نسخه ۶۴ بیتی مرورگر گوگل کروم روانه‌ی اندروید می‌شود

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
گوگل کروم 64 بیتی

بالاخره بعد از مدت‌ها انتظار قرار است نسخه ۶۴ بیتی گوگل کروم روانه‌ی سیستم‌عامل اندروید شود. این یک موضوع مهم محسوب می‌شود زیرا عدم وجود چنین نسخه‌ای می‌تواند منجر به مشکلات امنیتی و عملکردی شود.

طبق بررسی‌های سایت Android Police، جدیدترین نسخه‌های آزمایشی کروم Dev و کروم Canary مبتنی بر معماری ۶۴ بیتی هستند. اما برای نسخه اصلی کروم همچنان شاهد بهره‌گیری از معماری ۶۴ بیتی هستیم که این یعنی در آینده نزدیک، عموم کاربران می‌توانند از نسخه ۶۴ بیتی گوگل کروم بهره ببرند.

ظاهرا گوشی‌های مبتنی بر اندروید ۱۰ یا نسخه‌های جدیدتر می‌توانند از کروم ۶۴ بیتی استفاده کنند و این یعنی گوشی‌های قدیمی که فاقد اندروید ۱۰ هستند، باید به استفاده از کروم ۳۲ بیتی ادامه دهند. طبق قوانین گوگل، تمام اپلیکیشن‌های اندروید تا اول آگوست ۲۰۲۱ باید به بهره‌گیری از معماری ۶۴ بیتی روی بیاورند و بنابراین احتمالا در آینده نزدیک این نسخه کروم برای گوشی‌های مبتنی بر اندرویدهای قدیمی‌تر هم ارائه خواهد شد.

گوگل کروم 64 بیتی

در این میان، برخی از کاربران که نسخه ۸۴ کروم را در گوشی خود نصب کرده‌اند، می‌گویند این نسخه مبتنی بر معماری ۶۴ بیتی است ولی برخی دیگر می‌گویند این نسخه ۳۲ بیتی محسوب می‌شود. کاربرانی که می‌خواهند این موضوع را مورد بررسی قرار دهند، کافی است عبارت chrome://version را در نوار آدرس وارد کنند و در بخش Google Chrome عبارت ۳۲ بیت یا ۶۴ بیت را می‌توانند مشاهده کنند.

هر دو نسخه Chrome Dev و Chrome Canary در گوگل پلی استور حضور دارند. به همین خاطر اگر می‌خواهید از گوگل کروم ۶۴ بیتی استفاده کنید، کافی است آن‌ها را دانلود و نصب کنید. طبق برنامه گوگل، نسخه ۸۵ کروم در ماه آگوست منتشر می‌شود و بنابراین اگر تمایلی به استفاده از نسخه‌های ناپایدار این اپلیکیشن ندارید، می‌توانید تا آن زمان صبر کنید.

منبع: Android Authorityبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

۸ دیدگاه
 1. pooria

  مزیت ۶۴ نسبت به ۳۲ چیه؟

 2. محمد

  ممنونم دوست عزیز
  یعنی تنزیمات کارخونه بزنم ؟
  چطور باید منطقه منطبق رو نصب کنم ؟
  لطفا بیشتر توضیح بده
  لاضم دارم

  1. اگر گوشیتون آپدیت اندروید ۱۰ رو دریافت کرده می‌تونید از طریق پلی استور Chrome Dev یا Chrome Canary رو دانلود کنید.

 3. حسن

  الان این چطوریه ؟
  الان این نسخه خودش ۶۴ بیتی هست یا باید فعالش کنیم ؟
  این از خود کروم بهتره ؟

  1. اگر از نسخه اصلی کروم استفاده می‌کنید باید تا آپدیت بعدی صبر کنید.

 4. محمد

  از کجا بفهمیم که گوشی ما نسخه چند بیتی رو پشتیبانی میکنه
  گوشی من a50
  آپدیت اندروید ۱۰ رو هنوز دریافت نکردم
  آیا میتونم از نسخه ۶۴ بیتی استفاده کنم ؟
  Chrome dev بهتره یا chrome canary ؟
  چرا در پلی استور در chrome canary نوشته ناپایدار ؟

  1. اگر هنوز اندروید ۱۰ رو ندارید پس فعلا این نسخه برای شما ارائه نمیشه. اون نسخه‌های Dev و Canary هم نسخه‌های آزمایشی کروم هستن واسه همین ناپایدار به حساب میان.

  2. حسین

   شما که هنوز آپدیت اندروید ۱۰ رو بصورت خودکار دریافت نکردی ، احتمالا باید دستی رام تو عوض کنی و یک رام اندروید ۱۰ منطبق با منطقه گوشی نصب کنی تا آپدیت ها رو منظم دریافت کنی

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما