نسل بعدی کیا سورنتو هیبریدی می شود

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

کیا سورنتو یکی از معروف‌ترین خودروهای کره‌ای در بازارهای بین‌المللی به شمار می‌رود. این کراس‌اوور سایز متوسط تاکنون در سه نسل تولید شده و در هر سه نسل طعم حضور در بازار ایران را چشیده است. نسل سوم سورنتو در سال ۲۰۱۴ معرفی شده و از سال ۲۰۱۵ روی خط تولید قرار دارد؛ به همین جهت و با توجه به روال مرسوم در صنعت خودرو، باید رفته رفته خود را برای معرفی نسل جدید این کراس‌اوور محبوب آماده کنیم. تصاویر جاسوسی اخیری که منتشر شده، از این موضوع حکایت دارند.

کیا سورنتو

امیلیو هررا (Emilio Herrera) مدیر کیا موتورز شاخه اروپا در مصاحبه اخیری که با یکی از نشریات داشته به نکات جالبی در رابطه با خط مشی این شرکت در آینده نزدیک اشاره کرده است. توجه به این نکات می‌تواند برخی از مشخصات و ویژگی‌های نسل آتی سورنتور را برملا سازد. به گفته آقای هررا قوانین سختگیرانه اتحادیه اروپا درباره میزان آلایندگی خودروها سبب شده تا شرکت کیا استفاده از پیشرانه‌های هیبریدی و هیبریدی شارژی (plug-in) را در دستور کار قرار دهد. از این رو نسل بعدی کیا سورنتو احتمالا با چنین پیشرانه‌هایی راهی بازار خواهد شد.

کیا سورنتو

بر اساس تصاویر جاسوسی، می‌توان حدس زد که دامنه تغییرات در نسل جدید سورنتو چندان زیاد نبوده و برخلاف مدلی مثل اپتیما، شرکت کیا روندی تکاملی را نسبت به این محصول خود اتخاذ کرده است. در نمای جلو، به نظر می‌رسد که جلوپنجره نسل بعدی سورنتو با چراغ‌های اصلی ترکیب شده و این المان‌ها در مقایسه با نسل کنونی باریک‌تر طراحی شده‌اند. در نمای عقب نیز، ظاهرا طراحان در چیدمان و شکل چراغ‌ها بازنگری کرده‌اند.

کیا سورنتو

رندرینگی از نسل بعدی کیا سورنتو که بر اساس تصاویر جاسوسی طراحی شده است

درباره فضای داخلی فعلا هیچ تصویری موجود نیست، اما می‌توان انتظار داشت که کیا از سیستم اینفوتینمنت بهتر و تجهیزات ایمنی و رفاهی بیشتر در کراس‌اوور سایز متوسط خود استفاده کند. پیش‌بینی می‌شود خودروساز کره‌ای سورنتوی چهارم را به عنوان مدل ۲۰۲۱ در دومین بازار بزرگ خودرویی جهان یعنی ایالات متحده عرضه کند. هنوز مشخص نیست که آیا نسخه‌های هیبریدی در این کشور نیز به فروش خواهند رسید یا خیر.

کیا سورنتو

علاوه‌بر سورنتو، آقای هررا درباره کانسپت تمام الکتریکی Imagine نیز صحبت کرده و افزوده این خودروی مفهومی برای تولید چراغ سبز گرفته و از سال ۲۰۲۱ شاهد حضور آن در خیابان‌ها خواهیم بود. طبق اظهارات آقای هررا، نسخه خیابانی Imagine با بدنه‌ای شبیه به مدل کانسپت (کراس‌اوور کوپه) تولید خواهد شد، اما مکانیسم باز شدن درهای آن، به جای خلاف جهت هم، همانند مدل‌های رایج خواهد بود. ۲۱ نمایشگر مجزای موجود در داخل کابین نیز به احتمال زیاد جای خود را به چند صفحه نمایش ساده‌تر خواهند داد.

کیا imagine

مدیر کیا موتورز شاخه اروپا اضافه کرده سال آینده یک خودروی هیدروژنی با نشان این کمپانی معرفی خواهد شد؛ همچنین تمامی اعضای خانواده Ceed با پیشرانه هیبرید نرم قابل انتخاب خواهند بود.

منبع: motor1

 برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما