منتقدان درباره‌ی PS4 Pro چه می‌گویند؟

امیرحسین میرزایی ۱۹ آبان ۱۳۹۵ | ۱۳:۰۰ 25 ژانویه 2017

مدل ارتقا یافته‌ی کنسول پلی‌استیشن۴، امروز در تمام دنیا عرضه می‌شود. منتقدان هم چند روزی است که یکی پس از دیگری، نظرات خود را درباره‌ی PlayStation 4 Pro اعلام کرده‌اند.

کنسول PS4 Pro بازی‌ها را با عملکرد بهتر و وضوح تصویر ۴K اجرا می‌کند. برخی بازی‌ها روی این کنسول با وضوح تصویر ۳۸۴۰ در ۲۱۶۰ رندر می‌شوند، در حالی که بیشتر بازی‌ها به این وضوح تصویر Upscale شده‌اند؛ یعنی تصویر نمایش داده شده با اینکه ۴K است، اما بازی با وضوح تصویری پایین‌تر رندر می‌شود. بازی‌های جدید قرار است به صورت پیش‌فرض از مدل ارتقا یافته‌ی پلی‌استیشن۴ پشتیبانی کنند. برخی از بازی‌های قدیمی پلی‌استیشن۴ هم برای پشتیبانی از این کنسول، بروزرسانی شده‌اند.

سونی کنسول PS4 Pro را ۴۰۰ دلار قیمت‌گذاری کرده است.

می‌توانید در ادامه، نظر برخی از منتقدان را درباره‌ی پلی‌استیشن۴ بخوانید.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

Gamespot:

“اگر یک تلویزیون ۴K و HDR دارید و می‌خواهید کنسول بخرید، حتما PS4 Pro را پیشنهاد می‌کنم. حتی اگر هم یک تلویزیون ۱۰۸۰p دارید و می‌خواهید پلی‌استیشن۴ بخرید، باز هم مدل Pro را پیشنهاد می‌کنم. با اینکه ۱۰۰ دلار از مدل اسلیم گران‌تر است، اما پورت‌های بیشتری گیرتان می‌آید و فضای ذخیره‌ی کنسول هم دو برابر است. اگر هم بخواهید بعدا یک تلویزیون ۴K بخرید، کنسولی دارید که از آن پشتیبانی می‌کند. برخی بازی‌ها هم روی ۱۰۸۰p تصویر بهتری دارند.

با این حال اگر یک پلی‌استیشن۴ دارید، فقط در صورتی به خرید PS4 Pro فکر کنید که تلویزیون ۴K HDR و هزینه‌ی بیشتر کنسول را دارید. با اینکه رنگ‌های بیشتر و سیستم‌های Anti-Aliasing بهبود یافته برای کسانی که از گرافیک بیشتر لذت می‌برند، خوشایند خواهند بود، اما تغییرات غافلگیرتان نمی‌کنند. با تمام این اوصاف، PS4 Pro قیمتی منصفانه دارد و قابلیت‌های زیادی ارایه می‌دهد.”

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

ps4-pro-2

CNET:

“با نگاه به چرخه‌ی فعلی کنسول پلی‌استیشن۴، فقط تعداد محدودی از افراد باید به خرید PS4 Pro فکر کنند. اگر یک پلی‌استیشن۴ دارید، پیشنهاد خرید مدل Pro حتی سخت‌تر هم می‌شود. با این حال اگر یک تلویزیون ۴K HDR دارید یا می‌خواهید یکی تهیه کنید، و یک پلی‌استیشن۴ ندارید، ۱۰۰ دلار بیشتر برای PS4 Pro راحت‌تر هضم می‌شود. هر قدر که می‌خواهید روی مشخصات کنسول و وضوح تصویر بحث کنید، اما ما تغییراتی که غافلگیرمان کند را مشاهده نکردیم. البته، آن چه ما آزمایش کردیم، فقط بازی‌های فعلی PS4 Pro بودند. در نتیجه ممکن است بهبودها به مرور زمان بیشتر درک شوند. ممکن است بازی‌هایی که با در نظر داشتن PS4 Pro ساخته شده باشند، نتیجه‌ی بهتری ارایه دهند.”

‌‌‌‌‌‌‌‌‌

Eurogamer:

“اگر هنوز یک پلی‌استیشن۴ ندارید و می‌خواهید یکی تهیه کنید، هیچ دلیلی ندارد که مدل Pro را نخرید. دو برابر قدرت GPU دریافت می‌کنید، پردازنده‌ای سریعتر دارید و هارد دیسک‌تان هم دو برابر ظرفیت دارد. PS4 Pro آن قدر خوب قیمت‌گذاری شده است که فروش مدل معمولی، بدون بازی رایگان یا باندل‌های مختلف، سخت به نظر می‌رسد. با این حال اگر یک پلی‌استیشن۴ دارید، اینکه بخواهید آن را ارتقا دهید یا نه موضوعی سخت می‌شود. بازی‌های دو کنسول یکسان هستند و بازی‌های فعلی هم فقط در صورتی بهتر اجرا می‌شوند که سازندگان آن‌ها، به فکر آپدیت بازی‌شان بیافتند. اگر صفحه نمایش ۴K دارید، ارتقا به مدل Pro بی‌نتیجه نخواهد بود، اما کاملا واضح است که کنسول فعلی‌تان قرار نیست عقب بیافتد.”

‌‌‌‌‌‌‌

ps4-pro-4

PC Mag:

“PS4 Pro بدون شک مدل اصلی را ارتقا می‌دهد. این کنسول قوی‌تر است و بازی‌ها هم برای استفاده از این قدرت بهینه شده‌اند. با این حال، بازی‌هایی که بروزرسانی نشده‌اند، هیچ بهبودی نخواهند داشت و اکثر بازی‌های PS4 Pro هم این سوال را مقابل‌تان می‌گذارند که آیا می‌خواهید تصویر ۴K ببنید یا، فریم بازی‌تان را بیشتر کنید. وجود نداشتن قابلیت پخش بلو-ری‌های ۴K هم ناخوشایند است.”

‌‌‌‌‌‌‌

Tech Radar:

“برای کسانی که می‌خواهند به تازگی وارد دنیای پلی‌استیشن شوند، کسانی که PlayStation VR دارند و صاحبان تلویزیون‌های ۴K، خرید PS4 Pro تصمیمی ساده است. با این حال، برای بقیه‌ی افراد، قابلیت‌های مدل Pro ارزش قیمت آن را ندارند.”

‌‌‌‌‌‌‌

PS4-Pro---3

IGN:

“PS4 Pro دستگاهی است که قدرت بسیاری را در اختیار سازندگان بازی قرار می‌دهد. اما در حال حاضر، حتی روی یک تلویزیون بزرگ و ۴K، تغییرات آن قدر بزرگ نیستند که کاری کنند صاحبان فعلی پلی‌استیشن۴، به سمت مدل Pro بروند. احتمالا قدرت زیاد PS4 Pro برای نمایش گرافیک بهتر، در زمان خودشان را نشان خواهند داد. اما در حال حاضر، این کنسول به درد کسی نمی‌خورد.”

‌‌‌‌‌‌‌‌‌

به نظر شما، آیا خرید PlayStation 4 Pro منطقی به نظر می‌رسد؟ یا اینکه بهتر است خریداران به همان مدل فعلی پلی‌استیشن۴ رجوع کنند؟

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲۶ دیدگاه
 1. سینا سینا

  سلام ببخشید من می‌خوام ps4pro بخرم به تلویزیون ۱۰۸۰pداریم به نظرتون بخرم
  ۲-کدوم ps4 بهتر
  لطفاً جواب بدید

 2. 00000000 00000000

  یعنی شما اقای یوسفی اسلیم رو بهتر از پورو میدونید لطفا راهنماییم کنید میخوام بخرم اما موندم کدوماشو بخرم

 3. رضا یوسفی رضا یوسفی

  سلام با احترام به تمام نظرات من کنسول پرو داشتم و فروختم و به جاش اسلیم خریدم که با کیفیت hdr بخش میکنه کنسول psproباید تمامه شرایط برای اجرا با کیفیت proداشته باشد از دستگاه tv و دیسک ووووو شما در فاصله بسیار نزدیک با صفحه نمایشگر حضور داشته باشید که متوجه تغیر بسیار کم بشید این چه کاری هست شما یه نگاهی به قبض برق بندازی و مراجعه به دکتر کنی میبینی چشمات که که فنا رفته پولتم رفته هیچ به هیچ اسیلم اون چیزی که برای یه کنسول نسل 8 اوکی هست داره کیفیت بسار خوب سخت افزار خوب نرم افزار خوب بسیار کم تر از proداغ میکنه و وقتی زیاد بازی میکنی مثل proریسیت نمیکنه وسط بازی اسلیم این جوری نمیشه وچشمات در نمیاد پولتم الکی نمیره دمه شما گرم پوله الکی برای چیزی ندید که فایده نداره یا علی

 • 1
 • 2