به این زودی‌ها خبری از نسل پنجم اینترنت نخواهد بود

۲۷ مهر ۱۳۹۴ | ۱۶:۱۵ ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

هنوز حتی نمی‌دانیم که اینترنت نسل پنجم موبایل (۵G) چه قابلیت‌ها یا سرعتی خواهد داشت. برخی از شرکت‌های مخابراتی می‌گویند که نسل سریع بعدی اینترنت موبایل، تا سال ۲۰۲۰ به امریکای شمالی خواهد آمد. با این حال شرکت مخابراتی «اسپرینت» که یکی از بزرگ‌ترین و معروف‌ترین شرکت‌های ارایه‌ی اینترنت موبایل است، می‌گوید که انتظار آمدن اینترنت نسل پنجم را به این زودی‌ها نداشته باشید.

اخیرا شرکت ژاپنی NTT DoCoMo اینترنت ۵G را با سرعتی برابر با ۳ گیگابیت در ثانیه آزمایش کرد.

«اسکات میگالدی» از محققان شرکت اسپرینت است. او می‌گوید که نسل پنجم اینترنت موبایل، زودتر از سال ۲۰۲۰ به امریکا نمی‌آید. البته میگالدی معتقد است که ۵G تا سال ۲۰۱۸ به آسیا وارد خواهد شد. البته مطمئنا منظورش از آسیا، کشورهایی مثل کره‌ی جنوبی یا ژاپن است، نه کشوری مثل کشور ما.

اسپرینت، اولین شرکتی بود که ۴G را وارد امریکا کرد، به همین دلیل هم انتظار داریم تا محققان‌اش از وضعیت فعلی اینترنت اطلاعاتی درست و درمان داشته باشند. شرکت مخابراتی Verizon به اینترنت ۵G خوش‌بین‌تر است. این شرکت می‌خواهد تا ۱۲ ماه آینده، آزمایش اینترنت ۵G را شروع کند.

اخیرا شرکت ژاپنی NTT DoCoMo اینترنت ۵G را با سرعتی برابر با ۳ گیگابیت در ثانیه آزمایش کرد.

منبع: Digital Trends

دیدگاه شما

۲ دیدگاه
 1. Avatar آرمان احمدیان

  اگه اشتباه نکنم حدود شش ماه پیش در خبرها اومد که سامسونگ در کره جنوبی مشغول تست 5G هست.
  همیشه خاور دور در این زمینه ها پیشرو بوده.

 2. Avatar حمید

  سلام و خسته نباشید اگه ممکنه یه مقاله در مورد سرعت اینترنت در جهان و رنکینگ اینترنت بنویسید
  که مثلا ایران چندم جهان هست در مورد سرعت اینترنت و اینترنت 3G و 4G و در ایران که حد سرعتشون به چند مگابایت بر ثانیه میرسه و تقریبا چند درصد مردم ایران و جهان از اینترنت استفاده میکنن و کدام کشور بیشترین استفاده کننده اینترنت در جهان است و …
  و توضیح کاملی در مورد آینده زیرساخت اینترنت رو هم بدید اگه امکانش هست