هواوی واچ جدید از پلتفرم Wear OS بهره نمی‌برد

۱۷ مهر ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
هواوی واچ

هرچند جدیدترین ساعت هوشمند هواوی هنوز معرفی نشده است، اما به لطف انتشار تصاویر و گزارش‌های مختلف، می‌توانیم به بخش زیادی از ویژگی‌های هواوی واچ GT اشاره کنیم. در گزارش‌های قبلی، یکی از نکات تعجب‌آور، عدم اشاره به پلتفرم Wear OS بود که حالا می‌توانیم با قاطعیت بیشتری در این مورد صحبت کنیم.

به نظر می‌رسد هواوی برای جدیدترین ساعت هوشمند خود قصد دارد از یک سیستم‌عامل اختصاصی استفاده کند.

به نظر می‌رسد هواوی برای جدیدترین ساعت هوشمند خود، تصمیم گرفته دنباله‌رو راه سامسونگ باشد و به جای بهره‌گیری از پلتفرم Wear OS، از سیستم‌عامل اختصاصی خود استفاده کند. البته مانند ساعت هوشمند سامسونگ، این ساعت هم می‌تواند به‌خوبی با گجت‌های اندرویدی ارتباط برقرار کند. یکی دیگر از اطلاعات جالب توجه در رابطه با این گوشی، این است که هواوی برای این ساعت هوشمند از تراشه اسنپ‌دراگون Wear 3100 استفاده نکرده و در عوض از تراشه اختصاصی مبتنی بر هسته‌های پردازشی Cortex-M4 شرکت ARM بهره برده است.

ظاهرا، سیستم‌عامل اختصاصی هواوی در مقایسه با Wear OS مصرف انرژی کمتری دارد و به همین خاطر مهم‌ترین ویژگی این ساعت، عمر باتری بیشتر خواهد بود. طبق این گزارش، در زمان فعال بودن GPS، باتری این ساعت هوشمند ۱۴ روز و ۲۰ ساعت دوام می‌آورد. این عمر باتری بیشتر، با بهره‌گیری از باتری استاندارد ۴۲۰ میلی‌آمپر ساعتی امکان‌پذیر شده است.

هواوی واچ GT از سنسور ضربان قلب، فشار و نور بهره می‌برد و همچنین مجهز به GPS داخلی است. در هفته آینده دو مدل مختلف از این ساعت معرفی خواهد شد و قیمت پایه آن‌ها هم از حدود ۲۰۰ یورو آغاز می‌شود.

منبع: Phone Arena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه