مک‌آفی: هر قدر می‌خواهید بخندید؛ من رییس جمهور می‌شوم

۱ مهر ۱۳۹۴ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

«جان مک‌آفی»، برنامه‌نویس امنیتی کامپیوتر، مدیر‌سابق شرکت مک‌آفی و هم‌چنین نامزد ریاست جمهوری امریکا، در مراسم TechCrunch Disrupt میکروفون را به‌دست گرفت تا جمعیت بزرگی از خبرنگاران را متقاعد کند که کمپین ریاست جمهوری‌اش مسخره‌بازی نیست.

مدیر سابق شرکت مک‌آفی گفته است که موضوع رییس جمهور شدن‌اش شوخی نیست.

او در سخنرانی‌اش گفت: “من رییس جمهور می‌شوم. هر چقدر هم می‌خواهید بخندید. با شما یک دلار شرط می‌بندم. اگر رییس جمهور نمی‌شدم اینجا نمی‌شستم و این حرف‌ها را نمی‌زدم.”

مک‌آفی حزبی برای خود راه انداخته و اسم آن را هم Cyber Party یا «حزب سایبری» گذاشته است. او هم مثل «دانلد ترامپ» می‌گوید که تجربه‌اش در مدیریت شرکتی با ارزش چند میلیارد دلاری، او را برای پست ریاست جمهوری آماده کرده است. مک‌آفی کمپین‌اش را با محوریت و تمرکز روی مشکلات امنیتی جلو می‌برد. مک‌آفی چند وقت پیش گفته بود که دزدی هواپیما از این پس با هک صورت می‌پذیرد، نه روش‌های قدیمی.

مک‌آفی می‌گوید: “باید مشکلات تکنولوژی‌مان را حل کنیم. اگر قرار نیست کسی مثل من رییس جمهور شود، بهتر است که وقت‌مان را اینجا هدر ندهیم.” او معتقد است که مبارزه‌ای که در فضای سایبری وجود دارد، بدون رییس جمهوری که با چنین زمینه‌هایی آشنایی دارد پیش نمی‌رود.

123

مک‌آفی به سوال‌ها کامل هم پاسخ نمی‌داد. او به سوالی که درباره‌ی روابط ایران و امریکا بود پاسخ داد: “ملت ما ورشکسته شده است. اول باید خودمان را نجات دهیم.”

سابقه‌ی مدیر شرکت مک‌آفی ممکن است برای او مشکلاتی ایجاد کند. او چند وقت پیش متهم به قتل یک نفر شده بود. تصویری هم که از مک‌آفی در نشریات مختلف به تصویر کشیده شده است، او را فردی عاشق اسلحه نشان می‌دهد.

منبع: Recode

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه