نگاهی به گرندپری مجارستان

۸ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۶:۰۰ ۵ بهمن ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

مجارستان (Hungary) کشوری در اروپای مرکزی است که پایتخت آن بوداپِست (Budapest) نام دارد. کشوری که حدود ۱۰ میلیون نفر جمعیت و مساحتی در حدود ۹۳ هزار کیلومتر مربع دارد.

مجارستان یکی از کشورهای میزبان برای برگزاری مسابقات اتومبیل‌رانی و موتوری است. گرندپری مجارستان ، اولین بار در سال ۱۹۳۶ میلادی در شهر بوداپست برگزار شد. از سال ۱۹۳۷ تا ۱۹۸۵ میلادی گرندپری مجارستان برگزار نشد اما از سال ۱۹۸۶ تا امروز، مجارستان هر ساله میزبان مسابقات فرمول یک بوده است.

گرندپری مجارستان ۳۲ بار تا ابتدای فصل ۲۰۱۷ میزبان مسابقات فرمول یک بوده و لوییس همیلتون با ۵ بار قهرمانی، بیشترین تعداد برد را در میان راننده‌های این گرندپری دارد. مسافت پیست گرندپری مجارستان، ۴.۳۸۱ کیلومتر است. با احتساب ۷۰ دور برای به پایان رساندن مسابقه، رانندگان باید مسافت کلی ۳۰۶.۶۳ کیلومتر را طی کنند. در ادامه می‌توانید مسیر پیست مسابقه را ببینید.

سریع‌ترین دور گرندپری مجارستان در سال ۲۰۰۴ توسط مایکل شوماخر با زمان‌گیری ۱ دقیقه و ۱۹ ثانیه و ۷۱ هزارم ثانیه ثبت شده است. سال گذشته همیلتون و روزبرگ از تیم مرسدس، ریکاردو و فتل از تیم فراری توانستند به ترتیب مقام‌های اول تا چهارم گرندپری مجارستان را بگیرند. امروز یازدهمین مرحله از رقابت‌های فصل جاری فرمول یک در مجارستان راس ساعت ۱۶:۳۰ به وقت تهران برگزار می‌شود.

تا مرحله‌ی تعیین خط، سباستین فتل، کیمی رایکنن، والتری بوتاس و لوییس همیلتون در جایگاه‌های اول تا چهارم قرار دارند و تا هم‌اکنون، نتایج دو تیم مرسدس و فراری سال گذشته برعکس امسال است. با این حال باید دید که در مسابقه اصلی تیم‌ها‌ و راننده‌ها چطور ظاهر می‌شوند.

گرندپری بعدی در تاریخ ۳ شهریور در کشور بلژیک برگزار می‌شود. به نظر شما چه تیمی برنده‌ی گرندپری مجارستان است؟
telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما