نقد و بررسی اپل واچ

۱ آبان ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲۶ دقیقه
نقد و بررسی اپل واچ Apple Watch

با شنیدن واژه‌ی ساعت هوشمند، یک گجت دوست‌داشتنی، محبوب و زیبا در ذهنتان تداعی می‌شود. شاید این گجت، واقعا دوست‌داشتنی باشد؛ اما چقدر برای زندگی امروزی ما ضروری است؟ گجت‌های پوشیدنی، رفته‌رفته جای خود را در زندگی ما باز می‌کنند. ساعت هوشمند، یکی از گجت‌های پوشیدنی با قابلیت‌های بی‌شماری است که بیشتر از هر زمان دیگری به زندگی ما رنگ‌و‌بوی دیجیتالی‌شدن داده است. گجت دوست‌داشتنی و گران‌قیمت «اپل واچ» (Apple Watch) در عین زیبایی و جلب‌توجه، قابلیت‌های متعددی را با خود به زندگی روزمره‌ی ما آورده است. شمارش تعداد ضربان قلب، اطلاع از وضعیت فعالیت‌های روزانه، پاسخ به تماس‌ها، اطلاع از اعلان‌های مهم و قابلیت‌هایی که هر روز در حال اضافه‌شدن هستند، با خرید اپل واچ به زندگی شما وارد می‌شوند تا آن را به روش اپل، دیجیتالی کنند. تمام این قابلیت‌ها در قالب یک گجت زیبا و کم‌دردسر روی  مچتان بسته می‌شود. این گجت آن‌قدر قابلیت شخصی‌سازی و سفارشی‌شدن دارد که نمی‌توانید تصور کنید. این شخصی‌سازی‌ها از ظاهر فیزیکی گرفته تا ظاهر نرم‌افزاری قابل‌تغییر هستند. چندین مدل بدنه و انواع گوناگونی از بند‌ها با جنس و رنگ‌و‌لعاب‌های  متفاوت، قیافه‌های مختلفی برای اپل ‌واچ رقم می‌زنند. زیبایی، تنوع و کارایی‌های اپل ‌واچ، حتما شما را جذب خواهد کرد؛ اما قبل از آن باید اطمینان داشته باشید که اپل واچ تا چه حد زندگی شما را تغییر می‌دهد و خرید آن چقدر به نفع شماست.

۰۱ اپل واچ Apple Watch

۴۲ یا ۳۸، آلومینیوم یا استیل…

فقط ۳۰ گرم را در مدل ۴۲ میلی‌متری و ۲۷ گرم را در مدل ۳۸ میلی‌متری روی مچتان می‌بندید. این وزن اپل ‌واچ بدون بند است. بند‌ها می‌توانند از هر جنس با هر قیمتی باشند؛ اما برای بدنه اگر از مدل‌های گران‌قیمت و لوکس چشم‌پوشی کنیم، تنها دو بدنه‌ی آلومینیومی و استیل وجود دارد. وزن‌های ذکرشده، مربوط به مدل‌های آلومینیومی هستند. شاید وزن ساعت و تحملش به مدت طولانی روی مچتان آزاردهنده نباشد و تابه‌حال توجه شما را به خود جلب نکرده باشد. اگر یک ساعت فلزی با بند چرمی داشته باشید، چیزی در حدود ۵۸ تا ۸۴ گرم را با خود حمل می‌کنید. ساعت کلاسیک فلزی با بند فلزی چیزی در حدود ۱۱۰ تا ۱۸۰ گرم و ساعت پلاستیکی ۳۹ تا ۴۸ گرم وزن دارد. شاید مطلع‌شدن از این وزن‌ها، برایتان جالب نباشد؛ اما ما این وزن‌ها را روزانه روی مچ خود تحمل می‌کنیم و اصلا به آن‌ها توجهی نداریم. درصورتی‌که اپل واچ اسپرت با بند سیلیکونی تنها ۵۴ گرم است که این وزن با در نظر گرفتن تمام قابلیت‌های جذاب و کم‌نظیر این گجت، جای ستودن دارد. نسخه‌ی دوم از موتو ۳۶۰ چیزی در حدود ۶۴ گرم و سامسونگ Gear S با جثه‌ی بزرگش، ۸۴ گرم وزن دارد.

۰۲ اپل واچ Apple Watch

این گجت با توجه به ضخامت و نوع قرارگیری‌اش روی مچ‌، آن‌قدر خوب روی دستتان قرار می‌گیرد که در هیچ حالتی آزارتان نمی‌دهد. اطمینان داشته باشید بعد از یک‌ هفته استفاده، حتما به آن عادت می‌کنید و دیگر جزیی از دستتان می‌شود.

شاسی اصلی، یک فلز یک‌تکه از جنس آلومینیوم ۷۰۰۰ است که در برابر خط‌و‌خش و خمیدگی مقاومت بالایی دارد. تنها دو کلید روی اپل‌ واچ دیده می‌شود؛ یک کلید مشابه چیزی که در آیفون برای روشن/خاموش‌کردن وجود دارد و دیگری، یک پیچ است که اپل آن را «کراون» (Crown) نامیده. کراون هرزه‌گرد است و قابلیت فشار دادن هم دارد. کراون تقریبا انجام هر عملیاتی را روی اپل ‌واچ به عهده دارد و کلید دیگر تنها وظایف محدودی را انجام می‌دهد. ظاهر ساده و زیبای این گجت حتما در نگاه اول، حس تحسین را در شما به وجود می‌آورد. مرز شیشه و فلز به طرز ماهرانه‌ای به هم متصل شده‌ است که با لمس اصلا قابل‌تشخیص نیست . زیر بدنه، چهار سنسور وجود دارد که اپل اعلام کرده از آن‌ها برای سنجش ضربان قلب کمک می‌گیرد. دو سنسور وظیفه‌ی تاباندن نور را به عهده دارند و دو سنسور دیگر برای تشخیص به کار می‌روند. در کنار این سنسورها، دو گیره برای قفل‌کردن بندها وجود دارد. این قفل‌ها بند را روی دسته‌های اپل ‌واچ نگه می‌دارند. برای خارج‌کردن بند‌ها، باید این قفل‌ها را فشار دهید و بند‌ها را به‌صورت کشویی از جای خود خارج کنید.

۰۳ اپل واچ Apple Watch

مدل استیل از استیلی مرغوب و مقاوم ساخته ‌شده و جلوه‌ای چشم‌نواز هم دارد. در این مدل شاسی، همان ویژگی‌ها و طراحی کلی آلومینیوم مدل اسپرت را دارد و تنها تفاوتش این است که از استیلی براق ساخته ‌شده. با این ‌همه دقت و ظرافت در طراحی، باز هم بند‌های سیلیکونی و استیل روی مچتان باعث تجمع عرق زیادی می‌شوند. از طرفی هنگام شستن دست‌ها، اگر زیر بند اپل ‌واچ ، هرچند به مقدار خیلی کم آب جمع شود، حتما باید آن را از دستتان باز کنید و این رطوبت را خشک‌ کنید.

۰۴ اپل واچ Apple Watch

بندهای متخلف اپل واچ برای سلیقه‌های متفاوت

از زمان رونمایی اپل از ساعت هوشمندش، علاوه بر پیشرفت‌های نرم‌افزاری، فاکتور دیگری هم نیاز بود تا این ساعت در زمان باقی‌مانده تا معرفی نسل بعدی‌اش، فروش مناسبی داشته باشد. با توجه به اینکه طراحی کلی، آلیاژها و کریستال‌های به‌کاررفته در اپل واچ‌‌ها یکسان هستند، اپل تصمیم گرفت که با بازی جنس و رنگ، در بندهای این ساعت هوشمند راهی برای شخصی‌سازی و البته سازگاری با سلیقه‌های مختلف باز کند. با شنیدن نام اپل ‌واچ، تصورمان یک ساعت با بندهای سیلیکونی رنگارنگ و جذاب است که با مدل اسپرت معرفی شد.

۰۵ اپل واچ Apple Watch

این بندها رنگ‌های شاد و جذابی دارند که در عین زیبایی، راحتی و سبکی فوق‌العاده‌ای برای کاربر به ارمغان می‌آورند. اگرچه این نوع بند با رنگ‌بندی متفاوت برای اپل‌ واچ استیل هم استفاده ‌شده؛ اما همچنان اکثر افراد آن را به‌عنوان نشانه‌ای برای اپل ‌واچ اسپرت می‌شناسند. بند سیلیکونی، ارزان‌‌قیمت‌ترین بند برای اپل ‌واچ است که در بیش از ۲۰ رنگ ارایه شده.

۰۶ اپل واچ Apple Watch

داستان بند‌ها به همین‌جا ختم نمی‌شود؛ بلکه اپل هر روز با ارایه‌ی طرحی تازه از بند‌ها، بازار اپل ‌واچ اسپرت، ارزان‌ترین و محبوب‌ترین ساعت هوشمندش را داغ نگه می‌دارد. سری بندهای Woven Nylon تازه‌ترین محصولات ارایه‌شده برای اپل واچ است که با وجود جدیدبودن، طرفداران زیادی را بین صاحبان اپل واچ اسپرت برای خود دست‌وپا کرده است.  این بندهای نایلونی، حالتی بافته‌شده از الیاف نایلون دارند که از دوام بسیار بالایی برخوردارند و احساسی شبیه به بافت پارچه را برای  صاحبانشان به همراه می‌آورند. هفت‌رنگ مختلفی که طراحان اپل برای بندهای Woven Nylon در نظر گرفته‌اند، می‌تواند حال و هوای اپل واچ اسپرت را به‌کلی عوض کند.

۰۷ اپل واچ Apple Watch

در مقابل صاحبان اپل واچ استاندارد که برای ساعتشان قیمت بالاتری نسبت به اپل واچ اسپرت پرداخته‌اند، علاوه بر بدنه‌ای ساخته‌شده از استیل مقاوم و کریستال سافایر پوشاننده‌ی نمایشگر، تنوع بند گسترده‌تری را هم در اختیار دارند. بازی ترکیب چرم و فلز اینجا در زیباترین حالت، جای بازی با رنگ‌ها را گرفته است. یکی از بندهای شناخته‌شده‌‌ای که اپل واچ استیل به همراه آن ارایه می‌شود، بند چرمی با قفل سگکی ساده است؛ بندی که ساعت هوشمند اپل را بیش از هر چیز به ساعت‌های کلاسیک و لوکس شبیه می‌کنند. این بند که با نام Classic Buckle  عرضه می‌شود، از انواع مرغوب چرم گاو ساخته ‌شده و احساسی دوست‌داشتنی را  برای کاربر خود به همراه دارد. این مدل بند در ۹ رنگ جذاب برای هر دو مدل ۳۸ و ۴۲ میلی‌متری ساخته می‌شود و در برابر بدنه‌ی استیل، قیمتی معقول دارد.

۰۸ اپل واچ Apple Watch

بند دیگری که اپل به‌تازگی برای ساعت هوشمندش روانه‌ی بازار کرده، بندی از جنس چرم بدون طرح است که با سگکی زیبا و مغناطیسی به دست بسته می‌شود. به گفته‌ی اپل، این بند از چرم‌های شهری در جنوب اسپانیا ساخته ‌شده که یکی از مراکز مشهور دباغی چرم‌ باکیفیت در دنیاست و به «گرانادا» شهرت دارد . اگر به دنبال این بند هستید که با نام Modern Buckle شناخته می‌شود ، باید از بین ۷ رنگ آن، شامل طیف رنگی از قرمز و زرد تا قهوه‌ای و سیاه ، یکی را انتخاب کنید. چرم مرغوب و طراحی منحصربه‌فرد برای کاربر هزینه‌ای دوبرابر هزینه‌ی بند چرم معمولی دربرخواهد داشت.

۰۹ اپل واچ Apple Watch

اگر طرفدار بندهای چرمی هستید و البته دو بند قبلی توجه شما را جلب نمی‌کند، اپل انتخاب دیگری هم با نام Leather Loop برایتان دارد. یک بند چرمی ظریف با دوختی به سبک ایتالیایی که اپل آن را با عنوانQuilted Venezia leather  معرفی کرده است و می‌توانید آن را برای اپل واچتان انتخاب کنید. این بند یک قفل آهن‌ربایی هم دارد  و اندازه‌اش به‌راحتی برای مچ‌های مختلف تنظیم می‌شود. این بند در ۶ رنگ و فقط برای مدل ۴۲ میلی‌متری طراحی‌ شده و با همان قیمت بند چرم معمولی فروخته می‌شود.

۱۰ اپل واچ Apple Watch

از چرم و پلاستیک که فاکتور بگیریم، اپل ‌واچ بندهای فلزی هم دارد. افراد زیادی به بندهای فلزی علاقه دارند. این بندها از ابتدای به دنیا آمدن مفهوم ساعت مچی، طرفداران خاص خود را داشته‌اند. طراحان اپل به این سلیقه هم اهمیت داده‌اند و دو مدل بند فلزی برای اپل واچ طراحی کرده‌اند. اولین بند که با نام Milanese Loop  شناخته می‌شود، بندی بافته‌شده از حلقه‌های بسیار ریز و ظریف استیل است که حالتی نرم و بافت‌گون به این بند می‌دهد. بندی با انعطاف بالا و راحتی فوق‌العاده که علاوه بر فاکتورهای یادشده، زیبایی کم‌نظیری را به اپل‌ واچ استیل بخشیده است. البته این مدل محبوبیت چشمگیری هم  دارد. این بند با قفلی مغناطیسی و با قابلیت تغییر سایز به دست بسته می‌شود؛ نقره‌ای و سیاه، رنگ‌های قابل‌انتخاب برای این مدل هستند. قیمت تعیین‌شده برای این بند هم برابر با مدل چرمی است.

۱۱ اپل واچ Apple Watch

بند فلزی دیگری که برای اپل‌ واچ طراحی ‌شده، Link Bracelet نام دارد و بندی نسبتا گران‌قیمت  محسوب می‌شود. بندی ساخته‌شده از استیل مقاوم ۳۱۶L که همین آلیاژ باعث بالارفتن قیمتش شده است. استیل ضدزنگ ۳۱۶L، یکی از انواع آلیاژ‌های فولاد است که درصد کربن به‌کاررفته در آن، پایین‌تر از حد معمول بوده و در مقابل استحکام بسیار بالایی دارد. اگر بند‌های لوکس و منحصر‌به‌فرد را کنار بگذاریم، این بند گران‌قیمت‌ترین بند ساخت اپل است که از ظاهری مثال‌زدنی هم برخوردار است. این بند برای هر دو سایز ۳۸ و ۴۲ میلی‌متری ارایه ‌می‌شود و در دو رنگ‌، نقره‌ای و سیاه در دسترس است. قفل پروانه‌ای این بند ویژگی دیگری است که آن را به یک بند خاص و زیبا تبدیل می‌کند.

۱۲ اپل واچ Apple Watch

بعد از معرفی بندهای رسمی از سوی اپل باید به بندهای اختصاصی ساخت «هرمس» هم اشاره کرد. هرمس به‌عنوان یکی از سازندگان مشهور محصولات مربوط به مد و زیبایی، سه مدل بند را برای اپل واچ طراحی کرده که اپل با افتخار، آن‌ها را در کنار بندهای رسمی خود برای فروش قرار داده است. بندهایی دست‌ساز از مرغوب‌ترین نوع چرم که با طرح‌هایی فوق‌العاده و خاص ساخته‌ شده‌اند.

۱۳ اپل واچ Apple Watch

مدل اختصاصی سایز ۳۸ میلی‌متری از طولی بلندتر در مقایسه با بندهای استاندارد بهره می‌برد و دو بار به دور مچ پیچیده می‌شود. قهوه‌ای، رنگ اصلی هرمس محسوب می‌شود؛ اما این بند در ۷ رنگ جذاب و دوست‌داشتنی دیگر هم وجود دارد. بند دیگر هرمس بندی ساده و کلاسیک است که برای هر دو سایز ۳۸ (در ۷ رنگ) و ۴۲ (در ۴ رنگ) تولید شده است. این بند پرطرفدارترین محصول ویژه‌ی هرمس، برای اپل واچ است، قیمتی در حدود بندهای استیل دارد و از بند مخصوص مدل ۳۸ میلی‌متری ارزان‌تر است. گران‌‌قیمت‌ترین محصول هرمس با ظاهری منحصربه‌فرد و خاص، مخصوص اپل واچ ۴۲ میلی‌متری است که تنها با رنگ قهوه‌ای تولید می‌شود. بندی پهن که برای دوستداران بند‌های خاص و ضخیم طراحی ‌شده است.

۱۴ اپل واچ Apple Watch

اولین تجربه‌ی لمس فشاری

از زمانی‌که شایعات مربوط به ساعت هوشمند اپل در رسانه‌های مربوط به فناوری مطرح شد، مشخص بود که این گجت با دو اندازه‌ی متفاوت نمایشگر عرضه خواهد شد. اپل ‌واچ فارغ از مدل‌های کلاسیک، اسپرت و ادیشن در دو اندازه‌ی ۳۸ و ۴۲ میلی‌متری عرضه شد.

۱۵ اپل واچ Apple Watch

مدل ۳۸ میلی‌متری از یک صفحه‌نمایش ۱.۶۹ اینچی با رزولوشن ۲۷۲ در۳۴۰ پیکسل بهره می‌برد. تراکم پیکسلی صفحه‌نمایش اپل‌ واچ کوچک‌تر، ۲۹۰ پیکسل بر اینچ است؛ اما مدل ۴۲ میلی‌متری نمایشگری ۱.۸۱ اینچی دارد. رزولوشن ۳۱۲ در۳۹۰ پیکسل، یک صفحه‌نمایش جذاب را نوید می‌دهد. تراکم ۳۰۳ پیکسل بر اینچ برای اپل واچ بزرگ‌تر یک برتری به‌حساب می‌آید. اپل ‌واچ را می‌توان تنها محصول این شرکت با نمایشگر‌هایی اولد دانست. فناوری امولد به‌کاررفته در این نمایشگر باعث می‌شود تا علاوه بر مصرف پایین، رنگ‌ها با غلظت مناسب نمایش داده شوند. این فناوری شما را از داشتن روشنایی کافی نمایشگر محروم می‌کند؛ البته این نور در مقایسه با سایر گجت‌های پوشیدنی برتری دارد. طرفداران ساعت‌های هوشمند از این ویژگی به‌عنوان مهم‌ترین قابلیت نمایشگر اپل واچ یاد می‌کنند.

با در نظر داشتن تمامی این موارد و ویژگی‌ها، نمایشگر اپل‌ واچ را می‌توان یکی از بهترین نمایشگر‌های موجود در بین گجت‌های هوشمند، به‌حساب آورد. البته نبود حسگر نور محیط برای تنظیم اتوماتیک روشنایی نمایشگر یکی از ضعف‌های این نمایشگر به شمار می‌رود. این نمایشگر آن‌قدر شفاف و چشم‌نواز طراحی‌ شده که اصلا در دیدن محتویاتش دچار مشکل نخواهید شد. متن، تصویر، ویدیو یا حتی گرافیک‌های خوش‌رنگ‌و‌لعاب همه با دقت تمام در نمایشگر اپل ‌واچ در مقابل دیدگان شما قرار می‌گیرند.

۱۶ اپل واچ Apple Watch

قابلیت دیگری که اپل آن را به کاربران ساعت هوشمند ساخت خود هدیه داده، فناوری «لمس فشاری» (Force Touch) است. این فناوری، می‌تواند میزان فشار انگشت کاربر را روی صفحه‌نمایش ساعت تشخیص داده و بر اساس آن عکس‌العمل‌های متفاوتی از خود نشان ‌دهد. در واقع با میزان‌های متفاوتی از فشار به بخش لمسی نمایشگر، می‌توان عکس‌العمل‌های متفاوتی را از اپل واچ انتظار داشت. به‌عنوان‌مثال هنگام نشان‌دادن ساعت، فشار بیشتر روی صفحه‌نمایش، منوی انتخاب پوسته‌های بیشتر دیگر قابل‌استفاده برای ساعت را نمایش می‌دهد.

۱۷ اپل واچ Apple Watch

 برای محافظت از این نمایشگر در مدل‌های مختلف، دو نوع کریستال در نظر گرفته‌ شده است. برای مدل اسپرت که ارزان‌ترین مدل اپل‌ واچ به‌حساب می‌آید، شیشه‌ای از جنس کریستال Ion-X در نظر گرفته‌اند. کریستال یون ایکس، ویژگی‌هایی مشابه با Gorilla Glass دارد. باید گفت درست مانند محافظ گوریلا گلس، Ion-X ممکن است در برابر خراش‌های ناشی از افتادن ساعت از دست مقاومت نداشته باشد؛ اما در برابر ضربه‌های شدید از شکستن شیشه‌ی روی نمایشگر جلوگیری می‌کند. کریستال استفاده‌شده برای مدل کلاسیک و ادیشن که مدل‌های گران‌تری هستند، سافایر است. سافایر یا یاقوت کبود مصنوعی، کریستالی فوق‌العاده سخت با درصد انعکاس پایین‌ است. امروزه، این محافظ در لوکس‌ترین برندهای ساعت‌های کلاسیک مانند رولکس و امگا استفاده می‌شود.

۱۸ اپل واچ Apple Watch

معجزه‌ی اپل این بار روی ساعتش

اگر با اکوسیستم اپل آشنا باشید یا حداقل یک‌بار از آن استفاده کرده باشید، حتما متوجه راحتی، کارایی و سادگی آن شده‌اید. همه‌چیز آن‌قدر ساده و دم‌دست است که به فکرکردن برای پیداکردن یک تنظیم یا قابلیت خاص نیاز نخواهد بود. در سیستم‌عامل اپل ‌واچ معروف به «سیستم‌عامل واچ» (WatchOS) هم همه‌چیز، همان‌طور که باید ساده است؛ اما گاهی اوقات، یافتن یک قابلیت یا تنظیم خاص آن‌قدر اذیتتان می‌کند که شاید از انجامش پشیمان ‌شوید.

۱۹ اپل واچ Apple Watch

به‌جرات می‌توان گفت، این سیستم‌عامل مثل iOS، تاکنون بهترین سیستم‌عامل برای گجت‌های پوشیدنی است. ساده، کارآمد و زیبا صفت‌هایی برای توصیف این سیستم‌عامل استثنایی هستند. ویژگی‌های منحصربه‌فردی در این سیستم‌عامل وجود دارند؛ قابلیت‌های محبوب و دوست‌داشتنی مثل برنامه‌هایی که هر روز به تعداد آن‌ها اضافه می‌شود. این برنامه‌ها و بازی‌ها در بهترین شکل‌وشمایل و البته کارایی ممکن، مخصوص صفحات کوچک طراحی ‌شده‌اند.

۲۰ اپل واچ Apple Watch

سیستم‌عامل اپل‌ واچ آن‌قدر خوب طراحی ‌شده که تمام نیاز‌های شما را برآورده می‌کند. همه‌چیز دم‌دست‌ به نظر می‌رسد و دسترسی به تمام موارد موردنیاز برای برآوردن احتیاج‌های روزمره ، ساده و کاربردی است.

این سیستم‌عامل از سه بخش اصلی تشکیل ‌شده است. منوی اصلی برنامه‌ها، بخش «گلنس» (Gelance) و بخش اعلان‌ها که هرکدام برای وظیفه‌ای خاص کنار هم مجموعه‌ی کاملی را تشکیل داده‌اند. منوی اصلی برنامه‌ها، برنامه‌های نصب‌شده روی اپل ‌واچ را در کنار برنامه‌های پیش‌فرض نمایش می‌دهد. هر برنامه برای خود آیکونی دایره‌ای‌شکل دارد که معرف آن است. بخش گلنس کمی جذاب‌تر به نظر می‌رسد؛ این بخش مثل ویجت‌هاست که در اندروید شاهدش هستیم. هر برنامه پیش‌نمایشی را از خود ارایه می‌دهد و بسته به اهمیتش می‌تواند در بخش گلنس باشد. تمامی برنامه‌ها قابلیت و طراحی لازم را جهت قرارگیری در بخش گلنس ندارند. کاربری بخش اعلان‌ها هم کاملا مشخص است؛ هر اعلان جدیدی در این قسمت به نمایش در‌می‌آید.

بزرگ‌ترین برتری اپل ‌واچ در مقایسه با ساعت‌های هوشمند دیگر و به‌خصوص اندرویدی، امکان نصب برنامه‌های جدید است. برنامه‌های پیش‌فرض برای تمام مواردی که مدنظر دارید، کافی هستند؛ اما باز هم امکان دارد این برنامه‌ها شما را راضی نکند. در این صورت می‌توانید با برنامه‌ها و بازی‌های بیشتر از نهایت قابلیت‌های اپل‌ واچ استفاده کنید. از تلگرام گرفته تا بازی‌های ریز و درشت را می‌توانید به‌راحتی روی اپل ‌واچ نصب کنید و بدون خارج‌کردن گوشی از جیب یا کیفتان ، از همه‌چیز باخبر شوید یا از بازی‌های کوچک و جذاب لذت ببرید.

۲۱ اپل واچ Apple Watch

هیچ‌چیز را از دست ندهید. ایمیل، تلگرام، پیامک، قرار‌های ملاقات، یادآورها و از همه مهم‌تر تماس‌های ورودی برای همه‌ی ما از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند؛ اما گاهی اوقات مشاهده یا پاسخ‌دادن به آن‌ها به خاطر دسترسی‌نداشتن به گوشی یا مشکلاتی که‌ کم‌وبیش برای همه‌ی ما  پیش آمده‌اند، امکان‌پذیر نیست. با اپل ‌واچ هیچ اعلانی را از دست نمی‌دهید. اطمینان داشته باشید، صددرصد اعلان‌ها قابل‌مشاهده هستند و از تمام تماس‌های ورودی باخبر خواهید شد.

با هر اعلان، اپل‌ واچ آن را به شما اعلام می‌کند؛ حالا اگر اعلان موردنظر برایتان مهم  باشد، پاسخ‌دادنش به عهده‌ی شماست. هر پیام ابتدا با ویبره و صدایی که شدتش را شما تعیین می‌کنید، به شما اطلاع‌رسانی می‌شود. در اعلان‌های مختلف، شما از ارسال‌کننده و نوع اعلان باخبر می‌شوید. بعد می‌توانید در صورت تمایل آن را مشاهده کنید یا حتی از پاسخ‌های آماده برای پاسخ‌دادن سریع به آن کمک بگیرید. حتی از میکروفون اپل ‌واچ می‌توانید برای ضبط صدا و ارسال آن به‌صورت صوت یا نوشته، استفاده کنید. اما اگر فکر کرده‌اید، می‌توانید از طریق اپل ‌واچ هر پاسخ دلخواهی را برای ایمیل، پیامک یا تلگرام ارسال کنید، سخت در اشتباهید؛ این قابلیت هنوز در WatchOS جایی ندارد.

۲۳ اپل واچ Apple Watch

در صورت دریافت تماس ورودی، می‌توانید آن را مستقیما با اپل‌ واچ پاسخ دهید یا حتی حین تماس اگر جملاتی دارید که احساس می‌کنید نباید کسی از آن باخبر شود، می‌توانید با استفاده از قابلیت Handoff ، تماس را از طریق گوشی ادامه دهید. برای ساکت‌کردن زنگ تماس، دستتان را روی صفحه بگیرید یا از سیری بخواهید همه‌چیز را به بعد موکول کند.

بسیاری از ما برای ورزش، زندگی می‌کنیم. مهم نیست این ورزش پیاده‌روی باشد، دویدن، دوچرخه‌سواری یا ورزش‌های سنگین دیگر. رسیدن به هدف‌هایی که برای ورزش‌کردن در سر می‌پرورانیم، برایمان مهم است. برخی هم از روی علاقه ورزش نمی‌کنند؛ بلکه اجباری مثل کم‌کردن وزن پشت قضیه‌ی ورزش وجود دارد. هر نوع ورزش‌کردن هدف‌هایی مثل رسیدن به وزن دلخواه، پیمودن تعداد قدم‌هایی مشخص در روز، سوزاندن مقدار لازم کالری و حتی اینکه چه مقدار از روز را ایستاده‌ایم یا نشسته گذرانده‌ایم و … را به وجود می‌آورد که همگی با اپل واچ قابل‌اندازه‌گیری هستند.

۲۲ اپل واچ Apple Watch

برنامه‌ی Activity می‌تواند با دریافت اطلاعاتی مثل جنسیت، وزن، قد و سن‌ به‌صورت خودکار اهدافی را برای یک روز شما برنامه‌ریزی کند؛ مثل تعداد قدم‌ها یا میزان کالری که باید بسوزانید. البته این اهداف قابل‌تغییر هستند و می‌توانید مطابق با برنامه‌ی غذایی و ورزشی‌تان، آن‌ها را هرچند بار که نیاز است، تنظیم کنید.

۲۴ اپل واچ Apple Watch

یا حتی با استفاده از برنامه‌ی Workout می‌توانید اطلاعات و فعالیت‌های خود در پیاده‌روی، دویدن، دوچرخه‌سواری، ورزش‌های سنگین/قدرتی  یا هر ورزش مشابه دیگری را در لحظه مورد بررسی قرار دهید. در این برنامه، اپل ‌واچ به‌صورت مداوم میزان ضربان قلب، میزان کالری مصرفی، مسافت طی‌شده، سرعت و حتی کل کالری مصرفی از ابتدای تمرین را محاسبه کرده و در حافظه‌اش به‌صورت طبقه‌بندی‌شده، ذخیره می‌کند تا در آینده بتوانید از آن استفاده کنید. گفتنی است که اپل ‌واچ در این برنامه بیشترین انرژی ممکن را مصرف می‌کند؛ اگر با این برنامه زیاد سروکار دارید باید به فکر خرید یک پاوربانک هم باشید!

۲۵ اپل واچ Apple Watch

اگر از امکانات ورزشی اپل ‌واچ استفاده‌ای نمی‌کنید، شاید مصارف اداری آن برایتان جذاب باشد. شاید اداره‌ی ساکتی دارید یا باید همیشه گوشی‌تان را در حالت بی‌صدا قرار دهید، حتی شاید در جلسه‌ی مهمی حضور دارید که دردست‌داشتن گوشی هوشمند، نوع بی‌احترامی به حاضران به‌حساب می‌آید؛ بهترین راه‌حل برای شما استفاده از اپل ‌واچ است. می‌توانید  آیفونتان را با خیال راحت داخل کیف‌ یا گوشه‌ی میزتان در حالت کاملا بی‌صدا قرار دهید و از طریق اپل‌ واچ به‌راحتی از تمام وقایعی که در گوشی  می‌گذرد، باخبر شوید.

۲۶ اپل واچ Apple Watch

اپل واچ ویژگی‌های جالب دیگری هم دارد: اطلاع از مکان آیفونی که فراموش کرده‌اید کجا قرارش داده‌اید، بررسی آب‌و‌هوا، اطلاع از تقویم، تاریخ و قرار‌های ملاقات، گوش‌دادن به موسیقی، استفاده از نقشه برای مسیریابی یا رسیدن به مقصدی خاص و حتی مطلع‌شدن از ساعت‌های نقاط مختلف جهان. اگر این مقدار برنامه‌ی پیش‌فرض برایتان کافی نیست، می‌توانید از برنامه‌های مخصوص اپل‌واچ استفاده کنید که در AppStore برای دانلود یا خرید آماده ‌شده‌اند.

یکی از قابلیت‌های جذاب و درعین‌حال فانتزی اپل ‌واچ به سنسور‌های اندازه‌گیری‌کننده‌ی تعداد ضربان قلب مربوط است. این تنها عملکرد این سنسور‌ها نیست؛ بلکه می‌توانید نوع و حالت ضربان قلبتان را برای افراد خانواده یا دوستانتان که اپل ‌واچ دارند، بفرستید. در این حالت اپل واچ دوستتان ویبره‌ای شبیه به ضربان قلب شما می‌زند و طرف مقابل از روند ضربان قلب شما مطلع می‌شود!

سخت‌افزاری ذره‌بینی

برد اصلی و تمام تراشه‌های اپل ‌واچ در محفظه‌ای دربسته قرار گرفته که دسترسی لازم حتی برای عکاسی به آن وجود ندارد. روی این تکه که به‌صورت فلزی بین نمایشگر و سنسور‌های تشخیص ضربان قلب قرارگرفته، عبارت S1 حک شده است؛ البته تصاویری که با اشعه‌ی ایکس از آن گرفته‌ شده‌، نشان می‌دهد که نزدیک به ۳۰ تکه سیلیکون روی برد اصلی ساعت اپل قرار گرفته‌اند که هرکدام وظیفه‌ی مشخصی دارند.

اپل یا هر شرکتی که این برد را ساخته، کار شگفت‌انگیزی انجام داده و تمام این ۳۰ مولفه را در فضایی به ابعاد ۲۶ در ۲۸ میلی‌متر قرار داده است. یکی از نکته‌ها در مورد تراشه‌ی اصلی این است که توسط سامسونگ ساخته‌ شده است. حدود هشت گیگابایت حافظه‌ی داخلی و ۵۱۲ مگابایت رم برای این ساعت در نظر گرفته‌اند. از طرفی در اپل ‌واچ از پردازنده‌ی گرافیکی بهره گرفته ‌شده که مشابه‌اش در آیفون ۴s استفاده‌ شده است. این مورد نشان‌دهنده‌ی نوع نگرش و اهمیت ویژه‌ی پردازنده‌ی گرافیکی در تمام محصولات اپل است. از طرفی می‌توان گفت که انتخاب این پردازنده‌ی گرافیکی، به‌منظور اجرای ساده‌ی برنامه‌ها و بازی‌های ساخته‌شده برای اپل‌ واچ است.

۲۷ اپل واچ Apple Watch

ساعت اپل به Wi-Fi، بلوتوث و NFC هم مجهز شده است؛ البته برای Wi-Fi و NFC هیچ تنظیم خاصی در بخش تنظیمات این ساعت دیده نمی‌شود اما این فناوری‌های ارتباطی طوری ایفای نقش می‌کنند که حضورشان به‌روشنی احساس می‌شود. همچنین Taptick Engine که نقش موثری در عملکرد صحیح لمس فشاری دارد، برای لرزاندن اپل ‌واچ هم عملکرد انکارناپذیری دارد.

سنسور‌هایی که اپل برای بهبود کارایی ساعتش از آن‌ها استفاده کرده است، شتاب‌سنج، ژیروسکوپ و سنسور ضربان قلب هستند. موردی که در این ساعت جلب‌توجه می‌کند، استفاده از یک ژیروسکوپ شش جهته است که با استفاده از آن ساعت اپل می‌تواند، در شش‌ جهت مختلف حرکات خود و فعالیت‌های شما را شناسایی و درک کند. در هیچ محصول دیگری از اپل، نمونه‌ای از این تراشه قابل‌مشاهده نیست و تنها در همین محصول از آن استفاده‌ شده است. می‌توان نتیجه گرفت که فعالیت و حرکات کاربر، به چه میزانی برای یک گجت پوشیدنی مهم هستند و اپل این اهمیت را به‌خوبی تشخیص می‌دهد.

باتری

شاید برای بسیاری از افراد، مهم‌ترین ویژگی در خرید یک گجت پوشیدنی، مدت‌زمان روشن‌ماند یا در اصطلاح طول‌عمر باتری‌ باشد. همه‌ی قابلیت‌های جذاب و عجیب در اپل ‌واچ، وقتی معنا پیدا می‌کنند که این ساعت روشن باشد. باتری ۲۵۰ میلی‌آمپرساعتی از جنس لیتیوم-یونی برای اپل ‌واچ انتخاب ‌شده؛ البته اپل نمی‌توانست بسته به‌اندازه و اهمیت سبک‌بودن ساعتش، باتری بزرگ‌تر یا با ظرفیت بیشتری را در آن قرار دهد. با همین باتری اپل ‌واچ چیزی بین ۵ ساعت تا دو روز روشن می‌ماند و قابل‌استفاده است.

۲۸ اپل واچ Apple Watch

بسته به نوع فعالیت ، زمان یا نوع استفاده‌ای که از اپل ‌واچ می‌کنید؛ زمان دوام‌آوردن باتری آن متفاوت است. اگر ورزش‌کار هستید و می‌خواهید مدام از برنامه‌ی Workout استفاده کنید، نباید روی شارژدهی بیش از ۵ ساعتی این گجت حساب باز کنید؛ اما اگر استفاده‌ی معمولی از اپل ‌واچ دارید و فقط برای دیدن اعلان‌ها یا نهایتا سنجیدن تعداد قدم‌هایتان از آن استفاده می‌کنید، اطمینان داشته باشید تا دو روز می‌توانید با یک‌بار شارژ سر کنید. در نهایت همه‌چیز به شما مربوط می‌شود. اگر نمایشگر بیش‌ازحد روشن بماند یا از سنسور شمارش تعداد ضربان قلب مکرر استفاده کنید، حتما شارژدهی مناسبی را تجربه نخواهید کرد.

۲۹ اپل واچ Apple Watch

این باتری با شارژر مخصوص اپل واچ به‌صورت تماسی، باتری را تقریبا در ۷۵ دقیقه کامل شارژ می‌کند. یکی از مواردی که باید در خرید اپل ‌واچ به آن دقت لازم را داشته باشید، همین میزان مصرفتان است تا با مشکل کمبود ظرفیت باتری مواجه نشوید. کم‌بودن ظرفیت باتری اپل‌ واچ را می‌توان به‌عنوان بزرگ‌ترین مشکل آن برشمرد.

تجربه‌ی کاربری (از کابوس تا رستگاری)

با بستن ساعت اپل روی مچ دستتان، شاید دیگر مشکلی از لحاظ دیدن اعلان‌ها یا از دست دادن تماس‌های ورودی نداشته باشید. شاید شارژکردن تمام تجهیزاتی که با خود حمل می‌کنید مثل لپ‌تاپ، گوشی، تبلت، پاوربانک یا بعضی اوقات مودم همراه از ذهن خارج نباشد؛ اما شارژکردن ساعت، می‌تواند یک کابوس باشد. این صحنه را هرکدام از ما، حداقل یک‌بار در عمرمان تجربه کرده‌ایم که ساعت روی مچمان باتری نداشته و نتوانسته ساعت دقیق را نمایش دهد؛ اگر حواستان به شارژکردن مداوم اپل ‌واچ نباشد، می‌توانید این صحنه را تا دلتان بخواهد، ببینید!

۳۰ اپل واچ Apple Watch

بعد از کابوس شارژکردن اپل ‌واچ، باید با مشکلات دیگری  کنار بیایید: مثل برخورد آن با اجسامی سخت که شاید باعث شکستنش شود، خراش‌های احتمالی روی شیشه‌ی آن، روشن‌کردن نمایشگر هنگامی‌که دستتان بند است، روشن‌شدن اتوماتیک نمایشگر هنگام مطالعه، رانندگی یا حتی هنگامی‌که تایپ می‌کنید یا از همه آزاردهنده‌تر با اعلان‌های گاه‌وبیگاهش که از شما می‌خواهد چند دقیقه‌ای از روی صندلی خود بلند شوید،. البته چند ویژگی‌ در بخش تنظیمات، قابلیت شخصی‌سازی دارند.

اما اگر مشکل شارژکردن این ساعت را کنار بگذاریم، اپل ‌واچ بی‌شک دوست‌داشتنی‌ترین محصول اپل است. شک نکنید با داشتن این گجت به آن عادت خواهید کرد؛ به‌طوری‌که اگر روزی، بستنش را فراموش کنید یا با خاموش‌بودن چند ساعته‌اش، حتما چند اعلان و تماس را از دست خواهید داد. ضدآب‌بودن این گجت هم می‌تواند در نوع خود جالب باشد، می‌توانید اپل‌ واچ را در هر مکان یا زمانی به دست داشته باشید؛ حتی در مکان‌هایی که به علت رطوبت بالا یا هر مورد دیگری نمی‌توانید از گوشی استفاده کنید یا آن را از جیب یا کیفتان خارج کنید.

۳۱ اپل واچ Apple Watch

البته این گجت ضعف‌هایی هم  دارد. سلطه‌طلبی اپل در این گجت هم قابل‌مشاهده است. اپل ‌واچ تنها با آیفون جفت می‌شود. نه‌تنها سایر گوشی‌ها با سیستم‌عامل‌های دیگر برای جفت‌شدن با اپل ‌واچ قابل‌استفاده نیستند، بلکه حتی آیپد هم نمی‌تواند با ساعت اپل جفت شود. همین جفت‌شدن با آیفون هم گاهی اوقات کمی شما را به دردسر می‌اندازد. ازآنجایی‌که اپل ‌واچ می‌تواند به‌طور هوشمندانه تشخیص دهد که روی مچتان بسته‌شده یا خیر، مدتی که آن را به دست ندارید و بعد مجددا اپل ‌واچ را روی مچ خود می‌بندید، اپل ‌واچ باز هم در تشخیص مچ‌تان دقت لازم را به خرج نمی‌دهد و گاهی شما اعلان‌هایتان را از دست می‌دهید. قابل‌ذکر است این ویژگی به اپل ‌واچ امکان می‌دهد درصورتی‌که روی مچ‌تان نباشد، دیگر اعلانی را اعلام نکند و تنها هنگامی‌که تماس ورودی داشته باشید، اپل ‌واچ شما را از آن باخبر کند.

جمع‌‌بندی

 همه‌ی ویژگی‌های منحصربه‌فرد یا معایب عجیب را می‌توانید با خرید اپل‌ واچ تجربه کنید. اگر فکر می‌کنید بودن یا نبودن اپل ‌واچ آن‌قدر‌ها هم که باید فرقی نمی‌کند، اطمینان داشته باشید اشتباه می‌کنید. با استفاده‌ی یک‌هفته‌ای از ساعت اپل آن‌قدر به بودنش عادت می‌کنید که نبود یک ساعته‌ی  آن به شما سخت می‌گذرد.

۳۲ اپل واچ Apple Watch

با اعلام اینکه به‌زودی نسخه‌ی جدید از WatchOS برای اپل ‌واچ عرضه می‌شود، هر روز اقبال برای خریدش بیشتر می‌شود و می‌توانید از پشتیبانی کامل اپل از این گجت هم اطمینان داشته باشید. اپل ‌واچ تنها یک ساعت هوشمند ساده نیست و اصلا نمی‌توانید آن را با نمونه‌های اندرویدی‌اش مقایسه کنید. این ساعت علاوه بر اینکه می‌تواند تمام اعلان‌های مهم را به شما نمایش دهد، تمام فعالیت‌های روزانه‌ی شما را پیگیری می‌کند، شما را در کسری از ثانیه از تماس‌های ورودی‌تان باخبر می‌کند، تاریخ را نمایش می‌دهد، وضعیت آب‌و‌هوا را به شما اطلاع‌رسانی می‌کند، شما را از داشتن ایمیل‌ جدید آگاه می‌کند و آن را به شما نشان می‌دهد، و حتی به شما اجازه می‌دهد از طریقش به موسیقی گوش دهید. در کنار همه‌ی این قابلیت‌های پیش‌فرض، نصب هزاران برنامه که هرلحظه قابلیت‌های این گجت را چندین‌برابر می‌کنند، آن را از هر گجت پوشیدنی دیگری، متمایز می‌سازد.

Pros

 • رابط کاربری زیبا و کارآمد
 • کیفیت ساخت مطلوب
 • دقت بالای حسگرها
 • تعداد زیاد اپلیکیشن‌های اختصاصی
 • صفحه نمایش با کیفیت

Cons

 • عدم وجود حسگر سنجش نور محیط
 • عملکرد متوسط باتری

خرید محصول از دیجی‌کالا

راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۱۴ دیدگاه
 1. Avatar مرتضی ک

  با تشکر از جناب آقای عبادی
  آیا اپل واچ با ایپد نیز کار می کنه؟

 2. Avatar reza

  یه موضوعی هستش که هیچ جا درباره این صحبت نشده
  “اپل واچ چه مقدار به بدن ضرر می زند !”
  موارد زیر دلیل مضر بودن اپل واچ می باشد
  – اپل واچ وابسته به موبایل هست و از طریق “بلوتوث” متصل می شود.
  – سنسور شمارشگر ضربان که از طریق” لیزر” اندازه گیری می کند.(درباره لیز ر مطمئن نیستم و برای من هم سوال هستش ولی به صورت تجربی به من ثابت شده )
  موضوع اینکه همه ما از مضرات بلوتوث در دراز مدت با خبریم
  سوال این جا ست که اپل چه راه حلی رو برای این موضوع ارائه کرده؟
  لطفا درباره این موضوع هم مطلبی ارائه بدید
  از دیجی کالا بابت ارائه دادن همچین مقاله ها که بار علمی مردم ایران بالا می بره تشکر می کنم

 3. Avatar ALi

  داداش عکس برای نمایش و تست محصول چرا دعوا می کنید اول میگه” امتحانت چطوره بود؟”بعد طرف ضایع می کنه میگه “فکر نکنم به تو ربطی داشته باشه” داداش این چه تستیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ 🙂 🙂 🙂

 4. Avatar محمد

  جناب نویسنده. این مطلب رو باید یک و نیم سال پیش تایپ می کردید

 5. Avatar حامد

  به نظر من هم ساعت هوشمند نسل سوم سونی بسیار خوب و مقرون بصرفه است.

 6. Avatar سینا

  با فرهنگ حشمتی مهربون باش 😐

 7. Avatar shahabmp

  آخیییییی بنده خدا فرهنگ! 😀

 8. Avatar پدرام

  موارد خوبی را اشاره کردید … بدون تردید ساعت هوشمند سونی Smartwatch 3 بسیار بهتر از ساعت هوشمند اپل از اکثر جوانب است و علت هم این است که سونی این ساعت سوم هوشمند خودشه ولی اپل اولین ساعت هوشمندشه و سونی خیلی حساب شده به همه چیز درست و منظقی فکر کرده. در ضمن من خودم یک Smartwatch 3 سونی دارم که همراه یک هدفون بسیار کوچک و جمع و جور و در عین حال خوب SBH 20 سونی، موقع ورزش و پیاده روی با خودم میبرم و میتونم موقع ورزش کردن و استفاده از قابلیت های GPS ساعتم و کنترل عملکرد ورزشی خودم، به موزیک هم گوش بدم و نیازی به حمل گوشی هم اصلا نداشته باشم. در یک کلام فوق العاده است این اسمارت واچ ۳ سونی.

  1. Avatar سهراب

   مواردی که آقای امیر اشاره کردند به درستی نشون دهنده برتری ساعت هوشمند سونی Smartwatch 3 است. یکی از این ویژگی ها که به خوبی در طراحی ساعت هوشمند سونی درنظر گرفته شده و نشان دهنده تجربه سونی در ساخت ساعت هوشمند است، توجه ویژه به باتری و شارژدهی فوق العاده این گجت است. در حال حاضر بهترین باتری و شارژدهی با اختلاف زیاد، متعلق به اسمارت واچ ۳ سونی است.

