گوگل، HTC و لنوو روی هدست واقعیت مجازی Daydream کار می‌کنند

۳۱ تیر ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

یک سال از زمانی که  گوگل، Daydream را رونمایی کرد، می‌گذرد. چیزی که در اندروید ۷.۰ نوقا ساخته شده بود تا تجربه‌ی VR را ایجاد کند. اکنون هدست واقعیت مجازی Daydream در راه است.

درست است که در حال حاضر قابلیت‌های آن محدود است اما گوگل در حال کار برای توسعه‌ی Daydream تا افق‌های دورتری است. درست بعد از اینکه خبر پشتبانی Daydream روی گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس و همچنین پرچم‌دار آینده‌ی LG منتشر شد؛ گوگل اعلام کرد که این سیستم روی هدست مستقل واقعیت مجازی Daydream عرضه می‌شود. هدستی که بدون نیاز به گوشی هوشمند کار می‌کند. اما این ویژگی چه فایده‌ای دارد؟

اول از همه استفاده از این هدست خیلی راحت‌تر است. کافی است آن را به چشمتان بزنید و استفاده کنید. دوم این‌که گفته‌ی شود تجربه‌ی کاربری این هدست بهتر شده است. بهترین سنسورها، لنزهای با کیفیت و نمایشگر درجه یک باید بتواند از یک گوشی هوشمند بهتر کار کند. در کنار همه‌ی این‌ها وقتی هدست واقعیت مجازی Daydream استفاده می‌کنید شارژ گوشیتان تمام نمی‌شود.

گوگل در حال کار بر روی ساخت یک دستگاه مرجع است. یک نمونه که سایر شرکت‌ها بتوانند در طراحی هدست های واقعیت مجازی مستقل Daydream از آن استفاده کنند. HTC و Lenovo در حال کار با گوگل هستند و این هدست‌ها را تا اواخر سال ۲۰۱۷ منتشر می‌کنند. قیمت این دستگاه‌ها هنوز اعلام‌ نشده‌ است.

منبع: Phone Arena
telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه