نسل جدید صفحه‌های نمایش به انرژی بسیار کمی نیاز خواهند داشت

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

صفحه‌های نمایشی که در تلفن‌های همراه دیده می‌شوند، یکی از اصلی‌ترین قسمت‌های گوشی در مصرف باتری به شمار می‌روند. برای همین در زمان استفاده از تلفن‌های همراه هوشمند سعی می‌کنیم میزان نور صفحه نمایش را کاهش دهیم تا بتوانیم مدت زمان بیشتری با گوشی کار کنیم؛ اما اگر دستاورد جدید شرکت Bodle Technologies روی نسل جدید تلفن‌های همراه مورد استفاده قرار بگیرد، صفحه‌های نمایش انرژی بسیار کمی مصرف خواهند کرد.

شرکت Bodle Technologies صفحه‌های نمایشی تولید خواهد کرد که بدون مصرف انرژی زیاد، روشنایی بالایی تولید می‌کنند.

شرکت سازنده‌ی این تکنولوژی در صفحه‌های نمایش خودش از متریال‌هایی استفاده کرده که می‌توانند تغییر حالت دهند و نیاز به انرژی هم ندارند؛ اما همچنان درخشان هستند و می‌توانند روشنایی کافی را برای صفحه نمایش به همراه بیاورند. در حالی که شرکت سازنده‌ی این تکنولوژی اطلاعات زیادی از آن منتشر نکرده، مشخص شده که پالس‌های الکترونیکی به لایه‌های انعطاف‌پذیر شفاف صفحه نمایش منتقل خواهند شد.

‌‌‌‌‌‌صفحه نمایش های موبایل

این تکنولوژی هنوز در مراحل اولیه‌ی خودش به‌سرد می‌برد و نام مشخصی برای آن در نظر گرفته نشده است. به احتمال زیاد به این زودی‌ها نمی‌توانیم شاهد عرضه‌ی این ویژگی روی تلفن‌های همراه هوشمند جدید باشیم. این قابلیت تازه باعث می‌شود که باتری تلفن‌های همراه، تبلت‌ها و حتی ساعت‌های هوشمند مدت زمان بیشتری دستگاه را روشن نگه‌دارد.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌App_Empire_News2

منبع: Engadgetدیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما