نقشه‌ی Here با Google Maps مقایسه می‌شود

۲۸ آبان ۱۳۹۴ | ۱۱:۱۵ ۶ بهمن ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

وبلاگ رسمی شرکت Here، سازنده‌ی نرم‌افزار نقشه‌ی HERE Maps، در جدیدترین پست‌اش به مقایسه‌ی نرم‌افزار نقشه‌ی خودشان با Google Maps پرداخته است.

می‌توان به خوبی از نقشه‌ی Here برای پیدا کردن آفلاین راه‌ها استفاده کرد.

در این جدول، قابلیت‌های آفلاین و آنلاین دو نقشه‌ی Here و گوگل در مقابل یکدیگر قرار داده شده‌اند. نقشه‌ی Here می‌تواند نقشه‌های‌اش را برای رانندگی، حمل و نقل عمومی و پیاده به‌صورت آفلاین ارایه کند، اما نقشه‌ی گوگل تنها برای یک راه رفت و برگشت، آن هم فقط برای رانندگی، اجازه‌ی استفاده‌ی آنلاین از نقشه‌اش را می‌دهد.

نقشه‌ی Here می‌گذارد تا نقشه‌های کشورها و شهرها را آفلاین دانلود کنید. در حالی که نقشه‌ی گوگل فقط اجازه‌ی دانلود محله به محله‌ی نقشه‌ها را می‌دهد. شرکت Here هم‌چنین می‌گوید که نقشه‌ی تمام کالیفرنیا را با حجم ۵۴۰ مگابایت برای دانلود گذاشته است، در حالی که نقشه‌ی گوگل تنها برای کالیفرنیای شمالی نیاز به دانلود چنین حجمی دارد.

the_good

در کشورهایی که وضعیت اینترنت موبایل هنوز چندان هم خوب نیست، می‌توان به خوبی از نقشه‌ی Here برای پیدا کردن آفلاین راه‌ها استفاده کرد.

گوگل در کنفرانس I/O امسال گفت که تا پایان سال جاری، نقشه‌های آفلاین کامل را ارایه خواهد کرد.

App Store

Google Play

‌‌‌‌‌‌

منبع: Here.com

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۶ comment
 1. Avatar Amir Abbasi

  نقشه های Here فوق العادن.خیلی سریع و روان و از همه مهمتر آفلاین هستن و شهر های ایران هم پشتیبانی خوبی دارن.

 2. Avatar احد

  دانلودونصب کردم ولی برای دانلود نقشه هاش باید sign up بشی وقتی اطلاعات رو وارد میکنی میگه تو منطقه شما در دسترس نیست.

 3. Avatar یوسف

  واقعا این نقشه ها واسه شهرهای امریکا چقدر جزئیات دارن. نقشه کل ایران واسه here صد مگ شده حالا واسه کالیفرنیا 540 مگ.جل الخالق

 4. Avatar ali

  here عالیه من روی گوشی ویندوزیم دارمش

 5. Avatar reza

  سلام اقای میرزایی
  کاش در مورد پوشش دهی این برنامه در ایران هم بحث می کردید

 6. Avatar محمد حسن شاعلی

  من مدت هاست که هر دو رو دارم. اگر کسی دیتا نداشته باشه here خوبه اما اگر دیتا داشته باشید (در حال حاضر و در ایران) هیچ نرم افزاری نمیتونه با google maps رقابت کنه. وقتی برید مسافرت و وارد روستا ها و سایر نقاط دوردست بشید می فهمید که فقط گوگل نقشه اونا رو داره. در ضمن navigation گوگل با استفاده از داده های واقعی از گوشی های مردم، بهترین و مرسوم ترین راه رو به شما پیشنهاد میکنه و کاملا قابل اطمینانه، اما here فقط بر اساس داده های نقشه به شما مسیر میده.