نشست صمیمی شرکت‌کنندگان نخستین مسابقه‌ی ربات‌های پرنده در دیجی‌کالا

۱۵ تیر ۱۳۹۵ | ۱۸:۲۰ ۳ اسفند ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

زمستان سال گذشته، فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا اقدام به برگزاری «نخستین مسابقه‌ی حرفه‌ای ربات‌های پرنده‌ی حمل کالا» کرد و خبر آن از طریق رسانه‌ی دیجی‌کالا مگ به اطلاع عموم رسید. رقابتی که در آن، تیم‌های حرفه‌ای رباتیک ایرانی با تکیه بر تجربه و دانش تخصصی خودشان، برای طراحی و ساخت ربات پرنده‌ی حمل کالا، مطابق با قوانین این مسابقه، تلاش خواهند کرد.

پس از ارایه‌ی چارچوب کلی مسابقه و ارزیابی فنی تیم‌هایی که ثبت‌نام کرده بودند، درمجموع ۲۶ تیم به دو بخش «مسابقه» و «نمایشگاهی»، راه پیدا کردند.

چندی پیش، در نشستی صمیمی که در دفتر مرکزی دیجی‌کالا برگزار شد، تیم‌های شرکت‌کننده با تیم برگزارکنند‌ه‌ی مسابقه دیدار و گفت‌وگو کردند. در این دیدار حمید محمدی، مدیرعامل دیجی‌کالا، بر ضرورت استفاده از فناوری‌های روز دنیا برای افزایش رضایت‌مندی مشتریان تاکید کرد.

سخنان و بازخوردهای نمایندگان تیم‌ها هم حاکی از اشتیاق آن‌ها به بهره‌برداری عملیاتی از این فناوری بود. از طرفی، دغدغه‌هایی مثل چالش‌های تجاری‌سازی فناوری‌ و نیازمندی‌های قانونی این حوزه هم از سوی تیم‌های شرکت‌کننده مطرح شد. در پاسخ، محمدی ضمن اشاره به جدیت دیجی‌کالا در استفاده‌ی عملیاتی از ربات‌های پرنده، بر ضرورت اراده‌ی جمعی برای عبور از این‌دست موانع تاکید کرد. در ادامه نمایندگان تیم‌ها، پرسش‌های خود را درباره‌ی جزییات قوانین و نحوه‌ی برگزاری مسابقه مطرح کردند و تیم اجرایی و فنی مسابقه، پاسخ‌گوی سوالات آن‌ها بود.

در پایان این نشست، تیم‌ها در فضایی دوستانه فرصت آشنایی و گفت‌وگو با هم را پیدا کردند. این دیدار، آغازی برای مسیر پرچالش پیشِ‌روی تیم‌ها برای ساخت ربات‌های پرنده‌ی خود بود. این مسابقه‌، اواخر تابستان امسال با حضور فعالان رباتیک کشور، کسب‌وکارهای مرتبط و علاقه‌مندان به این حوزه برگزار خواهد شد.

منبع: Digikala Tech

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌Drone_Footer

دیدگاه شما

۶ دیدگاه
 1. Avatar معصومه

  جالبه

 2. Avatar احمد

  ممنون که جواب نمیدید!!!!!

 3. Avatar بیژن

  سلام

  باعث خوشحالی هست که می بینم گروه دیجی کالا تا این حد به فناورهای جدید اهمیت میده.
  بدون شک رقابت اصلی ، رقابتی دیدنی خواهد شد. فقط می خواستم زمان و مکان دقیق برگزاری مسابقه اطلاع رسانی بشه که علاقه مندان هم بتوانن این رقابت جذاب رو از نزدیک تماشا کنن. آزاد کردن تماشای مسابقات برای عموم به گرم تر شدن مسابقات کمک شایانی می کنه.

  سپاس

 4. Avatar مرتضی

  این کجاش صمیمی بود؟!

 5. Avatar امين

  سلام.
  این همایش کی برگزار شده؟
  ممنون.

 6. Avatar حسن

  این مراسم برا کیه ؟
  اجرای زنده پرواز ها کیه ؟
  اصلا دارین ؟