نزدیک‌ترین تصاویر منتشر شده از سیاره‌ی مشتری را ببینید

۱۳ شهریور ۱۳۹۵ | ۰۹:۴۸ ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

فضاپیمای «جونو» (Juno) به نزدیک‌ترین فاصله‌ی خودش از سیاره‌ی مشتری رسیده و توانسته تصاویر زیادی از این فاصله بگیرد. این عکس‌ها، اولین تصاویری هستند از قطب شمال این سیاره منتشر شده‌اند و می‌تواند شما را شگفت‌زده کنند.

این فضاپیما در تاریخ ۲۷ آگوست از فاصله‌ی ۲۵۰۰ مایلی از کنار سیاره‌ی مشتری عبور کرد و توانست تصاویر زیبایی از آن تهیه کند. البته این تصاویر ۶ ساعت طول کشید که به زمین ارسال شد. «اسکات بولتون» (Scott Bolton) از «مؤسسه تحقیقات جنوب غربی» (Southwest Research Institute) در این‌باره می‌گوید:” تصاویری که جونو برای ما ارسال کرد، مانند چیزهایی نبود که تا کنون از مشتری دیده بودیم. تصاویری که از قطب شمال گرفتیم بسیار مات‌تر بود، رنگی‌تر از قسمت‌های دیگر سیاره بودند و کلی توفان در آن‌ها دیده می‌شود.”

pia21030_main_2_north_polar_full-disk_a.0

بسیاری از این تصاویر توسط دوربینی که روی فضای پیمای جونو قرار داشته گرفته شده‌اند و برخی دیگر از تصاویر به وسیله‌ی اشعه‌ی مادون قرمز این سفینه که JIRAM نام دارند، ثبت شده‌اند. براساس اطلاعات منتشر شده، این اولین تصاویر مادون قرمزی است که از قطب شمال و قطب جنوب این سیاره تهیه شده‌اند و قبلا شاهد چنین اتفاقی نبوده‌ایم.

PIA21034

فضاپیمای جونو در تاریخ ۵ آگوست سال ۲۰۱۱ به سمت سیاره‌ی مشتری پرتاب شد و در تاریخ ۴ جولای امسال به مدار این سیاره‌ی رسید. این فضاپیما ۱.۷ میلیارد مایل را طی کرد تا به بزرگ‌ترین سیاره‌ی منضومه‌ی شمسی برسد.

PIA21033_hires

منبع:‌ The Verge

‌‌‌‌‌

مسابقۀ حرفه‌ای ربات‌های پرندۀ حمل کالا

Birthday_Footer

 

برچسب‌ها :
دیدگاه شما