هامر HX برقی می شود؛ ققنوسی برای احیای بزرگترین محصول جنرال موتورز

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
هامر HX

پس از مدت‌ها انتظار شرکت جنرال موتورز برنامه خود را برای احیای برند هامر اعلام کرد. این شرک آمریکایی با بروزرسانی هامر HX نشان داد برنامه‌های جدی برای بازگشت دوباره این برند خاص دارد و عزم خود را برای رقابت با تسلا سایبرتراک جزم کرده است.

از گور برخاسته!

نباید تصور کرد هامر HX خودرویی جدید است و جنرال موتورز موفق شده در مدت کوتاهی پیش زمینه را برای ورود مجدد هامر به دنیای خودرو مهیا کند. هامر HX یک مدل مفهومی بود که در سال ۲۰۰۸ توسط این شرکت رونمایی شد. این شاسی‌بلند جمع‌وجور دودر قرار بود خون جدیدی در رگ‌های برند هامر بدمد، اما هیچ‌گاه به خط تولید این شرکت راه نیافت و سال‌ها در انبارهای جنرال موتورز به خواب رفت.  حال به نظر می‌رسد جنرال موتورز تصمیم گرفته تا مدل مفهومی خاک‌گرفته خود را از انبار خارج کرده و آن را برای معرفی مجدد در سال ۲۰۲۰ آماده کند. بنابر نظر جنرال موتورز، مدل مفهومی هامر HX پس از گذشت ۱۲ سال همچنان برای مشتریان جذاب خواهد بود.

هامر HX

آیا می‌توان به آینده هامر HX امیدوار بود؟

بسیاری از افراد در مورد بازگشت افراد به عنوان یک خودرو الکتریکی مردد هستند. هنوز مشخص نیست جنرال موتورز قصد دارد هامر را به عنوان محصولی لوکس به فروش برساند یا آن‌که مشتریان هدف آن گسترده خواهند بود. بسیاری از فعالان خودرویی اعتقاد دارند جنرال موتورز قصد دارد از برند هامر برای عرضه محصولات الکتریکی لوکس و گران‌قیمت استفاده کند. هامر در دوره قبلی فعالیت نیز برندی ارزان نبود و افراد زیادی قادر به خرید محصولات هامر نبودند. پیش‌بینی می‌شود با توجه به سابقه هامر، خریداران محصولات الکتریکی این برند حاضر به پرداخت ارقام سنگین برای در اختیار داشتن یک هامر الکتریکی باشند.

هامر HX

نکته جالب در خصوص هامر HX این است که نمی‌توان مشخص کرد این خودرو یک پیکاپ است یا یک شاسی‌بلند، و با توجه به اینکه این خودرو برای رقابت با تسلا سایبرتراک آماده می‌شود، پیش‌بینی می‌شود هامر HX در قالب پیکاپ عرضه شود. از سوی دیگر برخی اعتقاد دارند جنرال موتورز با عرضه هامر HX در هر دو نسخه پیکاپ و شاسی‌بلند، سعی می‌کند تا توجه بخش‌های مختلف بازار را به خود جلب کند.

هر دو شرکت تسلا و جنرال موتورز هنوز تولید انبوه محصولات خود را آغاز نکرده‌اند، هرچند از همین الان رقابت جذاب میان تسلا سایبرتراک و هامر HX آغاز شده است. به نظر می‌آید هرکدام از این دو خودرو طرفداران خاص خود را خواهند داشت، اما باید منتظر دیدن آینده و رقابت این دو خودرو در دنیای حقیقی باشیم.

منبع: motor1برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما