همین‌ حالا کورتانا را روی گوشی اندرویدی‌تان نصب کنید

مجید نوردوست ۴ شهریور ۱۳۹۴ | ۱۱:۴۲ 22 جولای 2018

در اردیبهشت ماه بود که مایکروسافت اعلام کرد کورتانا برای کامپیوتر و پلتفرم‌های موبایل عرضه می‌شود. این دستیار صوتی قرار است برای سیستم‌های اندروید و iOS منتشر شود.

مایکروسافت اعلام کرد که برنامه دستیار صوتی کورتانا به شکل عمومی برای گوشی‌های اندرویدی عرضه شده است.

 

مایکروسافت امروز اعلام کرد که نسخه آزمایشی این دستیار صوتی را به صورت عمومی در اختیار کاربران اندروید قرار می‌دهد. چند ماه پیش نسخه آزمایشی کورتانا در اختیار توسعه‌دهندگان قرار گرفته بود و نسخه‌های غیر رسمی آن به بیرون درز کرده بودند. اگر از کاربران ویندوز ۱۰ هستید، می‌توانید از قابلیت‌های این دستیار صوتی استفاده کنید. کورتانا به‌صورتی برای ویندوز ۱۰ طراحی شده که بتوان در تمام قسمت‌های این سیستم‌عامل به آن دسترسی پیدا کرد.

Cortana-android-1

تمام کارهایی که روی نسخه کامپیوتر کورتانا می‌توان انجام داد، روی موبایل هم امکان‌پذیر هستند. با این برنامه می‌توانید در اینترنت جستجو کنید، اطلاعات مهم درباره مسایل مختلف را دریافت کنید و کاری را با نسخه کامپیوتر شروع کنید و با نسخه موبایل به پایان برسانید. مایکروسافت گفته است از زمانی که این برنامه را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار داده، تغییراتی را در آن به وجود آورده است. در حال حاضر کورتانا می‌تواند مسیرهای رفت و آمد را برای شما مشخص کند. تنها کافی است در کورتانا دکمه خانه را فشار دهید تا این دستیار صوتی مسیر رفتن به خانه را به شما نشان دهد.

Cortana-android-2

البته همچنان اختلاف‌هایی بین نسخه کامپیوتر و موبایل این برنامه وجود دارد. در نسخه کامپیوتر می‌توان تنها با گفتن Hey Cortana به این دستیار صوتی دسترسی پیدا کرد. این قابلیت هنوز به نسخه موبایل وارد نشده است. مایکروسافت گفته که با عرضه نسخه آزمایشی این برنامه به صورت عمومی قصد دارد بازخوردهای مختلف را دریافت کند و آن‌ها را برای بهبود این برنامه به‌کار ببرد. دستیار صوتی کورتانا را می‌توانید از اینجا دانلود کنید.

Cortana-android-3

منبع: Blogs.windows

برچسب‌ها :
دیدگاه شما