آپدیت ویندوز ۱۰ مشکلات زیادی برای افراد به وجود می‌آورد

۲۳ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۴:۱۵ ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
آپدیت ویندوز 10

موسسه‌ی آماری «ویچ» (Which) به تازگی تحقیقاتی از نحوه‌ی استفاده‌ی کاربران از سیستم عامل ویندوز کرده است. یکی از نتایج این تحقیقات، از وضعیت بسیار بد آپدیت‌های ویندوز می‌گوید. نیمی از کاربران ویندوز ۱۰ گزارش داده‌اند که به خاطر آپدیت ویندوز ۱۰ همخوانی نرم‌افزارها و یا برخی از سخت‌افزارهای خود را از دست داده‌اند؛ طوری که آپدیت کردن ویندوز بیشتر به یک دردسر برای آن‌ها تبدیل شده است.

مشکلات سخت‌افزاری ۱۶ درصد خرابی‌های پس از آپدیت ویندوز ۱۰ را شامل می‌شوند.

گزارش منتشر شده می‌گوید که مشکلات پیش آمده ناشی از آپدیت ویندوز، از ناهماهنگی‌های کوچک تا خرابی کامل یک کامپیوتر که هزینه‌های زیادی دارد را شامل می‌شوند.

تحقیقات موسسه‌ی Which روی ۱۱۰۰ نفر از کاربران ویندوز ۱۰ بوده است. بیشترین مشکل پیش آمده پس از آپدیت ویندوز از سوی کاربران، کار نکردن صحیح برنامه‌ها گزارش شده است. ۲۱ درصد خرابی‌ها در این دسته جای می‌گیرد و پس از آن مشکلات سخت‌افزاری هستند که ۱۶ درصد خرابی‌های پس از آپدیت ویندوز را شامل می‌شوند. خرابی‌های سخت‌افزاری، مشکلاتی مثل از کار افتادن اسپیکرها یا پرینترها پس از آپدیت ویندوز هستند.

مشکلات آپدیت ویندوز 10

در این گزارش آمده است: «برخی کاربران با کند شدن کامپیوتر خود مواجه شده‌اند، برخی دیگر می‌گویند که کامپیوتر آن‌ها کاملا از کار افتاده است. از بین افرادی که پس از آپدیت مشکل خرابی کامپیوتر پیدا کرده‌اند ۴۶ درصد مجبور شده‌اند تا دستگاه خود را به یک تعمیرکار بسپارند. میانگین هزینه‌ی تعمیر هم برای هر کامپیوتر ۶۷ پوند برآورد شده است.»

مایکروسافت در پاسخ به گزارش شرکت Which بیانیه‌ای صادر کرده است؛ بیانیه‌ای که می‌گوید: «ویندوز ۱۰ بالاترین میزان رضایت مشتریان و پایین‌ترین تعداد درخواست پشتیبانی را در مقایسه با تمام نسخه‌های دیگر ویندوز داشته است. ویندوز ۱۰ امن‌ترین و سالم‌ترین نسخه‌ی ویندوز است و ما هم کاربران خود را تشویق می‌کنیم تا همیشه آخرین نسخه‌ی آپدیت ویندوز را دریافت کنند.»

میزان استفاده ویندوز 10

موسسه‌ی Which می‌گوید که مایکروسافت باید آپدیت‌های امنیتی را جدا از آپدیت‌های خود ویندوز منتشر کند تا افراد بتوانند در عین اینکه کامپیوتر خود در مقابل حمله‌های امنیتی مقاوم نگه می‌دارند، جلوی مشکلات ناشی از آپدیت ویندوز را بگیرند.

تعداد دستگاه‌هایی که از ویندوز ۱۰ استفاده می‌کنند روز به روز در حال افزایش است؛ طوری که طبق آخرین آمار، تا ماه می سال ۲۰۱۸ تعداد دستگاه‌های مجهز به ویندوز ۱۰ در دنیا حدود ۷۰۰ میلیون عدد است.

منبع: ZDnet

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۶ دیدگاه
 1. Avatar علیرضا

  لطفا به دادم برسید منم همین مشکل رو دارم راه حل چیه کمک کنید ، برای شما شاید یه درصد بیاد بعد درست شه وای مال من درصد انجام کار نداره ، چیکار کنم ممنون میشم جواب بدید

 2. Avatar حامد

  به هیچ عنوان آپدیت های ویندوز 10 رو پیشنهاد نمیکنم
  دیروز مجبور شدم ویندوزم رو عوض کنم، مدام صفحه مرگ آبی میومد و ری استارت میشد.. نه هارد مشکل داشت و نه رم.
  اگر می خواین آرامش داشته باشین، اصلا آپدیت نکنین.

  1. Avatar sajjad

   آپدیت های جدید مشکلشو حل میکنه

  2. Avatar ب

   اقا چکار کردی درست شد ایا ؟اعصاب منم خورد کرده تو این اوضاع گرانی

  3. Avatar محمد

   منم دقیقا این مشکلوپیدا کردم.
   دایم ارورابیْ ریستارت و….
   سخت افزارمم سالمه.
   جالب اینهکه ازهمهجا اپدیتوبیته بودم.ولیچند وقتییبار باز یهچیزایی اپدیتمیکردوموقع ریستارت نصبمیکرد.
   لب تاپموداقون کرده….

 3. Avatar shahabmp

  این مشکل برای من پیشاومده تا الان فکر میکردم مشکل از مادر برد لپ تاپه، هارد و مودم وای فای یه وقتایی شناسایی نمیشن، رم لپ تاپم هم 2 تا 4 گیگه که هردو شناسایی شده ولی فضای یکیش استفاده نمیشه و تسک منیجر میزنه 4 گیگ!!!!

X