هاب جدید ال‌جی وسایل خانه را به یکدیگر متصل و کنترل می‌کند

۱۱ دی ۱۳۹۴ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

ده سال پیش بود که شرکت کره‌ای LG یخچال‌هایی متصل به اینترنت را ساخت و عرضه کرد. این یخچال‌ها شروع ماجرای اینترنت در لوازم خانگی بودند؛ طوری که امروزه یخچال‌های هوشمند و ماشین‌های لباس‌شویی را می‌بینیم که مجهز به اینترنت هستند و شبکه‌های اجتماعی‌مان را چک می‌کنند.

قرار است اطلاعات بیشتری از هاب SmartThinQ در نمایشگاه CES 2016 منتشر شوند.

شرکت LG گفته است که می‌خواهد در نمایشگاه CES هفته‌ی آینده، یک هاب جدید را مختص اتصال و کنترل لوازم خانگی به نمایش بگذارد.

در حال حاضر شرکت‌هایی مثل اپل و سامسونگ، سرویس و دستگاه‌هایی مختص اتصال و کنترل خانه ساخته‌اند. سامسونگ هاب SmartThings را در اختیار دارد و اپل هم سرویس HomeKit را ساخته است. هاب شرکت ال جی، اسمی بسیار نزدیک به هاب سامسونگ دارد. ال جی دستگاه خود را SmartThinQ نام‌گذاری کرده است. این هاب می‌توانند با استفاده از وای-فای، بلوتوث و هم‌چنین پروتکل Zigbee به وسایل مختلف خانه متصل شود و آن‌ها را کنترل کند.

این هاب هم‌چنین می‌تواند اطلاعات و هشدارهای وسایل مختلف خانه را از طریق یک نمایشگر کوچک ۳.۵ اینچی یا اسپیکر داخلی‌اش به کاربر منتقل کند. هاب SmartThinQ ال جی حتی با دستگاه‌هایی که ساخته‌ی این شرکت نیستند همخوانی خواهد داشت.

قرار است اطلاعات بیشتری از هاب SmartThinQ در نمایشگاه CES 2016 منتشر شوند.

منبع: Gizmag

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه