانس دخیل باشه از لذتش می کاهد)
  از دوستانم می خوام اگر برای بهتر شدن مسابقه نظری دارند حتما بگن.
  امیدوارم نظراتم برای بهتر شدن مسابقه کمک حال شما باشد.
  در پایان باید عرض کنم حتما به فکر مسابقه اینده باشید چون باعث افزایش سطح سایتتون خواهد شد (حتی اگر مجموعه جایزه کمتر از یک میلیون باشد)

 3. امیر امیر

  سلام
  از کجا امتیازم رو بفهمم؟ بعضی دوستان امتیازشون رو دیده بودن.

 4. رضوانه رضوانه

  چجور میشه ب جواب هایی ک دادیم برای مسابقه دسترسی پیدا کنیم؟ من ذخیره نکردمن اونایی که ج دادم رو
  میشه راهنمایی کنید؟

 5. رضا حبیبی رضا حبیبی

  استاد چینه کش
  ضمن عرض خسته نباشید و تقدیر و تشکر از زحماتتون .امکان داره یه آمار از ۳۵ امتیازها اعلام کنید ببینیم چند نفر هستن که تمام گزینه ها رو درست زدن .می خوام بدونم با ۲۵ امتیازم امیدی هم هست به برنده شدنم . چیکار کنم دست خودم نیست .اعتماد به نفسم کلا بالاست

  از حق نگذریم اگه جای note 7 با S7 رو جابجا نمی زدم . منم الان ۳۵ امتیازی بودم

 6. رضا حبیبی رضا حبیبی

  سلام دوستان
  همه چی تموم شد . جواب مسابقه اومد می تونید جوابهای خودتون رو برسی کنید متاسفانه من فقط در جوابهام جای note 7 وS7 رو جابجا زدم و باعث شد امتیازم بشه ۲۵.میدونستم این دو تا رو باید دیگه شانسی می زدم . طبق معمول هم شانس با ما یار نبود .
  مسابقه خوبی بود .

 7. کارشناس گوشی موبایل و ریوونویس سایت GSMARENACOM کارشناس گوشی موبایل و ریوونویس سایت GSMARENACOM

  از نظر عکاسی که کادرهای عکسها یکسان نیستند.عکسهای گوشی آیفون ۶اس دستکاری شده هست و خروجی خود گوشی نیست

 8. امیررضا امیررضا

  من همه ی سوال هارو با توجه به distortion و aperture دوربین های گوشی ها و مشخصات ریز پاسخ دادم که حالا متوجه شدم یک سوال رو حین وارد کردن اشتباه وارد کردم و بسیار ناراحتم.
  اینجور که از پاسخ های دوستان پیداست همه فقط دنبال حقه زدن بودن و تقریبا هیچکس سوال هارو از نظر عکاسی پاسخ نداده! از روی زمان بندی و رزولیشن و… ای کاش همه ی عکس ها کراپ میشد تا کسانی که واقعا از نظر عکاسی اطلاعات خوبی دارن برنده باشند نه کسانی که مهارت کامپیوتری و مهندسی معکوس بهتری دارند .
  ای کاش هرکس تعداد پاسخ درست تری داشت شانس بیشتری میداشت، قطعا کسی که از بین این سوالات تمامی رو درست پاسخ داده با استفاده از حقه و کلک اینکارو کرده. بنده مطمئن هستم اکئر کسانی که این مسابقه رو برنده خواهند شد کوچیک ترین اطلاعاتی حتی از مبانی عکاسی نخواهند داشت. درکل این مسابقه به هیچ وجه جنبه عکاسی نداشت.
  به امید مسابقاتی با کیفیت بیشتر در آینده در دیجی کالا هستیم.

  1. aqa_yusef aqa_yusef

   عزیزم حرس خوردن نداره..
   ی مسابقه س ..
   فقطم شما نیستی که اطلاعاتی در این مورد داری…
   من خودمم گرافیستم و اطلاعاتم در مورد عکس و تصویر کم نیست و مطمئنا دوستانی که در مورد عکاسی و تصویر و مبانی اون اطلاعات دارن کم هم نیستن..
   در کل یه مسابقه س فقط..
   زیاد مهم نی..
   لذت مسابقه رو ببر ..

  2. میثم میثم

   سلام دوست عزیز
   این مسابقه فقط برای عکاسان که نبوده!
   شما میگی هرکس جواب داده با حقه و کلک این کارو کرده که این کلا اشتباهه
   الان من به شخصه کلا شانسی در خودم نمیبینم با توجه به تجربه بالا دوستان ولی دوست داشتم خودم رو به چالش بکشم و رقابت کنم
   شما چرا اینقدر ناراحت شدی؟خب برنده نشدی هم که نشدی چیزی رو از دست ندادی فقط بدستش نیاوردی انشالله که همیشه موفق و پیروز باشی.

