نقد و بررسی پکیج خانه‌ی هوشمند دی-لینک؛ همه‌چیز تحت کنترل!

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۸ دقیقه
اصلی - پکیج خانه هوشمند دی-لینک

‌دنیا که عوض می‌شود، همه‌چیز را یکجا با خود عوض می‌کند. درست مثل سیل که می‌آید و زندگی را نابود می‌کند، دیجیتالی شدن باعث شده دیگر نه ما آن آدم‌های سابق باشیم و نه طرز زندگی‌ کردنمان مشابه قدیم‌ترها باشد. حالا هر جا که می‌روی صحبت از چیزهای هوشمند است. موبایل هوشمند، تلویزیون هوشمند، کارت هوشمند، خودروی هوشمند را همه شنیده‌ایم و در مورد راست یا دروغشان تا حدودی اطلاعات به دست آورده‌ایم. حالا اما بحث از خانه‌های هوشمند به میان آمده است. چنین خانه‌ای می‌تواند با در اختیار داشتن تعدادی وسیله‌ی جدید و دیجیتالی، زندگی را برای صاحبش ساده‌تر کند. راهکاری که دی-لینک در این زمینه تدارک دیده، با روشی بسیار ساده و با صرف هزینه‌ای مختصر قابلیت‌های جدیدی را به خانه‌ها اضافه می‌کند. در پکیج دی-لینک، سه قطعه‌ی اصلی قرار دارند که شامل یک دوربین، یک سنسور حرکتی و یک پریز هوشمند هستند. ممکن است هر کدام از این قطعه‌ها عملکرد خاصی داشته باشند و به‌تنهایی هم بتوان از آن‌ها استفاده کرد، اما در ذات طراحی قطعات، چیزی وجود دارد که مشتری را ترغیب می‌کند هر سه آیتم مجموعه را خریداری کند و حتی علاقه‌مند شود از برخی موارد به تعداد بیشتری در اختیار داشته باشد. می‌خواهید بدانید هرکدام از این قطعات چه کاری انجام می‌دهند و دقیقا چطور این کار را انجام می‌دهند؟ با دیجی‌کالا مگ همراه باشید.

در مورد پریز هوشمند DSP-W215

۰۱ - پکیج خانه هوشمند دی-لینک

با استفاده از پریز هوشمند DSP-W215 می‌توانید از راه دور وسایل خانگی‌تان را روشن یا خاموش کنید. این قطعه درست مثل یک مصرف‌کننده به پریز دیواری وصل می‌شود و در سمت دیگر یک پریز در اختیار شما قرار می‌دهد که خروجی‌اش کاملا قابل‌کنترل است. یک قطعه‌ی کاملا جمع‌وجور که روش استفاده‌ی ساده‌ای دارد و به‌راحتی به شما امکان می‌دهد تا تجهیزات برقی کوچکتان را به‌وسیله‌ی اینترنت از هر فاصله‌ای مدیریت کنید. مثلا صبح هر روز هنگامی که هنوز در بستر خواب هستید، موبایلتان را برمی‌دارید و چای‌ساز یا قهوه‌ساز و هم‌زمان با آن‌ها، توستر را روشن می‌کنید. حال همان‌طور که در حال مسواک زدن هستید، صبحانه‌تان در حال آماده شدن است. وقتی به آشپزخانه می‌آیید، می‌بینید که صبحانه تقریبا حاضر است. کار دیگری که می‌توانید با DSP-W215 انجام دهید این است که برای روشن و خاموش شدن وسایل الکتریکی زمان‌بندی مشخص کنید و بگویید کدام وسایل در چه زمانی روشن و چه موقع از مدار خارج شوند. مثلا تعیین می‌کنید که در ساعت خاصی از شب، تلویزیونتان خاموش شود، چون در آن ساعت شما دیگر حتما به خواب رفته‌اید. درون پریز یک سنسور گرمایی وجود دارد که مانع از گرم شدن بیش‌ازحد وسایل الکتریکی می‌شود و هنگامی‌که دستگاهی جریان زیادی از پریز بکشد، پریز خودبه‌خود خروجی‌اش را قطع می‌کند. همچنین می‌‌تواند در مورد میزان انرژی برق مصرفی به شما اطلاعات بدهد و بگوید کدام دستگاه‌ چه میزان انرژی الکتریکی مصرف کرده است.

مراحل نصب DSP-W215 بسیار ساده هستند: پریز هوشمند را به پریز دیواری وصل می‌کنید، با فشردن دکمه‌ی WPS ارتباط بین پریز و مودم به شبکه را برقرار می‌کنید، اپلیکیشن موبایل را نصب می‌کنید و با دنبال کردن مراحل ساده‌ای که در اپلیکیشن به نمایش درمی‌آید، کنترل وسایل برقی‌تان را به دست می‌گیرید. این قطعه راهکاری است برای خودکار کردن وسایل منزل و اگر به این کار علاقه دارید، از داشتن یک پریز هوشمند لذت خواهید برد و حتما نسبت به تهیه‌ی چند عدد از آن اقدام خواهید کرد.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

۰۳ - پکیج خانه هوشمند دی-لینک

در مورد دوربین DCS-8200LH

دوربین DCS-8200LH برای مانیتورینگ محیط منزل و محل کار طراحی شده است. این دوربین بی‌سیم است و یک آنتن داخلی دارد و می‌تواند در دو فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز و ۵ گیگاهرتز به شبکه وصل شود. زاویه‌ی دید لنز دوربین ۱۸۰ درجه است و محدوده‌ی وسیعی را پوشش می‌دهد؛ تصویری پانوراما که برای دیدن هر چیزی درون منزل کافی است. تیلت (Tilt) و پن (Pan) کردن را فراموش کنید؛ همه‌چیز در دیدی وسیع تحت اختیار شما است تا با یک اتصال اینترنتی ساده از دورترین فاصله‌ها هم محیط منزل را کنترل کنید. وجود سنسورهای مادون‌قرمز از دیگر مزیت‌های دوربین است که باعث می‌شود DCS-8200LH حتی در شب هم کار ‌کند. می‌توانید مطمئن باشید که حتی در تاریکی مطلق هم تا محدوده‌ی ۵ متری برای دوربین قابل‌تشخیص و دیدن است. سنسور تصویر دوربین از نوع CMOS است و می‌تواند تصویری رنگی با کیفیت HD فیلم‌برداری کند. فناوری De-Warping پیشرفته‌ای در نرم‌افزار دوربین به کار رفته که باعث می‌شود اعوجاج تصویر از بین برود و نتیجه‌ای کاملا تروتمیز به دست بیاید. دوربین DCS-8200LH به یک میکروفون هم مجهز شده است و می‌تواند صدای محیط را در اختیار شما قرار دهد. اما این انتقال صدا به‌صورت دوطرفه انجام نمی‌شود؛ یعنی شما نمی‌توانید با مخاطبتان صحبت کنید و کسی که در نزدیکی دوربین است نمی‌تواند صدای شما را بشنود. فرمت ویدئوهایی که توسط دوربین گرفته می‌شوند MP4 است و می‌توانید آن‌ها را در هر دستگاهی پخش کنید.

۰۴ - پکیج خانه هوشمند دی-لینک

دوربین روی یک پایه‌ قرار دارد که می‌توان آن را روی میز گذاشت یا اینکه در مکانی مخفی به سقف یا دیوار منزل وصل کرد. یک درگاه کارت حافظه‌ی micro SD در بدنه‌ی دوربین DCS-8200LH تعبیه شده که باعث می‌شود دوربین به‌محض تشخیص حرکت یا صدا شروع به فیلم‌برداری کند؛ نیازی هم به کامپیوتر نیست و همه‌چیز به‌صورت مستقل انجام می‌شود. برق دوربین با استفاده از یک آداپتور تامین می‌شود و با یک درگاه micro USB به دوربین وصل می‌شود. مراحل نصب خیلی ساده هستند و به‌راحتی انجام می‌شوند: ابتدا آداپتور برق دوربین را وصل می‌کنید، دکمه‌ی WPS روی دوربین را فشار می‌دهید تا ارتباط بین دوربین و مودم برقرار شود، اپلیکیشن موبایل را نصب می‌کنید و با دنبال کردن مراحل ساده‌ای که در اپلیکیشن به نمایش درمی‌آید، تصویر دوربین مستقیما در اختیار شما خواهد بود.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

۰۵ - پکیج خانه هوشمند دی-لینک

در مورد سنسور حرکتی DCH-S150

وظیفه‌ی اصلی سنسور DCH-S150، تشخیص حرکت است و می‌تواند هر نوع حرکت مشکوک را بلافاصله به شما اطلاع دهد. برد تشخیص حرکت توسط سنسور ۸ متر است و هر نوع حرکتی را در این فاصله تشخیص می‌دهد. کار اصلی این سنسور، تحریک کردن سایر دستگاه‌های هوشمند متصل به شبکه دی-لینک است تا در هنگام عبور اجسام و افراد از جلوی آن، چیزهای مختلفی روشن یا خاموش شوند. مثلا می‌توانید تعیین کنید هنگامی‌که وارد سرویس بهداشتی می‌شوید، چراغ و هواکش به‌صورت خودکار روشن شوند. خوبی سنسور حرکتی دی-لینک در این است که مستقیما به پریز برق وصل می‌شود و نیازی به کابل‌‌کشی اضافی برای تامین برق دستگاه ندارید؛ یک نصب تروتمیز و ساده که باعث ایجاد دردسر نمی‌شود. دستگاه سایز کوچکی دارد و جای زیادی از شما نمی‌گیرد و به‌علاوه در معرض دید هم قرار نمی‌گیرد. نصب سنسور خیلی ساده است: DCH-S150 را به پریز برق وصل می‌کنید، دکمه‌ی WPS سنسور حرکتی را فشار می‌دهید تا ارتباط مودم و سنسور برقرار شود، اپلیکیشن موبایل را نصب می‌کنید، مراحل ساده‌ای که در اپلیکیشن به نمایش درمی‌آید را انجام می‌دهید و … همین؛ به همین سادگی می‌توانید کنترل سنسور را به دست بگیرید.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

