جدیدترین تراشه حافظه سامسونگ سرعت گوشی‌های پرچم‌دار را افزایش می‌دهد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
حافظه سامسونگ

حافظه‌های داخلی مبتنی بر استاندارد UFS 3.0 در بسیاری از گوشی‌های پرچم‌دار شرکت‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند و جذابیت آن‌ها را دوچندان کرده‌اند. اما حالا سامسونگ اعلام کرده که تولید انبوه تراشه‌های حافظه ۵۱۲ گیگابایتی مبتنی بر استاندارد UFS 3.1 آغاز شده است. بر اساس ادعای سامسونگ، این تراشه‌های در مقایسه با UFS 3.0 سرعت نوشتن اطلاعات را به حدود ۳ برابر می‌رسانند و از مرز ۱ گیگابایت در ثانیه عبور می‌کنند.

در بیانیه‌ای که سامسونگ منتشر کرده آمده که با این حافظه ها، انتقال ۱۰۰ گیگابایت فقط ۱.۵ دقیقه طول می‌کشد ولی در نسل قبلی انتقال چنین حجمی بیش از ۴ دقیقه به طول می‌انجامد. روی هم رفته، حافظه‌های مبتنی بر UFS 3.1 برای خواندن و نوشتن اطلاعات به ترتیب سرعت ۲۱۰۰ مگابایت در ثانیه و ۱۲۰۰ مگابایت در ثانیه را برای کاربران به ارمغان می‌آورند.

با توجه به اینکه روزبه‌روز به شمار گوشی‌های دارای قابلیت فیلمبرداری ۸K افزوده می‌شود و رزولوشن سنسور دوربین‌ها هم بالاتر می‌روند، چنین تکنولوژی جذابی تا حد زیادی مثمر ثمر واقع می‌شود. بر اساس اعلام سامسونگ، تولید انبوه مدل ۵۱۲ گیگابایتی این تراشه‌های حافظه آغاز شده ولی قرار است مدل‌های ۱۲۸ و ۲۵۶ گیگابایتی آن هم برای گوشی‌های پرچم‌دار تولید شود. به همین خاطر برای گوشی‌هایی مانند گلکسی نوت ۲۰ و گلکسی فولد ۲ می‌توانیم انتظار بهره‌گیری از این تراشه حافظه قدرتمند را داشته باشیم.

منبع: Android Authority

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما