منوی پلی‌استیشن۲ در قالب یک تم به پلی‌استیشن۴ می‌آید

امیرحسین میرزایی ۱۲ آذر ۱۳۹۶ | ۱۲:۰۰ ۲۳ آبان ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
تم پلی‌استیشن ۴

پلی‌استیشن۲ بهترین کنسول بازی تاریخ است و فکر نمی‌کنیم هیچ نسل و کنسول دیگری، روی دست آن بیاید. سونی هم از این موضوع خبر دارد. این شرکت اخیرا برای اینکه خاطرات دوره‌ی پلی‌استیشن۲ را برای‌تان زنده کند و حس نوستالژی شما را کمی قلقلک دهد، خبر از عرضه‌ی یک تم برای پلی‌استیشن۴ داده است.

دقیقا مثل منوی اصلی پلی‌استیشن۲، با همان ساعت کریستالی قدیمی روبرو می‌شوید.

سونی با همکاری شرکتی به اسم Truant Pixel (که تم‌های خوبی برای پلی‌استیشن۴ ساخته است)، یک تم با سبک و سیاق منوی اصلی پلی‌استیشن۲ طراحی کرده است. این تم Legacy Dashboard Theme نام دارد و سه چها روز دیگر روی فروشگاه پلی‌استیشن عرضه می‌شود. حسابی برای ساخت این تم زحمت کشیده شده و به همین دلیل هم، این تم رایگان نخواهد بود.

شرکت Truant Pixel می‌گوید که نزدیک به دو سال است که نمونه‌های اولیه‌ی مختلفی ساخته و سعی کرده که منوی پلی‌استیشن۲ را بازسازی کند. این شرکت بالاخره توانسته است آن حس و حالی که کاربران انتظار دارد را در ساخته‌ی جدیدشان منتقل کنند.

دقیقا مثل منوی اصلی پلی‌استیشن۲، با همان ساعت کریستالی قدیمی روبرو می‌شوید. اطلاعات مورد نیاز ساخت این تم از یک فایل اصلی بایوس پلی‌استیشن۲ برداشته شده است. افکت‌های صوتی این تم هم از روی یک پلی‌استیشن۲ برداشته شده‌اند.

می‌توانید ویدیویی از این تم را در ادامه ببینید.

منبع: Polygon

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar Keiser

    واقعا PS2 بهترین تاریخ بود و خواهد بود.
    همین آهنگی که وقتی روشنش می کردیم می شنیدیم کلا حس عجیبی به آدم می داد!
    انگار که می رفتم تو فضا! یه حالت اسرار آمیزی داشت…