افزایش سرمایه‌گذای سامسونگ در تولید نمایشگرهای OLED

۱ تیر ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

براساس گزارش منتشر شده در سایت Nikkei شرکت سامسونگ تولید نمایشگرهای OLED خودش را ۵۰ درصد افزایش داده است. دلیل این اقدام سامسونگ هم افزایش درخواست برای تولید چنین نمایشگرهایی اعلام شده. از هم اکنون در شایعات گفته شده آیفون‌هایی که در سال ۲۰۱۷ راهی بازار می‌شوند، از نمایشگرهای OLED سامسونگ استفاده خواهند کرد.

سامسونگ در سال ۲۰۱۷ بیش از ۱۰۰ میلیون صفحه نمایش OLED برای آیفون می‌سازد.

شرکت کره‌ای سامسونگ به‌تازگی ۶.۸۲ میلیارد دلار دیگر در حوزه‌ی تولید صفحه‌های نمایش OLED سرمایه‌گذاری کرده تا بتواند به نیاز بازار پاسخ دهد. در حال حاضر نزدیک به ۲۰۰ میلیون تلفن همراه هوشمند با نمایشگرهای OLED تولید می‌شوند و سرمایه‌گذاری سامسونگ باعث می‌شود که این میزان به ۳۰۰ میلیون دستگاه ارتقا پیدا کند. شایعات می‌گویند که سامسونگ در سال ۲۰۱۷ نزدیک به ۱۰۰ میلیون صفحه نمایش OLED برای آیفونی با صفحه نمایش ۵.۵ اینچ تولید خواهد کرد.

سامسونگ از جمله شرکت‌های مطرح در زمینه‌ی تولید صفحه‌های نمایش OLED در دنیا است. فروش نمایشگرهای OLED این شرکت از سال گذشته دو برابر شده و به همین دلیل این شرکت قصد دارد فروش خودش را بیش از قبل کند.

یکی دیگر از شرکت‌هایی که پنل‌های OLED تولید می‌کند، ال‌جی است. شرکت ال‌جی بزرگ‌ترین تولید کننده پنل‌های LCD در دنیا است و قصد دارد با سرمایه‌گذاری ۸.۶ میلیارد دلاری در حوزه‌ی تولید نمایشگرهای OLED نقش پررنگ‌تری در این بازار داشته باشد.

تا این لحظه هم شایعات مختلفی درباره‌ی استفاده از نمایشگرهای OLED روی گوشی‌های آیفون منتشر شده و دو شرکت سامسونگ و ال‌جی از جمله شرکت‌هایی هستند که می‌توانند این نمایشگرها را برای آیفون سال بعد تولید کنند.

‌‌‌

منبع: Nikkei

‌‌‌‌‌

کانال تلگرام دیجی کالا مگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه