نخستین آیپد پرو ۵G در سال ۲۰۲۱ معرفی می‌شود

یوسف اسفندیاری ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۱:۴۵ ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
آیپد پرو

ظاهرا اپل با بهره‌گیری از برد‌های LCP می‌خواهد فناوری ۵G را برای آیپد پرو به ارمغان بیاورد. به گفته‌ی «مینگ چی کو» که مشهورترین تحلیلگر محصولات اپل محسوب می‌شود، بردهای جدید LCP به آیپد پرو اجازه می‌دهد که از لحاظ ارتباطات بی‌سیم، کیفیت بهتری داشته باشد اما مودم‌های ۵G به احتمال زیاد از سال ۲۰۲۱ روانه‌ی این تبلت می‌شوند.

ظاهرا مدل‌های جدید آیپد پرو همچنان از نمایشگر ۱۱ اینچی و ۱۲.۹ اینچی بهره می‌برند.

به گفته‌ی این تحلیلگر، تولید انبوه بردهای LCP از سه‌ماهه چهارم یا اوایل ۲۰۲۰ آغاز خواهد شد. ظاهرا مدل‌های جدید آیپد پرو همچنان از نمایشگر ۱۱ اینچی و ۱۲.۹ اینچی بهره می‌برند. در حال حاضر، مدل‌های مختلف آیپد پرو از بردهای PCB استفاده می‌کنند که مزیت بردهای LCP نسبت به آن‌ها این است که اپل می‌تواند قطعات بیشتری را به آن متصل کند.

بردهای LCP قرار است برای برقراری ارتباط آنتن و مادربرد مورد استفاده قرار بگیرند. این بردها عملکرد مربوط به ارتباطات بی‌سیم را بهبود می‌بخشند و در نهایت برای مودم‌های ۵G عملکرد بهتری به ارمغان می‌آورند. با توجه به توافق بین اپل و کوالکام، گفته می‌شود آیفون‌های ۲۰۲۰ از مودم‌های ۵G شرکت کوالکام بهره می‌برند و گویا یک سال بعد از آن می‌توانیم انتظار معرفی آیپد پرو‌ مبتنی بر مودم ۵G را داشته باشیم.

منبع: Cult Of Mac

برچسب‌ها :
دیدگاه شما