  3. امید امید

   بیش از ۲۰ سال سابقه عکاسی و فیلمسازی و کار با کامپیوتر دارم و مخالف نظر شما هستم که میفرمایید “کسانی این مسابقه را برنده خواهند شد که کوچکترین اطلاعاتی حتی از مبانی عکاسی نخواهند داشت”

   توسط “عمق میدان” و “دریچه دیافراگم” وقتی دوربینها را میشود تفکیک کرد که:
   اولا سایر پارامترها بر روی اتومات تنظیم نباشد.
   ثانیا گوشی، پردازشی پس از عکسبرداری نکند.
   ثالثا در شرایط آزمایشگاهی عکسبرداری شود یعنی مکان لنزها میلمتری یکسان بوده، نور ثابت، و خبری از ابر و باد نباشد…

   در این مسابقه تنها از روی حجم سوژه های حاضر در کادر میتوان به تفاوت ضخامت لنز دوربینها پی برد که آن هم در برخی عکسها بطور نسبی ممکن است.

   کسانی که به قول شما توسط روش مهندسی معکوس حقه زده اند، حقه باز نیستند! اگر نظرات را کامل مطالعه کرده باشید آقای چینه کش گفتند “شرکت کنندگان مجاز هستند از هر ابزاری که می‌توانند برای تشخیص دادن گوشی‌ها استفاده بکنند”

   مثال: اگر اسم یک نفر را بگویند و بپرسند زن است یا مرد، به راحتی از روی نامش قضاوت میکنید یا میگویید باید از او آزمایش خون بگیریم؟!
   وقتی میتوانستیم توسط رزولیشن، ۷۰ درصد پاسخها را بیابیم چرا چشمها را بی نتیجه خسته کنیم.
   در نظری که نزدیک به صد نفر لایک کردند (و از آنها متشکرم) عرض کردم یک نابینا هم میتوانست تمام گوشیها را مشخص کند زیرا این مسابقه بیشتر فنی بود تا هنری، که نیازمند نگاه بصری باشد.
   البته پیشنهاد شما در خصوص اینکه مسابقه ای ترتیب داده شود و تمام عکسها هم سایز گردند عالیست. به شرط آنکه بتوانند در شرایطی که در ابتدا عرض کردم، عکاسی کنند.

   1. امیررضا امیررضا

    بله، بنده هم فراموش کردم که فوکال متفاوت دوربین های گوشی هارو در نظر قبلی بگم که فوکال هم واقعا موثر بود

    ببینید اینجور که ازظاهر مسابقه این رو القا میکرد که برای موبایلوگراف ها (کسانی که توی عکاسی با موبایل مهارت دارند) طراحی شده، که واقعا اینگونه نبود و بنده هم از همین انتقاد کردم و بس.

    بهرحال همونطور که باقی دوستان گفتن مسابقست دیگه…
    به امید مسابقات با کیفیت بیشتر در آینده

  4. برنا برنا

   من خودم جزو کسانی بودم که از روش زمان بندی و رزولوشن همه رو درست زدم..بین s7 و note 7 هم شانسی باید میزدم که خب حسی زدم و خداروشکر درست بود(حالا شایدم روشی بوده که بشه فهمید،اگه کسی روشی پیدا کرده اطلاع بده من واقعا ممنون میشم)..اصطلاح حقه زدن یا تقلب یه جنبه منفی داره..و در واقع به کارهایی گفته میشه که از نظر قانونی یا اخلاقی دارای مشکل باشه و همونطور که دوستان اشاره فرمودند جناب آقای چینه کش تو جواب نظرات عینا اشاره فرمودند که استفاده از هر ابزاری منعی ندارد..پس بهتره از اصطلاحاتی مثل زیرکی و زبلی استفاده بشه..ولی بحث واژه شناسی رو بذاریم کنار،شما درست میفرمایید..قطعا این مسابقه یک مسابقه حرفه ای عکاسی تلقی نمیشه..چون همونطور که دوستان گفتن تو شرایط آزمایشگاهی یکسان نیست..ولی خب من بشخصه اولش که هنوز این راه به ذهنم نرسیده بود رفتم و در مورد مفاهیم اولیه عکاسی مطلب خوندم و خب ازین بابت خیلی مفید بود..ولی در کل یه کارهایی هست که به قولی میانبر تلقی میشه و استفاده از اونا کار رو خیلی ساده تر میکنه و قطعا نه فقط تو این مسابقه بلکه تو تمام کارای روزمره هم باعث میشه وقت بیشتری سیو بشه

  5. علیرضا کاظمی علیرضا کاظمی

   اخه چرا اینقدر حرس میخوری

   الان فکر میکنی خیلی بلدی؟

 9. ایمان صالحی ایمان صالحی

  نتایجججججججججججججججج

 10. امید امید

  آقای چینه کش سلام
  لطفا این نظر را به بخش فنی انتقال دهید.
  تا کنون نزدیک به ۴۰۰ پیام در صفحه مسابقه یک سالگی دیجی کالا مگ انتشار یافته. سنگینی و طولانی بودن صفحه نه تنها باعث دیر باز شدن آن شده، بلکه ترافیک سرور شما را بالا برده و گاهی صفحه کلا باز نمیگردد.
  در صورتی مانند نظرات کاربران در بخش کالاها، میتوانستند هر ۱۴ نظر را در یک زیر صفحه قرار دهند.
  همچنین افزودن گزینه مرتب سازی بر اساس مفیدترین نظرات هم پرکاربرد است.

 11. رامتین رامتین

  سلام جواب ها کی میاد