   1. Avatar سینا

    منم با شما موافقم… سونی بسیار سنجیده تر از اپل به جهت سابقه بیشترش در عرصه ساعت هوشمند، عمل کرده و شاید بهترین ساعت هوشمند را عرضه کرده… تعادلی بین قیمت و مصرف باتری و تکنولوژی صفحه نمایش و کارایی… تکنولوژی صفحه نمایش سونی که انحصاری خودش هست و صفحه نمایش دولایه با تکنولوژی Transflective است (یک لایه تک رنگ مثل ساعت های کم مصرف قدیمی و یک لایه رنگی)، را میتوان بدون نگرانی از مصرف انرژی در حالت روشن و تک رنگ روشن نگه داشت و از قابلیت های ساعت در هر لحظه استفاده کرد و فقط زمانیکه نیاز بود با کلید کنار ساعت صفحه رنگی را روشن کرد.. این موجب بالاترین کارایی و کمترین مصرف انرژی خواهد شد. البته این ساعت پرظرفیت ترین باتری در تمام ساعت های هوشمند را هم دارا است که باز میزان شارژ دهی بیشتری را برای این ساعت به همراه آورده است….

 9. Avatar امیر

  به نظر بنده بهترین ساعت هوشمند در حال حاضر، ساعت هوشمند سونی به نام SmartWatch 3 است.
  مشخصات SmartWatch 3 در برابر ساعت هوشمند اپل و برتریهای آن:
  ۱- باتری ۴۱۰ میلی آمپری (در برابر اپل که ۲۵۰ میلی آمپری است) که تا ۵ روز در استفاده متوسط و در استفاده سنگین تر راحت بیشتر از ۲ روز شارژ میده (اپل در استفاده معمولی به زور یک روز شارژ نگه میداره).
  ۲- سرعت فول شارژ شدن ۴۰ دقیقه ای ساعت هوشمند سونی (اپل ۲ ساعت و نیم طول میشکه).
  ۳- واسط میکرو USB برای شارژ شدن که میشه هرجایی ساعت را شارژ کرد چون همون واسط گوشی برای شارژر گوشی هاست و نیاز به حمل شارژر اختصاصی نیست (برای ساعت اپل باید یک شارژر مربوط به ساعت همیشه باهات باشه که باهاش ساعت را شارژ کنی و البته با توجه به شارژ دهی کمتر ساعت اپل تقریبا یک الزام خواهد بود).
  ۴- تکنولوژی دولایه صفحه نمایش که یک لایه مثل ساعت های قدیمی دیجیتال تک رنگ و بسیار کم مصرفه و یک لایه رنگی است که به این شکل میشه همیشه لایه تک رنگ را با مصرف بسیار کم صفحه نمایش در حالت روشن نگه داشت و هنگامیکه نیاز باشه صفحه رنگی را روشن کرد (در ساعت اپل برای صرفه جویی انرژی مجبوری اکثر مواقع صفحه نمایش را خاموش نگه داری که دیگه مفهوم ساعت بودن خودش را حتی از دست میده).
  ۵- قیمت بسیار پایین ساعت هوشمند سونی در برابر اپل (بیشتر از نصف قیمت ساعت اپل است)، حتی بند فلزیش که بسیار زیباست و هیچی کمتر از ساعت اپل از نظر زیبایی نداره بسیار ارزانتر است.
  ۶- داشتن GPS که بدون کمک گوشی میشه باهاش رفت و ورزش کرد و دقیق میزان مسافت و سرعت و کالری مصرفی و… را اندازه گرفت و حتی با google map روی ساعت و بطور مستقل مسیر یابی کرد (ساعت اپل GPS نداره و از GPS گوشی استفاده میکنه و باید حتما گوشی را با خودت حمل کنی ).
  ۷- داشتن سنسور سنجش نور محیط برای تنظیم نور صفحه نمایش و کاهش مصرف باتری توسط آن (اپل فاقد این سنسور است).
  ۸- علیرغم تبلیغات، وجود نرم افزار های بسیار بهتر در گوگل که فقط به یکی اشاره کنم : با نرم افزار PDF Reader اندروید Wear در این ساعت هوشمندبدون کمک اسمارت فون هر فایل PDF و با هر حجمی را میتوان باز کرد و مطالعه کرد (ساعت اپل هرگز قابلیت مشاهده فایل های PDF و با این آزادی عمل را ندارد). حتی یک بازی تیراندازی ۳D برای نمایش قدرت پردازنده گرافیکی این ساعت در google play وجود دارد که میتوان مشاهده کرد که په میزان این پردازنده و محیط اندروید Wear قدرتمند است. یا چند بازی جالب دیگر مثل Pinata Rampage و یا ِDroidkoban Wear که هر دو ۳D هستند.
  ۹- ساعت هوشمند سونی SmartWatch 3 علاوه بر این دارای قطب نما است که بطور مستقل و بدون حمل گوشی میتوان از آن استفاده کرد (ساعت اپل قطب نما ندارد و باید از قطب نمای گوشی استفاده کرد).
  ۱۰- سیستم بسیار قدرتمند Android Wear که به راحتی میتوان هر اپلیکیشن و یا بازی را توسط توسعه دهندگان با کمترین تغییر از گوشی به ساعت های هوشمند اندروید انتقال و تطبیق داد که باعث کاهش هزینه توسعه نرم افزار و رشد بیشتر نرم افزار ها در اندروید Wear میگردد.
  ۱۱- تعویض بند ساعت به سادگی هرچه تمامتر طوریکه با تهیه یک بند پلاستیک برای ساعتی که با بند فلزی خریداری شده، می توان هنگام ورزش از بند پلاستیکی استفاده کرد که سبک تر و اسپورت است و در بقیه زمانها از بند فلزی. نکته اینکه ظرف چند ثانیه میتوان بند را تعویض کرد و فوق العاده راحت و سریع می توان اینکار را انجام داد.

 10. Avatar Alireza Habibzadeh

  امتحانش چطور شد بالاخره؟

 11. Avatar مرتضی خدابنده لو

  با سلام خدمت شما اقای عبادی
  باز هم مثل همیشه نقد و بررسی جامع و عالی رو از شما شاهد بودیم واقعا شما عالی کار میکنید مخصوصا در بخش کالای دیجیتال واقعا خسته نباشید!
  فقط خواستم چند نکته رو یادآوری کنم:
  – درقسمت مربوط به باتری ۲۵۰ میلی امپر ذکر کردید که با توجه به عکس باتری این عدد اشتباه است و باید به ۲۰۵ اصلاح شود!
  لطف بفرمایید ویدیو این نقد و بررسی هم درست کنید چون در دیجی کالا تی وی فقط نگاه اولیه به این ساعت وجود دارد!
  صرفا جهت حنده:
  چقدر جواب اقای فرهنگ حشمتی رو بد دادید! 🙂

 12. Avatar ami_ald

  بندشو باید از کجا بخریم؟قیمتاش چنده؟

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه