[ویدیو] هدست واقعیت مجازی سونی روی ایکس‌باکس وان هم کار می‌کند

۲۵ مهر ۱۳۹۵ | ۱۷:۳۰ ۶ بهمن ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

هدست واقعیت مجازی PlayStation VR سونی مدتی است که راهی بازار شده و علاقه‌مندان به دنیای واقعیت مجازی را جذب خودش کرده. بازی‌های مختلفی برای آن عرضه شده و حتی می‌توان با آن فیلم‌های مختلف هم تماشا کرد؛ اما آیا به این موضوع فکر کرده‌اید که اگر این هدست را به دستگاه‌های دیگر مانند ایکس‌باکس وان و Wii U وصل کنیم چه اتفاقی میافتد؟ آیا این محصول سونی روی دستگاه‌های دیگری به جز پلی‌استیشن ۴ هم کار می‌کند؟ گروهی از علاقه‌مندان این کار را انجام داده‌اند و در کمال ناباوری مشاهده کردند که هدست واقعیت مجازی سونی با ایکس‌باکس وان و دستگاه‌های دیگر هم کار می‌کند.

برای اینکار هم نیاز به دانش خاصی نخواهید داشت. تنها کافی است که کابل HDMI هدست PlayStation VR را به جای کنسول پلی‌استیشن ۴ به ایکس‌باکس وان متصل کنید. به راحتی منوهای کنسول مایکروسافت را در این هدست مشاهده خواهید کرد. البته بازی‌ها به شکل خاص برای این کنسول بهینه نشده‌اند و نمی‌توان بازی‌های این هدست را روی ایکس‌باکس بازی کرد؛ اما می‌توانید از حالت سینمایی این هدست استفاده کنید. همچنین مشخص شده که قابلیت Head-Tracking هم در زمان اتصال به پلتفرم‌های دیگر کار نمی‌کند.

با اتصال PS VR به ایکس‌باکس وان تصویر و صدای ۳۶۰ درجه خواهید داشت و نمایشگرهای آن هرچیزی در ایکس‌باکس پخش شود را نشان می‌دهند. در واقع می‌توانید بازی‌های ایکس‌باکس را روی این هدست بازی کنید. این هدست یک صفحه نمایش بسیار بزرگ را پیش روی کاربر قرار می‌دهد و به همین دلیل تجربه‌ی بازی کردن روی این حالت بسیار جالب خواهد بود. همچنین فیلم دیدن هم با این محصول هیجان خاصی خواهد داشت. اگر دوست دارید بیشتر با این موضوع آشنا شوید، ویدیوی زیر را مشاهده کنید:

telegram_ad2_1

‌‌‌‌‌‌‌

 

برچسب‌ها :
دیدگاه شما