نقد و بررسی نسل دوم ساعت هوشمند موتو ۳۶۰

۲۳ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۳:۰۰ ۱ آبان ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۵ دقیقه
نقد و بررسی موتو 360 نسل دو

ساعت‌های هوشمند کامپیوترهای کوچکی هستند که روی مچ دست بسته می‌شوند. این کامپیوترهای کوچک در ابتدای مسیر پیشرفت و تکامل خود قرار دارند و فاصله‌ی زیادی برای تبدیل‌شدن به یک محصول بالغ و ایده‌آل دارند. این محصولات به‌قدری جذاب هستند که این روزها اکثر مردم در مورد امکانات و ویژگی‌های‌شان صحبت می‌کنند. اما هنوز کاربران کمی پیدا می‌شوند که ترجیح می‌دهند، مدلی از این محصولات را تهیه کنند. خیلی رک بگوییم، اکثر نمونه‌های اولیه‌ی ساعت‌های هوشمند، زشت و ناکارآمد بودند و بیشتر شبیه به یک گوشی هوشمند کوچک بودند تا یک ساعت زیبا! اما موتورولا در همان ابتدا نگاه متفاوتی به این نوع محصولات داشت و رمز موفقیت ساعت‌های هوشمند را در شباهتشان به ساعت‌های آنالوگ یا همان عقربه‌ای می‌دانست.

طراحان و مهندسان این شرکت بر این باور بودند که ساعت‌های هوشمند باید از شکل و شمایل کامپیوتری خارج شوند. به عقیده‌ی آن‌ها، اکثر مردم برای ترسیم یک ساعت در نقاشی خود، از شکل دایره استفاده می‌کنند. به خاطر همین تجسم و تصور، ساعت‌های دایره‌ای، محبوب‌ترین نوع ساعت‌ها به‌حساب می‌آیند. موتورولا اولین ساعت هوشمندش را در سال ۲۰۱۴ میلادی و به نام موتو ۳۶۰ تولید و روانه‌ی بازار کرد. خیلی خلاصه بگوییم، این ساعت در زمان خود از بسیاری از ساعت‌های هوشمند دیگر زیباتر بود. موتو ۳۶۰ به‌نوعی نخستین ساعت هوشمند با نمایشگر دایره‌ای به‌حساب می‌آمد. محبوبیت این نوع طراحی سبب شد تا خیلی سریع بسیاری از تولیدکنندگان ساعت هوشمند، محصول خود را به این سبک و سیاق تولید کنند. اما باوجود همه‌ی جذابیتی که موتو ۳۶۰ داشت، این دستگاه دارای مشکلات زیادی بود. این ساعت برای مچ‌های دست کوچک، کمی بزرگ بود و نمایشگر آن از رزولوشن بالایی بهره نمی‌برد. از همه‌ی این موضوعات مهم‌تر، شارژدهی کم موتو ۳۶۰ بود که واقعا توی ذوق کاربر می‌زد!

موتورولا در دومین تلاشش در زمینه‌ی ساعت‌های هوشمند، موتو ۳۶۰ نسل دو را رونمایی کرد. این محصول تمام ویژگی‌های مثبت نسل قبل‌ را دارد و اکثر نقاط ضعف آن برطرف شده است. این ساعت در دو اندازه‌ی کوچک و بزرگ ۴۲ و ۴۶ میلی‌متری تولید شده. همچنین شارژدهی‌اش به‌طور قابل‌توجهی بهبود یافته و نمایشگر آن از رزولوشن بیشتری بهره می‌برد. همه‌ی این بهبودها در نسل دوم موتو ۳۶۰ سبب شده تا این دستگاه از قیمت بیشتری در مقایسه با نسل گذشته‌ی خود برخوردار باشد. نکته‌ی خوب و بزرگ دیگر این ساعت دایره‌ای، مربوط به سازگاری آن با دو سیستم‌عامل اندروید و iOS است. اگر به اندازه‌ی کافی در مورد این محصول جذاب موتورولا کنجکاو شده‌اید، در ادامه با دیجی‌کالا مگ و نقد و بررسی نسل دوم ساعت هوشمند موتو ۳۶۰ همراه باشید.

طراحی و ساخت

موتو ۳۶۰، ساعتی است که می‌توانید آن را از تمام ساعت‌های هوشمند بازار تشخیص دهید. این ساعت برای  برای سلیقه‌های مختلف و مچ ‌دست‌های کوچک و بزرگ مناسب است.

مهم‌ترین موضوع در مورد طراحی یک ساعت، هویت آن است. فرق نمی‌کند، آن ساعت، آنالوگ باشد یا دیجیتال. ساعت باید با اصل و نصب باشد و وقتی کسی آن را از فاصله‌ی دور روی مچ ‌دست فرد دیگری می‌بینید، بلافاصله تشخیص دهد که سازنده‌ی آن کیست. برای مثال، طراحی ساعت‌های رولکس (Rolex) به ‌گونه‌ای است که اگر کسی کمی از دنیای ساعت سر دربیاورد، می‌تواند به‌راحتی آن را تشخیص دهد. موتورولا هم با درک درست از این موضوع مهم، این ایده را در ساعت‌های هوشمند خود پیدا کرده است. زبان طراحی نسل دوم موتو ۳۶۰ شباهت زیادی به مدل اولیه‌اش دارد و المان‌های مشترک زیادی در طراحی‌ این دو مدل ساعت وجود دارد. بنابراین با اطمینان خاطر می‌توانیم بگوییم که موتو ۳۶۰ ساعت هوشمندی است که به‌راحتی می‌توان آن را از سایر ساعت‌های هوشمند دیگر بازار تشخیص دهید.

1

 اگر به خاطر داشته باشید، یکی از اصلی‌ترین مشکلات نسل اول موتو ۳۶۰ این بود که موتورولا این ساعت هوشمند را تنها در یک اندازه‌ی نمایشگر تولید کرده بود. نمود این مشکل برای کاربرانی بیشتر بود که مچ ‌دست کوچکی داشتند. اما این سازنده، نسل دوم ساعت هوشمندش را در دو اندازه‌ی ۴۲ و ۴۶ میلی‌متری، مناسب برای خانم‌ها و آقایان تولید کرده است. علاوه بر این، موتورولا این ساعت را در یک مدل خاص زنانه هم تولید کرده که اندازه‌ای ۴۲ میلی‌متری دارد و بند در نظر گرفته شده برای آن کمی باریک‌تر از مدل مردانه‌ی آن است (۱۶ میلی‌متر در مقابل ۲۰ میلی‌متر). جدای از اندازه‌ی مختلف نمایشگر، موتو ۳۶۰ در رنگ‌ها و بندهای مختلفی طراحی شده است. بر طبق آن چیزی که موتورولا در سایت خود گفته، موتو ۳۶۰ نسل دو، مجموعا در ۳۰۰ حالت و ترکیب مختلف در جهان به فروش می‌رسد.

مهم‌ترین تغییر ظاهری ایجاد شده در نسل دوم موتو ۳۶۰  در مقایسه با نسل نخست را باید در وجود آویزه‌ها (Hugs) دانست. اگر به خاطر داشته باشید در موتو ۳۶۰ نسل اول، بند به‌طور مستقیم به بدنه‌ی ساعت متصل می‌شد. اما این اتصال در موتو ۳۶۰ نسل دوم به‌وسیله‌ی دو آویز (Lugs) موجود در موقعیت ساعت ۱۲ و ۶ صورت می‌گیرد. وجود آویز سبب شده تا این ساعت بهتر و راحت‌تر روی دست بنشیند. علاوه بر این، پیچ تنظیم (Crown) از موقعیت ساعت ۳ به ساعت ۲ انتقال یافته تا کار با آن کمی راحت‌تر شود. گرچه این دو تغییر، چندان بزرگ و چشم‌گیر نیستند، اما کمک کرده‌اند تا موتو ۳۶۰ نسل دو ساعت هوشمند لوکس‌تری باشد.

موتو ۳۶۰ نسل دو، ساعتی است که از پوشیدن آن در مراسم‌های مختلف اصلا خجالت نخواهید کشید.

بسیاری از تولیدکنندگان ساعت‌های هوشمند برای زیبایی بیشتر محصولشان به سراغ طراحی کلاسیک رفته‌اند. اما تنها تعداد بسیار کمی از آن‌ها هستند که ظاهری جوان‌پسند و شیک دارند. موتو ۳۶۰ ساعتی است که نه خیلی اسپرت است که نتوانید آن را در مجالس رسمی به دست ببندید و نه آن‌قدر سنگین و رسمی که به نوع پوشش اسپرت شما نیاید. موتو ۳۶۰ نسل دو ساعتی است که از پوشیدن آن در مراسم‌های مختلف اصلا خجالت نخواهید کشید. باوجود همه‌ی جذابیت‌هایی که موتو ۳۶۰ دارد، نباید از نقطه‌ضعف اصلی طراحی‌اش غافل شد.

موتو 360 در کنار اپل واچ

«نسل دوم موتو ۳۶۰» در کنار «اپل واچ»

این ساعت هوشمند در مقایسه با اپل واچ از ضخامت بیشتری برخوردار است و ممکن است مانند ما چندان از وزن آن راضی نباشید و دوست داشتید ساعت سبک‌تری روی دستتان می‌بستید. موتو ۳۶۰ نسل دو نسخه‌ی بند چرمی، ۶۲ گرم وزن و ۱۱.۴ میلی‌متر ضخامت دارد. بنابراین انتظار می‌رود لنوو، نسل بعدی موتو ۳۶۰ را کمی باریک‌تر و سبک‌تر تولید کند.

بند ساعت

نسل دوم موتو ۳۶۰ با سه بند پلاستیکی، چرمی و فلزی طراحی شده است. البته به خاطر نوع طراحی‌ای که این ساعت دارد، به‌راحتی می‌توان بند را از بدنه جدا کرد و بند دیگری را جایگزین کرد. نسخه‌ی با بند چرمی این ساعت هوشمند، کلاسیک‌ترین نوع آن است. این بند، ظاهری بسیار شیک به موتو ۳۶۰ بخشیده و وزن آن را نسبت به مدل فلزی آن‌چنان زیاد نکرده است. البته این موضوع را هم نباید فراموش کرد که این جنس بدنه در مقایسه با پلاستیک و فلز، حساسیت بیشتری به آب دارد و رطوبت و خیسی می‌تواند عمر آن را خیلی سریع کم کند. بنابراین اگر خواستید، موتو ۳۶۰ بند چرمی خود را بشویید یا با آن به استخر بروید، حواستان باشد حتما بند آن را با بند پلاستیکی عوض کنید. موتو ۳۶۰ نسل دو دارای گواهینامه‌ی IP67 است و می‌تواند تا سی دقیقه در برابر فشار آب در عمق یک و نیم متری از خود مقاومت نشان دهد.

نمایشگر

موتو ۳۶۰ نسل دو درست مانند تعداد بسیار زیادی از ساعت‌های آنالوگ و کلاسیک، نمایشگر دایره‌ای‌شکل دارد. صحبت در مورد برتری و زیبایی نمایشگرهای دایره‌ای نسبت به نمایشگرهای مستطیلی (مانند اپل واچ) یا بالعکس کاملا سلیقه‌ای است. بنابراین ما این موضوع را به عهده‌ی کاربران می‌گذاریم. ولی یک موضوع را می‌توانیم با اطمینان خاطر در مورد این ساعت هوشمند بگوییم که موتو ۳۶۰ یکی از زیباترین ساعت‌های هوشمند بازار است.

ازنظر برخی‌ها، وجود حاشیه‌ی مشکی در پایین نمایشگر موتو ۳۶۰، آن را شبیه به یک لاستیک پنچر کرده است!

نسل دوم ساعت موتو ۳۶۰، نمایشگر باکیفیت‌تر و شفاف‌تری در مقایسه با نسل گذشته‌اش دارد. نسخه‌ی بزرگ و مردانه‌ی این ساعت دارای رزولوشن ۳۳۰ × ۳۶۰ پیکسل و تراکم پیکسلی ۲۳۳ppi است. این در حالی است که نسخه‌ی ۴۲ میلی‌متری و زنانه‌ی آن از وضوح تصویر ۳۲۵ × ۳۶۰ و تراکم پیکسلی بیشتر ۲۶۳ppi بهره می‌برد. برای محافظت نمایشگر این ساعت، از لایه‌ی گوریلا گلس ۳ استفاده شده است.

موتورولا موتو

 اما بحث‌برانگیزترین قسمت این ساعت هوشمند مربوط به حاشیه‌ی مشکی پایین نمایشگر آن است. موتورولا حاشیه‌ای مشکی در پایین نمایشگر را به حسگر نور محیط  اختصاص داده است. حسگری که وجودش در یک ساعت هوشمند برای کنترل مصرف انرژی‌ بسیار ضروری است. اما برخی‌ها وجود این حاشیه در پایین نمایشگر را به یک لاستیک پنچر تشبیه کرده‌اند که اصلا ظاهر زیبایی ندارد! به‌هرحال چه این حاشیه‌ی نمایشگر را مفید و چه زشت بدانیم، این بخشی از فلسفه‌ی طراحی ساعت‌های هوشمند موتورولا است.

سخت‌افزار و عملکرد

ساعت‌های هوشمندی که بر مبنای سیستم‌عامل Android Wear طراحی شده‌اند، کم‌وبیش کارایی یکسانی دارند. بنابراین مهم‌ترین چیزی که در تجربه‌ی کاربری این ساعت‌ها، تفاوت ایجاد می‌کند، سخت‌افزار آن‌ها است. این بار، ساعت هوشمند موتورولا از لحاظ قدرت سخت‌افزاری چیز کمتری در مقایسه با رقیبانش ندارد و کار کردن با آن واقعا لذت‌بخش است. موتورولا در اقدامی کاملا هوشمندانه، عملکرد و شارژدهی نسل دوم ساعت هوشمندش را به‌طور قابل‌توجهی بهبود بخشیده است. موتو ۳۶۰ نسل دو پاسخگویی سریع‌تر و بهتری در مقایسه با نسل گذشته‌‌اش دارد و دیگر خبری از لگ‌های اعصاب‌خردکن در آن نیست. این ساعت هوشمند به تراشه‌ی اسنپدراگون ۴۰۰، پردازنده‌ی چهار هسته‌ای با فرکانس ۱.۲ گیگاهرتز به همراه ۵۱۲ مگابایت حافظه‌ی رم مجهز شده است. همچنین چهار گیگابایت حافظه‌ی داخلی برای آن در نظر گرفته شده است.

سنسور ساعت هوشمند

هر سنسوری که یک ساعت هوشمند باید داشته باشد، موتورولا در نسل دوم موتو ۳۶۰ در نظر گرفته است. این ساعت به حسگرهای شتاب‌سنج، حسگر نور محیط، ژیروسکوپ و حسگر ضربان قلب مجهز است. همچنین این ساعت دارای وای فای ۸۰۲.۱۱ b/g، بلوتوث کم‌مصرف نسخه‌ی ۴.۰ و دو میکروفون است.

شارژدهی

موتو ۳۶۰ نسل دو می‌تواند با یک بار شارژ کامل، حداقل یک روز و حداکثر دو روز شارژ نگه دارد.

شارژدهی نسل دوم ساعت هوشمند موتو ۳۶۰، بهبود زیادی نسبت به نسل گذشته‌اش پیدا کرده است. نسخه‌ی ۴۲ میلی‌متری این ساعت به یک باتری ۳۰۰ میلی‌آمپرساعتی مجهز شده است. این در حالی است که نسخه‌ی ۴۶ میلی‌متری آن، کمی ظرفیت باتری بیشتری دارد (۴۰۰ میلی‌آمپرساعت) . نسخه‌ی بزرگ‌تر این ساعت هوشمند می‌تواند با استفاده‌ی معمولی تا بیش از یک روز شارژ نگه دارد. به‌طوری‌که وقتی ما بعد از اتمام یک روز کاری خواستیم موتو ۳۶۰ را از دستمان دربیاوریم، شارژ باقی‌مانده‌ی آن حدود ۳۰ درصد بود. اما در روز دیگر و با استفاده‌ی کمتر و روشنایی حداقلی، این ساعت در پایان روز حدود ۵۰ درصد شارژ داشت. این بدین معنا است که موتو ۳۶۰ نسل دو می‌تواند در استفاده‌های سبک تا دو روز هم شارژ نگه دارد. شارژ این ساعت به‌وسیله‌ی داک بی‌سیم صورت می‌گیرد. نکته‌ی بد ماجرا این‌جاست که در زمان شارژ شدن ساعت، هیچ کاری نمی‌توان با آن انجام داد و موتو ۳۶۰ تبدیل به ساعت دوم در کنار تخت خواب شما می‌شود!

سازگاری و راه‌اندازی

بگذارید خیالتان را بابت یک موضوع راحت کنیم. موتو ۳۶۰ تنها با گوشی‌های اندرویدی و آیفون‌ها کار می‌کند و به دلیل نبود این برنامه در ویندوز استور، نمی‌توانید لومیای خود را به این ساعت هوشمند متصل کنید. البته این ساعت هوشمند با تمام آیفون‌ها و گوشی‌های اندرویدی هم سازگار نیست و باید نسخه‌ی سیستم‌عامل گوشی اندرویدی‌تان، ۴.۳ یا جدیدتر و نسخه‌ی آیفونتان باید از iOS 8.2 جدیدتر باشد. برای کار با این ساعت هوشمند، می‌بایست برنامه‌ی Android Wear را روی گوشی‌تان نصب کنید. بعد از نصب این برنامه در گوشی، موتو ۳۶۰ یک کد شش‌رقمی نمایش می‌دهد که باید آن را در برنامه‌ی Android wear وارد کنید. بعد از چند ثانیه، گوشی‌تان به این ساعت هوشمند متصل می‌شود و همه‌چیز برای استفاده از این ساعت هوشمند مهیا می‌شود.

موتو ۳۶۰ نمی‌تواند بهترین همراه برای آیفون‌تان باشد. به جرات می‌توان گفت که همچنان اپل واچ بهترین ساعت هوشمند برای آیفون است.

درست است که موتو ۳۶۰ با آیفون سازگاری دارد، اما قابلیت‌های این ساعت وقتی‌که به آیفون متصل می‌شود کمی محدودتر از زمانی است که با گوشی‌های اندرویدی در اتصال است. برای مثال وقتی آیفون‌تان را به این ساعت هوشمند متصل کنید، قابلیت‌هایی مانند WiFi Setting، لیست مخاطبان، نقشه‌ی گوگل و برنامه‌ی Play music در این ساعت به چشم نمی‌خورد. این در حالی است که تمام این ویژگی‌ها در کنار یک‌سری قابلیت‌های دیگر تنها در شرایطی در موتو ۳۶۰ ظاهر می‌شوند که آن را به یک گوشی اندرویدی وصل کرده باشید. بنابراین از جملات اخیر خود این جمع‌بندی را می‌کنیم که موتو ۳۶۰ نمی‌تواند بهترین همراه برای آیفون‌تان باشد. به جرات می‌توان گفت که همچنان بهترین مکمل برای آیفون، اپل واچ است و بس.

سیستم‌عامل و کارایی

موتو ۳۶۰ نسل دو به نسخه‌ی ۱.۳ از سیستم‌عامل Android Wear مجهز است. این سیستم‌عامل تفاوت زیادی با سیستم‌‌های عامل موبایلی ندارد. بنابراین می‌توانید در زمان بسیار کوتاهی از کار کردن با این ساعت سردر بیاورید. برای مثال با سوایپ کردن از سمت راست، منوی برنامه‌ها ظاهر می‌شود و با لمس کردن هر برنامه، می‌توان آن را اجرا کرد. وقتی‌که از یک برنامه نوتیفیکیشنی دریافت می‌کنید، می‌توانید با سوایپ از پایین به بالا جزییات و اطلاعات دقیق‌تری از آن را ببینید. علاوه بر این با سوایپ کردن نوتیفیکیشن به سمت چپ، امکانات بیشتری پیش ‌روی‌تان قرار می‌گیرد. برای مثال در برنامه‌ی Gmail، با انجام این کار گزینه‌های Archive، Delete و Reply در گوشی هوشمندتان ظاهر می‌شود.

ساعت هوشمند موتو ۳۶۰

مانند تمام ساعت‌های هوشمند، مهم‌ترین استفاده‌ی ما با موتو ۳۶۰ چک کردن نوتیفیکیشن‌های گوشی است. اما با توجه به اندازه‌ی بسیار کوچک این ساعت هوشمند، موتو ۳۶۰ چندان برای کارهای پیشرفته مناسب نیست. البته این حرف ما به این معنا نیست که برنامه‌های Android Wear خوب و کارآمد نیستند؛ از نظر ما سیستم ‌عامل Android Wear مسیری طولانی برای تبدیل‌شدن به یک سیستم ‌عامل پخته دارد. این سیستم‌ عامل در مقایسه با WatchOS (سیستم‌عامل اپل واچ) از امکانات کمتری برخوردار است. برای مثال امکان پاسخ به تماس‌ها و پرداخت در موتو ۳۶۰ وجود ندارد. یا اینکه نمی‌توانید تمام نوتیفیکیشن‌ها را به‌صورت یک‌جا حذف کنید. گاهی اوقات تعداد زیاد نوتیفیکیشن‌ها در موتو ۳۶۰ سبب می‌شود تا ساعت به‌طور موقت از کار بیفتد. Android Wear از نظر تعداد برنامه‌ها و بازی‌ها، نسبتا سیستم ‌عاملی غنی‌ به‌حساب می‌آید. آخرین باری که Play Store را چک کردیم، بیش از چهار هزار برنامه برای ساعت‌های هوشمند با این سیستم‌ عامل وجود دارد. اما بااین‌وجود باید بگوییم که Android Wear سیستم‌عامل ایده‌آلی در زمینه‌ی برنامه‌‌های متفرقه نیست.

نکته‌ی بسیار مهم دیگری که ما در حین کار با این ساعت هوشمند به آن برخورد کردیم، عدم پشتیبانی منوهای موتو ۳۶۰ از زبان فارسی است. اما در عوض دستیار صوتی گوگل به‌خوبی هرچه‌تمام‌تر از زبان فارسی پشتیبانی می‌کند و می‌توان از آن لذت برد.

حرف آخر

موتو ۳۶۰ نسل دو، یک ساعت هوشمند زیبا است که شباهت‌های ظاهری زیادی با ساعت‌های عقربه‌ای دارد. نمایشگر دایره‌ای این ساعت در دو اندازه‌ی ۴۲ و ۴۶ میلی‌متری و برای مچ ‌دست‌های کوچک و بزرگ طراحی شده است. همچنین وجود بندها و رنگ‌های مختلف این ساعت، دست کاربران را در انتخاب ساعت موردعلاقه‌شان باز گذاشته است. اما برخلاف ظاهر بسیار زیبا و ساده‌ی موتو ۳۶۰، این محصول امکانات زیادی مانند ساعت هوشمند اپل ندارد. برای مثال نمی‌توانید با آن به مکالمات خود پاسخ دهید یا با آن خریدهایتان را پرداخت کنید. موتو ۳۶۰ ساعت هوشمندی است که علاوه بر نشان دادن نوتیفیکیشن‌های گوشی‌، می‌تواند برخی فعالیت‌های ورزشی‌تان مانند تعداد گام‌ها و ضربان قلب را اندازه‌گیری کند.

موتو 360 ساعت هوشمند لنوو

روی‌هم‌رفته اگر وجود یک ساعت هوشمند در کنار گوشی‌تان را یک نیاز می‌بینید و فکر می‌کنید این دستگاه می‌تواند کمک زیادی در زندگی‌تان کند، موتو ۳۶۰ نسل دو یکی از بهترین ساعت‌های هوشمند است. البته ما این ساعت را تنها به دارندگان گوشی‌های اندرویدی پیشنهاد می‌دهیم. چراکه کاربران گوشی‌های ویندوزی امکان اتصال گوشی‌شان به این ساعت را ندارند و کاربران آیفون هم امکان استفاده از تمام قابلیت‌های این ساعت هوشمند را ندارند.

نسل دوم موتو ۳۶۰ چیست؟ ساعت هوشمندی است که بسیار شبیه به ساعت‌های عقربه‌ای کلاسیک طراحی شده است. درست مانند دیگر ساعت‌های هوشمند، موتو ۳۶۰ نسل دو، برای چک‌کردن نوتیفیکیشن‌ها و پایش فعالیت‌های ورزشی طراحی و تولید شده است.

چرا باید نسل دوم موتو ۳۶۰ را بخریم؟ به‌جای آن‌که بخواهید برای چک‌کردن یک پیامک یا ایمیل، گوشی هوشمندتان را از جیب‌تان دربیاورید، می‌توانید از ساعت‌های هوشمند استفاده کنید. موتو ۳۶۰ نسل دو بهترین ساعت هوشمند اندرویدی است که می‌توان تهیه کرد.

نسل دوم موتو ۳۶۰ کجا کاربرد دارد؟ موتو ۳۶۰ هم حس یک ساعت اسپرت و هم حس یک ساعت کلاسیک را دارد. بنابراین فرق نمی‌کند که به چه مراسم یا مهمانی‌ای دعوت‌شده‌اید. موتو ۳۶۰ مناسب برای تمام شرایط و مهمانی‌ها است. علاوه‌براین، با توجه به مقاومت این ساعت هوشمند در برابر نفوذ آب و گردوغبار، می‌توانید آن را همراه خود به استخر ببرید.

چه زمانی نسل دوم موتو ۳۶۰ کاربرد دارد؟ این ساعت را می‌توانید شبانه‌روز روی دست‌تان ببندید. البته باید هر روز یا هر دو روز یک‌بار آن را به شارژ بزنید.

نسل دوم موتو ۳۶۰ مناسب چه کسانی است؟ موتو ۳۶۰ در دو اندازه‌ی ۴۲ و ۴۶ متری تولید شده و مناسب برای مچ‌ دست‌های کوچک و بزرگ است. بنابراین فرق نمی‌کند مرد باشید یا زن، پیر باشید یا جوان، مطمئنا یکی از ۳۰۰ حالت و ترکیب موتو ۳۶۰ نسل دو می‌تواند مناسب سلیقه‌ی شما باشد.

Pros

 • ظاهر کلاسیک و بسیار شیک
 • شارژدهی یک تا دو روزه
 • عملکرد سخت‌افزاری مطلوب

Cons

 • وجود حاشیه در پایین نمایشگر
 • Andoid Wear برای نمایشگرهای دایره‌ای بهینه‌شده نیست

خرید

E3_News
????? ?????? ???? ???? ??

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۵ دیدگاه
 1. Avatar محمدرضا

  دوستان اونایی که قیمت میخواستن
  قیمت روز این ساعت در تاریخ ۹۵/۱۰/۰۸ هستش
  ۱.۲۳۰.۰۰۰ تومان

 2. Avatar Taha

  سلام. اگه ممکنه یه نقد و مقایسه با gear s 2 انجام بدین با توجه به اینکه اون از تایزن استفاده میکنه تا بتونیم تصمیم بگیریم کدومش برامون مناسبتر هست.ممنون.

 3. Avatar iman

  کاش قیمت اینجام زده بودین

 4. Avatar سام آريايي

  وقتی بهترین ساعت هوشمند اندرویدی این باشه، وای به حال بقیه شون !
  دیجی جان از اینکه واقعیت ها رو به مردم میگی و اینجوری شفاف سازی میکنی، ازت ممنونم.

 5. Avatar پارسا

  نقد نوشتید ولی با این تنوعی که نسل دوم داره دیجیکالا هیچ کدومو نداره چرا؟ لااقل نقد رو بعد از آوردن کالا منتشر کنید که دکمه خرید انتهای مقاله توجیه داشته باشه