ترکیب قطعه‌ها با یکدیگر

۰۶ - پکیج خانه هوشمند دی-لینک

محصولات خانه‌ی هوشمند دی-لینک در ارتباط با یکدیگر، کارهای متنوعی انجام می‌دهند که مطمئنا دانستن تعدادی از آن‌ها برایتان جالب خواهد بود. مثلا از ترکیب سنسور حرکتی با پریز هوشمند می‌توانید چیزهای مختلفی را خاموش و روشن کنید. تصور کنید به‌محض این‌که وارد منزل می‌شوید چراغ خانه روشن می‌شود و سیستم تهویه شروع به کار می‌کند. یا مثلا سنسور حرکتی با دوربین هوشمند را در کنار هم قرار دهید تا به‌محض اینکه حرکتی توسط سنسور تشخیص داده شد، دوربین شروع به فیلم‌برداری کند و شما هم باخبر شوید و از روی موبایل چک کنید و ببینید در خانه‌تان چه خبر است. استفاده از این ویژگی در زمان‌هایی که منزل نیستید خیلی اطمینان‌بخش است و شما را هر لحظه از وضعیت خانه باخبر می‌کند. حال در نظر بگیرید اگر به ترکیب سنسور حرکتی و دوربین، پریز هوشمند را هم اضافه کنید و مثلا در زمان ورد سارق به منزل، آژیر را هم روشن کنید چقدر وضع خوب خواهد شد. از ترکیب این قطعات با یکدیگر می‌توانید بی‌نهایت چیز جالب خلق کنید و خانه‌تان را به مکانی دوست‌داشتنی‌تر تبدیل کنید.

۰۷ - پکیج خانه هوشمند دی-لینک

اپلیکیشن mydlink Home

کنترل قطعات مربوط به خانه‌ی هوشمند دی-لینک به عهده‌ی یک اپلیکیشن موبایلی با نام mydlink Home است. این اپلیکیشن با سازوکاری ساده به هر یک از سه قطعه‌ی نام‌برده وصل می‌شود و کنترل آن‌ها را به دست می‌گیرد. اپلیکیشن هر لحظه و هر ثانیه با قطعات درون خانه‌ی شما در تماس است و به‌محض این‌که اتفاقی در خانه رخ دهد، شما را با هشدار اجباری (Push Notification) باخبر می‌کند. مثلا هنگامی‌که سنسور هوشمند حرکتی را تشخیص دهد. بلافاصله پیامی روی نمایشگر موبایل شما ظاهر می‌شود و از اتفاق در حال وقوع باخبرتان می‌کند. هم کاربران اندروید و هم iOS می‌توانند این اپ را روی موبایل و تبلت خود نصب کنند تا بتوانند از هرجایی که دسترسی به اینترنت داشته باشند خانه‌شان را کنترل کنند.

جمع‌بندی

در اختیار داشتن وسایلی که امکان کنترل داشتن بر خانه را فراهم کند برای هر شهروند دیجیتالی امروزی جذابیت دارد و می‌تواند آن‌هایی که به دنیای جدید و جذابیت‌هایش بی‌علاقه هستند را هم به زندگی جدید علاقه‌مند کند. خانه همیشه برای ما محیط امنی بوده و حفظ امنیت و آرامش آن برایمان از مهم‌ترین اولویت‌ها است. بسته‌ی خانه‌ی هوشمند دی-لینک علاوه بر اینکه امکان مانیتورینگ این محیط امن را در اختیارمان قرار می‌دهد، ویژگی‌های جذاب دیگری را هم با استفاده از این قطعات ساده به همراه می‌آورد. خانه خوب است و اگر هوشمند شود خوب‌تر هم خواهد شد. خانه‌تان را تجهیز کنید تا زندگی‌ لذت‌بخشی را تجربه کنید.

Birthday_Footer

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳ دیدگاه
 1. صادق

  سلام
  آیا این با اپلیکیشن home kit اپل کار میکنن؟

 2. مرتضی م

  امیدوارم بزودی موجود شن این چند محصول.

  1. محمد سماک محمد سماک

   به زودی موجود میشن. شما از گزینه‌ی “به من اطلاع بده” استفاده کن تا سریع‌تر از موجود شدن باخبر بشی

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما