نسخه‌ی سبک و کم حجم ویندوز ۱۰ در دست ساخت است

۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
ویندوز ۱۰ کم حجم

بر اساس گزارش خبرگزاری مایکروسافتی MSPoweruser، قرار است به زودی نسخه‌ای سبک و کم حجم از سیستم عامل فعلی خود بسازد. نسخه‌ی سبک و کم حجم ویندوز ۱۰، ظاهرا قابلیت‌های زیادی از نسخه‌ی اصلی را نخواهد داشت؛ قابلیت‌هایی مثل درایورهای برخی از سخت‌افزارها مثل درایوهای سی‌دی، نرم‌افزارهایی مثل RegEdit و حتی عکس‌های پس زمینه‌ی ویندوز.

طبق اطلاعات منتشر شده، مایکروسافت می‌خواهد آن را برای آپدیت ویندوز ۱۰ آماده داشته باشد.

این نسخه‌ی کم حجم ویندوز ۱۰، فعلا آماده نیست و کاربران MSPoweruser که به آن توسط جدیدترین بیلد ویندوز دسترسی پیدا کرده‌اند، می‌گویند که نمی‌توانند روی ویندوز آفیس و نرم‌افزارهای دیگری را نصب کنند و به مشکل برخورد می‌کنند. مرورگر اج (Edge) هم در این نسخه‌ی ویندوز فعلا نصفه و نیمه است.

با تمام این اوصاف، به نظر می‌رسد که باید به زودی منتظر عرضه‌ی این نسخه‌ی کم حجم باشیم، چون طبق اطلاعات منتشر شده، مایکروسافت می‌خواهد آن را برای آپدیت ویندوز ۱۰ آماده داشته باشد.

نمی‌دانیم دقیقا مایکروسافت با این نسخه‌ی ویندوز، چه کاربرانی را هدف گرفته، چون اساسا می‌توان روی دستگاه‌های ضعیف هم از ویندوز ۱۰ اس یا حتی نسخه‌ی معمولی ویندوز ۱۰ به خوبی استفاده کرد.

فعلا تا انتشار اطلاعات بیشتر از سوی مایکروسافت صبر می‌کنیم.

منبع: Digital Trends

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. Avatar MOHAMMAD HM

    کلا نظم ندارید
    ۲تا پادکست میدید میرید ۲هفته دگ میاین

  2. Avatar shahabmp

    به نظر من این نسخه سبک دارن برای سی پی یو های موبایلی میسازن چون با اینکه دارن روی اجرای ویندوز ۱۰ روی این سی پی یو ها کار میکنن و به نتیجه هم رسیدن ولی عملکرد کندی داره

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه