نسخه‌ی جدیدی از زورو در دست ساخت است

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

فیلم جدیدی با اقتباس از داستان معروف زورو (Zorro) در دست ساخت است. نسخه‌ی جدید زورو «Z» نام دارد و فیلم‌نامه‌ی آن را «جوناس کوارون» (Jonás Cuarón) خواهد نوشت. جوناس کوارون پسر آلفونسو کوارون (کارگردان) است.

خبر فوق را دو استودیوی فیلم‌سازی «لانتیکا مدیا» (Lanrica Media) و «سوبینی فیلمز» (Sobini Films) که تولید فیلم را برعهده دارند، در هفته‌ی جاری اعلام کردند.

جوناس یکی از نویسندگان فیلم‌نامه‌ی موفق Garvity بوده، ضمن این‌که در سال ۲۰۱۳ هم نوشتن فیلم‌نامه و کارگردانی «آنینگاک» (Aningaaq) را بر عهده داشت. آنینگاک یک فیلم کوتاه ۷ دقیقه‌ای بود که به عنوان یک دنباله‌ی مستقل برای Gravity با بودجه‌ی محدود ۱۰۰ هزار دلار تولید شد و نقدهای مثبت فراوانی دریافت کرد.

از جمله فیلم‌هایی که در سال‌های اخیر بر اساس شخصیت اسطوره‌ای زورو ساخته شده، Tha Mask of Zorro و The Legend of Zorro هستند که در هر دو فیلم، «آنتونیو باندراس» (Antonio Banderas) در نقش «آلخاندرو موریه‌تا» (Alejandro Murrieta) بازی می‌کرد که تحت تعالیم دن دیه‌گو دلا وگا شمشیرزنی و مهارت‌های مبارزه را برای مقابله در برابر استعمارگرها یاد می‌گرفت.

تا این لحظه هیچ اطلاعی درباره‌ی بازیگران فیلم جدید Z و تاریخ اکران آن در دست نیست.

داستان حماسی زورو اولین بار در سال ۱۹۱۹ به قلم «جانستون مک‌کالی» (Johnston McCully) که یک نویسنده‌ی کمیک ساکن نیویورک بود، خلق شد. زورو داستان مردی به نام «دن دیه‌گو دلا وگا» (Don Diego de la Vega) را روایت می‌کند که یک هویت مخفی برای خودش اختیار کرده و تحت نام زورو، با نقاب و شنل سیاه، مقابل استعمارگرهای کالیفرنیا می‌ایستد. در آن زمان، کالیفرنیا متعلق به مکزیک بود و استعمارگران اسپانیایی قصد تصرف این منطقه و منابع طبیعی آن را داشتند. داستان زورو اصالتا در نیمه‌ی اول قرن ۱۹ اتفاق می‌افتد و تا امروز فیلم‌ها و روایت‌های مختلفی با اقتباس از آن ساخته شده است.

‌‌‌‌ ‌‌‌‌منبع: Digital Trends و The Vergeبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما